Skuteczne tabletki na łagodzenie swędzenia skóry - Praktyczny przewodnik
Odpowiednia pielęgnacja skóry suchej i wrażliwej
Różne sytuacje, które mogą powodować odwodnienie skóry, prowadzą również do występowania swędzenia oraz podrażnień. Bardzo ważne jest przestrzeganie właściwej rutyny oczyszczania i nawilżania, aby przywrócić zdrową i naturalną barierę ochroną. Od czego zacząć?
Oczyszczanie
Kluczowe okazuje się stosowanie delikatnego środka myjącego, który utrzymuje naturalne nawilżenie skóry, a jednocześnie usuwa wszelkie zabrudzenia i zanieczyszczenia. W tym miejscu należy wspomnieć o CeraVe Nawilżającej Emulsji do Mycia , jako o produkcie pielęgnacyjnym, odpowiednim dla skóry suchej i bardzo suchej. Jest to niepieniący się kosmetyk skomponowany z trzech kluczowych ceramidów , kwasu hialuronowego i gliceryny. Przede wszystkim zapewnia długotrwałe nawilżenie.
Jeśli szukasz produktu do demakijażu twarzy, CeraVe Nawilżający Krem-Pianka do Mycia okaże się idealnym dodatkiem do Twojej rutyny. Jej skuteczność wynika z formuły składającej się z trzech kluczowych ceramidów , które pomagają przywrócić naturalną barierę ochronną skóry. Kwas hialuronowy zapewnia nawilżenie skóry, natomiast aminokwasy zapobiegają ucieczce wody. Produkt jest odpowiedni dla wszystkich rodzajów skóry dzięki niekomedogennej formule bez substancji zapachowych o zrównoważonym pH.
Tabletki przeciwhistaminowe ze świądu
Leki przeciwhistaminowe hamowania działania histaminy - aminy biogenne, które wywołuje reakcję immunologiczną w odpowiedzi na wejściu alergenu do organizmu. Leki takie skutecznie eliminują świąd związany z procesem alergicznym w ciele. Specjalne tabletki z alergicznym świądu zmniejszają przepuszczalność naczyń włosowatych, zmniejszają nasilenie obrzęków, łagodzi zaczerwienienia i, oczywiście, pomaga łagodzić swędzenie - i zdarza się już na 30-40 minut po zastosowaniu wewnętrznego tabletek.
Główne grupy leków przeciwalergicznych są następujące:
- Leki przeciwhistaminowe pierwszej generacji - Suprastin, Diazepam, Tavegil, Dimedrol. Te pigułki doskonale eliminują nieprzyjemne odczucia swędzenia, ale prawie zawsze powodują senność, ospałość i obniżoną wydajność.
- Leki przeciwhistaminowe II i III pokolenia - Loratadin, Cetirizine, Fexofenad g / x. Wymienione tabletki ze świądu są łatwo przenoszone przez organizm i nie wywołują apatii i senności.
Wskazania Tabletki ze świądu
Tabletki ze świądem można przepisać w dwóch przypadkach:
- na ogólne lub powszechne patologie, którym towarzyszy powszechny świąd,
- w chorobach skóry, którym towarzyszy zlokalizowany świąd.
Pierwsza linia chorób obejmuje:
- niewydolność nerek z zaburzeniami procesów metabolicznych,
- zatory dróg żółciowych w zapaleniu wątroby lub zapaleniu pęcherzyka żółciowego, a także w obecności kamieni w przewodach żółciowych,
- nierównowaga hormonalna,
- choroby krwi - na przykład limfogranulomatoza,
- choroby endokrynologiczne - na przykład, choroba tarczycy lub cukrzyca.
Zlokalizowane swędzenie może towarzyszyć takim chorobom:
- świerzb,
- uszkodzenie wszy i innych owadów,
- wyprysk,
- grzybicze choroby skóry,
- łojotok,
- pokrzywka alergiczna i atopowe zapalenie skóry.
Świąd można obserwować nie tylko na skórze, ale również w okolicy odbytu (z chorobami pasożytniczymi, hemoroidami itp.), W strefie zewnętrznych narządów płciowych ( z drozdem ).
[1], [2], [3], [4]
Swędzenie skóry wieczorem
Dlaczego świąd skóry niekiedy nasila się wieczorem i w nocy? Stan taki może mieć wiele przyczyn. Jedną z nich jest dobowy rytm funkcjonowania ludzkiego organizmu. Nocą następuje bardziej intensywne wydzielanie hormonów i innych substancji odpowiedzialnych za uczucie swędzenia. Zmienia się także przepływ krwi do skóry i podnosi nieco jej temperatura.
Swędzenie skóry w nocy może mieć również nieco inne podłoże niż to za dnia. Wiele osób wieczorem lubi brać ciepłą lub gorącą kąpiel, która nie jest zdrowa dla skóry, powoduje jej przesuszanie i sprzyja świądowi.
Niektórzy pacjenci borykają się z problemem nadmiernej potliwości nocą, co także nasila swędzenie całej skóry lub jej konkretnych obszarów, np. pleców.
W takich przypadkach pomocna powinna być zmiana nawyków pielęgnacyjnych. Codzienne, wieczorne nawilżanie i odżywianie skóry, rezygnacja z długich, gorących kąpieli i walka z nocną potliwością (wietrzenie sypialni, zmniejszenie w niej temperatury itd.).
Jeśli zabiegi te nie przyniosą rezultatów, należy skonsultować się z lekarzem, ponieważ nocny świąd może być również symptomem niektórych poważnych chorób, w tym – chorób nerek, wątroby, tarczycy czy depresji.

Alergia a świąd skóry i wysypki
Co to jest alergia? To reakcja organizmu, która nazywana jest również uczuleniem. Polega przede wszystkim na nadmiernej i nieprawidłowej reakcji układu immunologicznego. Podczas gdy na przykład ugryzienie insekta łatwo jest nam zidentyfikować, tak inne bywają trudniejsze do wykrycia, a potencjalne zmiany alergiczne na skórze i towarzyszące im wysypki nie powinny być lekceważone. Swędzące pokrzywki i wysypki mogą być wywołane szeregiem czynników, w tym kontaktem z substancjami drażniącymi, poceniem i stresem lub nie mieć żadnej oczywistej przyczyny.
Alergiczny świąd skóry można jednak złagodzić. W większości przypadków swędzenie i wysypki są przejawem alergii kontaktowej. Objawy alergii skórnej jesteśmy w stanie w dużej mierze zniwelować samodzielnie w domowej pielęgnacji (obejmującej stosowanie kremu przeciw swędzeniu). Jeżeli jednak alergiczne zmiany skórne, swędzenie lub inne objawy będą się utrzymywać, a nie jesteś w stanie zidentyfikować ich przyczyny lub źródła, zalecana jest wizyta u dermatologa. Alergiczne swędzenie skóry może być długotrwałe i bardzo nieprzyjemne, dlatego warto zacząć z nim walczyć jak najszybciej.
