Vichy Mikrodermabrazja Zestaw - Twoje Domowe Spa

Postępowanie po zabiegu

Po zabiegu istotna jest odpowiednia pielęgnacja skóry, jeśli zależy nam na jak najlepszych efektach. Tuż po zabiegu nie można korzystać z basenu (chlorowana woda może podrażnić skórę) oraz nie można się opalać. Ponadto wychodząc na zewnątrz koniecznie trzeba nałożyć na poddany zabiegowi fragment skóry krem z filtrem SPF 50. Przez pierwszych kilka dni po zabiegu lepiej też zrezygnować z ewentualnych innych zabiegów na skórę. Staraj się także pić duże ilości wody – wspomoże to regenerację.

Poniżej zamieszczamy kilka opinii z for internetowych na temat zabiegu mikrodermabrazji. Poznajcie odczucia osób, które zdecydowały się na taki zabieg.

„Zdecydowanie warto. co prawda teraz już za późno- mikrodermabrazji nie można wykonywać podczas słonecznej pogody, ale to świetny zabieg. poprawia koloryt cery, wygładza skore, wypryski pojawiają się zdecydowanie rzadziej, jedynie możliwe jest doczyszczanie się skory- kiedy wychodzi parę wyprysków podskórnych. Chodziłam od polowy stycznia do końca kwietnia i naprawdę cera znacznie mi się polepszyła.”

Źródło: Forum Interia

„Mikrodermabrazja jest bardzo wdzięcznym zabiegiem ponieważ od razu widoczne są efekty zabiegu. Złuszczając martwy naskórek poprawia się koloryt naszej skóry, działamy na blizny, przebarwienia, pobudzamy również komórki skóry do odnowy dzięki czemu nowa skóra jest gładsza i zdrowsza co za tym idzie piękniejsza.”

Źródło: Forum Interia

„Warto zainwestować w mikrodermabrazję tylko trzeba uzbroić się w cierpliwość. Zalecana jest seria zabiegów tylko trzeba się śpieszyć przed słońcem.”

Źródło: Forum Wizaż

Mikrodermabrazja w domu – jak wykonać zabieg, efekty, urządzenia

Mikrodermabrazja w domu to zabieg, który sprawi, że cera będzie dokładnie oczyszczona i wygładzona. Mechaniczne usuwanie martwego naskórka dodaje jej blasku i zdrowego, świeżego kolorytu. Z łatwością wykonacie ją w domu przy pomocy specjalnych urządzeń do domowej mikrodermabrazji bądź kosmetyków z mocno złuszczającymi drobinkami.

  • Sylwia Przygoda, Małgorzata Przybyłowicz-Nowak

Mikrodermabrazja w domu to świetna alternatywa dla jednego z najpopularniejszych zabiegów, który szczególnie polecany jest w przypadku cery tłustej, problematycznej, z licznymi zaskórnikami. Pomaga też uporać się z przebarwieniami czy drobnymi zmarszczkami. Jego przeprowadzenie w warunkach domowych jest możliwe dzięki urządzeniom wyposażonym w diamentową głowicę. Sprawdźcie, jak prawidłowo wykonać mikrodermabrazję w domu i jakich efektów możecie się spodziewać.

Spis treści:

  1. Na czym polega domowy zabieg mikrodermabrazji i czym jest mikrodermabrazja?
  2. Urządzenia do zabiegu mikrodermabrazji w domu [Opinie]
  3. Mikrodermabrazja diamentowa w domu krok po kroku
  4. Jak często wykonywać mikrodermabrazję w domu?
  5. Kosmetyki do mikrodermabrazji w domu
  6. Mikrodermabrazja w domu – efekty
  7. Przeciwwskazania do mikrodermabrazji w domu

Jakie są efekty zabiegu mikrodermabrazji?

Zabieg mikrodermabrazji daje wiele pozytywnych efektów i może stanowić ważny element dbania o skórę. Sprawdzi się w przypadku pielęgnacji cery dojrzałej czy problematycznej, ale też jako podstawa profilaktyki. Wiele kobiet pragnie mieć cerę jak z photoshopa – to prosty krok w tym kierunku! Najlepiej jest stosować mikropeeling w połączeniu z dodatkowym odżywianiem i nawilżaniem skóry (Jakie kosmetyki najlepsze na lato?), ponieważ znacząco zwiększa wchłanialność substancji aktywnych. Co zatem daje nam mikrodermabrazja?

  • Skuteczne i precyzyjne złuszczanie martwego naskórka,
  • usuwanie zanieczyszczeń i zaskórników,
  • odblokowywanie porów,
  • eliminowanie skutków trądziku,
  • redukcję zmarszczek, przebarwień oraz blizn,
  • lepsze ukrwienie skóry, zwiększenie jej elastyczności i poprawę koloru,
  • zwiększenie produkcji kolagenu,
  • lepsze działanie kosmetyków i skuteczne przygotowanie do zabiegów kosmetycznych (np. mezoterapia bezigłowa czy mezoterapia igłowa ).

Już po kilku dniach okazało się, że to mój faworyt w porannej pielęgnacji -jest doskonały, jako uzupełnienie przeciwstarzeniowej, aktywnej pielęgnacji w moim przypadku ampułek peptydowych , ale i sam daje radę.

Czytaj dalej...

Najczęściej kosmetyki brązujące są przeznaczone do stosowania na ciało i nie powinno się ich nakładać na twarz chyba że producent sugeruje inaczej , ponieważ mogą spowodować więcej szkód niż pożytku.

Czytaj dalej...

Początkowo miałam dać niską ocenę, ale jednak złagodniałam jak zobaczyłam, że fluid może dobrze wyglądać na skórze, wygładzać ją i nawet dawać lekki efekt blur ; Mimo wszystko obietnice producenta są według mnie niespełnione, bo mam mieszaną cerę czyli taką, do jakiej dedykowany jest fluid, a zupełnie z nią nie współgrał bez specjalnego przygotowania.

Czytaj dalej...

I niby fajnie, że znalazłam swój sposób, no ale musiałam potem matowić skórę, a kupiłam go z założeniem, że zgodnie z nazwą będę mieć po nim matowe wykończenie, więc nie spełniał u mnie swojego podstawowego zadania.

Czytaj dalej...