Wszystko, co Musisz Wiedzieć o Depilacji Laserowej Wąsika
Skąd się bierze wąsik u kobiet?
Widoczne i ciemne włoski nad górną wargą u kobiet to zdecydowanie wstydliwy problem. Przyczyną pojawienia się wąsika są przede wszystkim zaburzenia hormonalne. Najczęściej za pojawienie się niechcianego owłosienia odpowiada zbyt duża ilość androgenów, czyli męskich hormonów płciowych. Jest to stan określany jako hiperandrogenizm.
Ponadto za pojawienie się hirsutyzmu, czyli nadmiernego owłosienia odpowiada wiele chorób, takich jak np.:
- PCOS, czyli zespół policystycznych jajników,
- zespół Cushinga,
- przerost nadnerczy.
Warto również zaznaczyć, że widoczny wąsik nad górną wargą kobiety może być również cechą dziedziczną lub cechą determinowaną rasowo. Do czynników wpływających na pojawienie się wąsika należą również otyłość, leczenie sterydami czy insulinooporność.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.
Depilacja laserowa wąsika – zalety i wady
Depilacja laserowa wąsika to jedyna metoda, której efekt będzie długotrwały. Decydując się na nią, można liczyć na pozbycie się niechcianego owłosienia, w wielu przypadkach nawet na całe życie. Usługa polega na wypaleniu laserem mieszka włosowego, który odpowiada za wzrost włosa. Zabieg jest w pełni bezpieczny, o ile nie występują do niego przeciwwskazania (np. przyjmowanie niektórych leków, ciąża czy przebyte nowotwory).
Wydepilowana skóra z zastosowaniem lasera sprawia, że na twarzy nie pojawiają się krostki czy zaczerwienienia. Ewentualne podrażnienia występują jedynie tuż po zabiegu – jednak szybko znikają. Skóra staje się w pełni gładka, a włoski nie odrastają. Brzmi idealnie, prawda?
W takim razie – jakie są wady tego rodzaju zabiegu? Przede wszystkim, niezbędna będzie seria wizyt, aby osiągnąć pożądany efekt. Wiąże się to ze sporym kosztem i oczywiście czasem, który trzeba poświęcić na spotkania.
Warto jednak wybrać tę metodę – usuwanie wąsika laserem zapewni gładką skórę bez niechcianych włosków oraz ogromny komfort w codziennym życiu.
Jak usunąć wąsik kobiecy? Poznaj dostępne sposoby!
Istnieją cztery bardzo popularne metody depilacji twarzy u kobiet, które nie wymagają wizyty w gabinecie kosmetycznym. Każda z nich obarczona jest pewnymi niedogodnościami lub możliwymi do wystąpienia skutkami ubocznymi.
Golenie
Golenie twarzy maszynką z ostrzami jest rozwiązaniem tymczasowym i w żaden sposób nie wpływa na zmniejszenie ilości pojawiających się włosków. Dodatkowo powoduje, że skóra jest mniej przyjemna w dotyku, ponieważ ścięte pod kątem włosy mają ostre, bardziej kłujące końcówki. Częstym następstwem używania maszynek do golenia w okolicach wąsika i brody jest wrastanie włosków i nieestetyczne ropne krostki.
Wosk
Woskowanie to dość popularna metoda pozbywania się włosów z kobiecej twarzy. Dostępne są bezpieczne, gotowe plastry do tak zwanej depilacji na zimno. Ponieważ metoda ta nie wymaga rozpuszczania wosku przy pomocy wysokiej temperatury, nie występuje niebezpieczeństwo poparzenia. Usuwanie włosków wraz z cebulkami niestety nie uchroni Cię przed zjawiskiem wrastania oraz często idącym z nim w parze stanem zapalnym mieszków włosowych.
Pasta cukrowa
Jest to delikatniejszy i skuteczniejszy zamiennik woskowania. Depilację pastą cukrową można przeprowadzać zarówno na ciepło, jak i na zimno. Nakładanie na skórę rozgrzanego i rozpuszczonego kosmetyku powoduje otwarcie ujść mieszków włosowych, dzięki czemu depilacja jest mniej bolesna, a pasta jest w stanie uchwycić nawet bardzo krótkie włoski. Metoda ta jest bardzo tania i bezpieczna dla alergików, jednak jej czasochłonność można porównać do klasycznego woskowania.
Nitkowanie
Metoda ta polega na chwytaniu grupy drobnych włosków pomiędzy dwie skręcone ze sobą zwykłe nitki. Sposób ten może początkowo nastręczyć problemów, ponieważ wymaga zwinnego operowania kilkoma palcami jednocześnie. Ćwiczenia i dostosowanie siły skrętu nitek znacznie zwiększy skuteczność tego zabiegu. W przypadku nitkowania istnieje spore prawdopodobieństwo urwania włosa, a nie usunięcia go wraz z cebulką, co z dużą dozą prawdopodobieństwa doprowadzi do wrośnięcia go w tkanki.