Sure, here you go -htmlCopy codeWoda utleniona - cudowne lekarstwo na pryszcze?

RICHEVON EYE
DELIKATNY KREM POD OCZY Z KWASEM HIALURONOWYM W SKŁADZIE KUP TERAZ

Woda utleniona na twarz wykazuje właściwości przeciwbakteryjne, dlatego znajduje zastosowanie w kuracji trądziku.

Co więcej, może również wykazywać następujące działanie:

  • rozjaśnia przebarwienia na skórze,
  • rozjaśnia ciemniejsze włoski (np. znajdujące się nad górną wargą),
  • redukuje pryszcze i pozostałe stany zapalne skóry,
  • zmniejsza głębokość zmarszczek.

Warto jednak zdawać sobie sprawę, że działanie przeciwzmarszczkowe powinny być kompleksowe, dlatego stosowanie tylko wody utlenionej nie jest dobrym pomysłem. Jak zatem wspomóc skórę, niwelują zmarszczki? Najlepiej zadbać o systematyczną aktywność fizyczną, szczególnie na świeżym powietrzu. Ponadto zbilansowaną, zawierającą składniki odżywcze dietę. Równie ważna jest pielęgnacja skóry za pomocą dobrych, naturalnych kremów na zmarszczki.

Podsumowując, wodę utlenioną można wykorzystać jako metodę uzupełniającą redukcję zmarszczek. Jak w przypadku każdej metody domowej, należy zadbać o regularność. Niemniej, istotne jest kompleksowe działanie, dlatego warto zadbać o stosowanie kilku metod równocześnie, a przede wszystkim profilaktykę, kiedy jest taka możliwość.

Bibliografia:

1. Kwak Y.J., Lee D.H., Kim N.M., Lee J.S., Screening and extraction condition of anti-skin aging elastase inhibitor from medicinal plants, 2005
2. Fraser E., Ucieczka od zmarszczek, 2006
3. Roenigk H.H.Jr., Treatment of the Aging Face, 1995

Woda utleniona na twarz - w jaki sposób ją stosować?

Woda utleniona na twarz może być używana bezpośrednio na skórę. Przed wykonaniem samodzielnego zabiegu należy dokładnie oczyścić i osuszyć skórę twarzy. Najlepiej w tym celu użyć płyn do demakijażu lub płyn micelarny. Po usunięciu powierzchownych zabrudzeń należy oczyścić twarz, stosując produkty oczyszczające (np. żel, pianka). Na tak przygotowaną skórę można nałożyć wodę utlenioną. Najlepiej namoczyć wacik w wodzie utlenionej, a następnie dokładnie przetrzeć powierzchnię skóry z widocznymi zmarszczkami. Wodę utlenioną należy pozostawić na skórze na około 20-30 minut. Po upływie pół godziny można skórę przemyć letnią wodą. Podobną czynność można powtórzyć na partiach skóry z widocznym cellulitem. Kiedy wykonać zabieg? Skóra reaguje bardzo indywidualnie na działanie wody utlenionej, dlatego w niektórych przypadkach mogą wystąpić miejscowe podrażnienia.

Najlepsza pora na wykonywanie zabiegu to wieczór, przed snem. Po zakończeniu zabiegu lepiej unikać ekspozycji słonecznej. Zabieg można powtarzać codziennie, aż do poprawy kondycji skóry, czyli widocznego spłycenia zmarszczek.

Dlaczego nie wolno stosować wody utlenionej na ranę?

Rana to miejsce podatne na infekcje. Ludzie w obawie przed zakażeniem polewają ją preparatami odkażającymi, m.in. wodą utlenioną. Z najnowszych ustaleń naukowców wynika jednak, że preparat ten zaburza proces gojenia ran i nie powinien być stosowany. Dzieje się tak dlatego, że woda utleniona zabija nie tylko wirusy i bakterie, ale również zdrowe komórki, spowalnia też proces krzepnięcia.

Po pierwsze, po skaleczeniu lub doznaniu urazu, oceń ranę. Jeśli jest powierzchowna, najprawdopodobniej nie ma potrzeby, by jechać z nią na Szpitalny Oddział Ratunkowy (SOR). Wtedy możesz podjąć następujące kroki:

1. Oczyść ranę – przemyj ją letnią wodą lub roztworem soli fizjologicznej.
2. Nasmaruj maścią – jeśli masz w domu maść z antybiotykiem, możesz posmarować nią ranę, co ją nawilży i zabezpieczy przed wnikaniem zarazków.
3. Zakryj ranę – możesz zabezpieczyć ją plastrem, gazikiem lub bandażem.
4. Obserwuj ranę – sprawdzaj, czy na ranie nie pojawiają się oznaki infekcji.

Jeśli rana jest głęboka, duża lub źle się goi, warto odwiedzić lekarza. Podobnie, jeśli jest to rana kąsana w wyniku ugryzienia przez zwierzę – w takim wypadku konieczne mogą być szczepienia ochronne przeciwko wściekliźnie.

Zobacz też:

Czym jest woda utleniona?

3-procentowy roztwór nadtlenku wodoru popularnie nazywany jest wodą utlenioną. Pierwszy raz otrzymał ją Louis Thernand w 1818 roku. Od tego czasu woda utleniona ma szerokie zastosowanie w medycynie. Stosuje się ją głównie do odkażania ran i oddziela zabrudzeń, bakterii od zranionej skóry. Pod wpływem kontaktu z krwią woda zaczyna się pienić i uważa się, że właśnie dzięki temu rana zostaje zdezynfekowana.

Wodę utlenioną wykorzystuje się do:

  • dezynfekcji ran
  • płukania jamy ustnej (w celu pozbycia się bakterii)
  • płukania gardła (w celu zwalczenia infekcji)
  • płukania nosa czy zatok (ale w połączeniu z solą fizjologiczną)
  • leczenia trądziku
  • leczenia chorób skóry takich jak grzybica, egzema czy łuszczyca
  • leczenia bólu kręgosłupa, stawów

Dlatego właśnie depilacja w tych okolicach powinna być przeprowadzona z odpowiednią delikatnością, z pewnością elementem utrudniającym usuwanie owłosienia w tych rejonach jest ich ograniczona dostępność oraz kwestia ukształtowania tych okolic ciała.

Czytaj dalej...

Natomiast HSV2 manifestuje swoją obecność głównie w dolnych partiach ciała, w szczególności na skórze i śluzówce narządów płciowych w tej odmianie zakażenie przenoszone jest drogą kontaktów seksualnych.

Czytaj dalej...

Poza tym woda utleniona może doprowadzić do przesuszenia skóry, której reakcją obronną jest dodatkowa stymulacja gruczołów łojowych do jeszcze intensywniejszej pracy efekt więc może być zupełnie odwrotny od oczekiwanego.

Czytaj dalej...

Jak działają kwasy AHA złuszczają, regenerują naskórek, regulują pracę gruczołów łojowych- przyczyniając się do zmniejszenia powstawania pryszczy, regulują proces rogowacenia- przyspieszając go, co pozwala pozbyć się pryszcza.

Czytaj dalej...