Depilacja wodą sodową - czy to skuteczna metoda usuwania owłosienia?

Jak pić napój gazowany

Pomyślna regeneracja organizmu, a także utrata masy ciała za pomocą sody, może nastąpić przy prawidłowym przyjęciu roztworu, biorąc pod uwagę wszystkie powyższe przeciwwskazania. Rosyjski profesor I.P. Neumyvakin, który głęboko szanuje sodę i jej lecznicze właściwości, zaleca przyjmowanie roztworu wodorowęglanu sodu i wody zgodnie z następującymi zasadami:

  1. Sodę należy rozpuszczać wyłącznie w gorącej wodzie (90 stopni Celsjusza), ponieważ podwyższona temperatura powoduje wygaszenie proszku i sprawia, że nadaje się on do podawania doustnego. Po wymieszaniu możesz poczekać, aż płyn ostygnie lub rozcieńczyć go zimną wodą.
  2. Musisz zacząć go brać ostrożnie, dając organizmowi możliwość przyzwyczajenia się i przystosowania do nowego nawyku. Według profesora dawka początkowa nie powinna przekraczać kilku malutkich szczypty sody oczyszczonej na 200-250 ml wody. Po kilku dniach, przy braku skarg na samopoczucie, ilość sody zwiększa się do ćwierć łyżeczki. Po kolejnych trzech dniach dawkę można zwiększyć do jednej trzeciej łyżeczki, czyli maksymalnej dopuszczalnej dziennej dawki proszku, aby uniknąć nadmiaru sodu i selenu w organizmie oraz pojawienia się reakcji alergicznych.
  3. Roztwór należy przyjmować na pusty żołądek lub 3 godziny po ostatnim posiłku, ale zawsze 30 minut przed następnym posiłkiem.
  4. Mieszankę sodową należy wypić jednym haustem, unikając nadmiernego kontaktu ze śliną, co może zneutralizować pozytywny wpływ sody oczyszczonej na kwasowość soku żołądkowego.
  5. W celu zapobiegania możesz przyjmować roztwór sody nie więcej niż 1 raz w tygodniu.

Możliwe efekty uboczne

Niestety, podczas przyjmowania wody z sodą w celach regeneracyjnych, profilaktycznych lub odchudzających mogą wystąpić następujące skutki uboczne:

Leczenie sodą oczyszczoną. 10 właściwości leczniczych sody oczyszczonej

Soda oczyszczona występuje naturalnie w złożach mineralnych, osadach wód słodkich i wodach gruntowych, a także w organizmie, gdzie utrzymuje właściwy stopień kwasowości (pH) w krwiobiegu. Soda oczyszczona znajduje się też w naszej ślinie, gdzie neutralizuje kwasy powodujące osłabianie zębów, jak również w żołądku, gdzie zapobiega powstawaniu wrzodów. Wspomaga również proces oddychania, przenosząc dwutlenek węgla z tkanek do płuc, skąd może zostać wydalony. Soda oczyszczona ma także inny dobroczynny wpływ na zdrowie. 1) oczyszcza organizm z toksyn Współczesna fitoterapia poleca stosować sodę oczyszczoną w celu oczyszczenia organizmu z toksyn i normalizacji pH w organizmie. Terapię sodą oczyszczoną (w formie płynu, roztworu) należy stosować jednak regularnie i nie dłużej niż przez okres trzech tygodni. Trzeba pamiętać także, że w przypadku dużego zakwaszenia organizmu powinno się przyjmować równocześnie sodę i cukier, czyli mieszankę w postaci glukozy.¹ Terapia sodą oczyszczoną zobowiązuje także do zachowania umiaru w diecie, która nie powinna zawierać m.in. tłustych produktów. 2) odświeża oddech i nie tylko Soda oczyszczona pomaga pozbyć porannego nieświeżego oddechu, zapachu cebuli czy czosnku i innych nieprzyjemnych zapachów z ust. Aby się o tym przekonać, należy wsypać około łyżeczki sody oczyszczonej do szklanki wody i wypłukać tą mieszanką usta. Można także dodać 1 łyżeczkę sody oczyszczonej do płynu do płukania ust, dzięki czemu uzyska się jeszcze większe uczucie świeżości. Docenią to zwłaszcza osoby noszące aparat ortodontyczny. Soda oczyszczona może pomóc pozbyć się przykrego zapachu nie tylko z ust, lecz także z. gipsu. W tym celu wsyp trochę sody oczyszczonej do wnętrza opatrunku gipsowego, a następnie wdmuchaj proszek do środka przy pomocy suszarki. Polecamy: Mikstura z sody oczyszczonej i soku cytryny - właściwości zdrowotne

Soda oczyszczona a astma

Z badań holenderskich naukowców wynika, że zastrzyki z roztworu sody oczyszczonej podawane dzieciom chorym na astmę łagodzą skurcz ścianek oskrzeli i przywracają skuteczność leków na astmę i nie tyko. Podawanie sody znacznie łagodziło zakwaszenie krwi, objawy śpiączki. W badaniu wzięły udział dzieci, które z powodu groźnych dla życia napadów astmy zostały przyjęte do szpitala dziecięcego w Rotterdamie. Lekarze podkreślają, że soda oczyszczona może być stosowana jako uzupełniająca metoda terapii u tych pacjentów z astmą, u których z powodu groźnych ataków astmy konieczne jest mechaniczne wspomaganie oddychania. Źródło: www.esculap.com

Ciekawe fakty dotyczące sody

  1. W starożytności mężczyźni stosowali mieszankę odchodów krokodyli, miodu i sody oczyszczonej, aby zmniejszyć aktywność plemników – robiono to w celu antykoncepcji. Naturalnie soda była używana przy dużych przedawkowaniach.
  2. Włoski profesor Tulio Simonchiki uważał, że guzy nowotworowe można zniszczyć, wstrzykując roztwór sody w miejsce złośliwego nowotworu. Teoria została odrzucona przez środowiska naukowe i medyczne jako niebezpieczna i bezużyteczna.
  3. Soda oczyszczona dobrze wchłania pot, więc w razie potrzeby może być używana jako dezodorant.
  4. W 2017 roku legendarne czerwono-białe opakowanie sody oczyszczonej, przechowywane w kuchni każdego Rosjanina, obchodziło swoje 50-lecie.
  5. Zewnętrzne stosowanie roztworu sody łagodzi swędzenie skóry, więc może być panaceum na swędzące ukąszenia komarów, które naprawdę chcesz rozczesać do krwi.

Ważne: Wszystkie informacje na tej stronie są podane wyłącznie w celach informacyjnych. Przed zastosowaniem któregokolwiek z zaleceń skonsultuj się ze specjalistą. Ani redaktorzy, ani autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne szkody spowodowane przez materiały.

Zdjęcie napoju gazowanego

Podobał Ci się artykuł?
Podziel się z przyjaciółmi!

Kompresy i okłady z sody oczyszczonej - jak zrobić i na co pomagają

Na co pomagają okłady z sody oczyszczonej

Oprócz działania bakteriobójczego, przeciwgrzybiczego i bakteriostatycznego, soda ma również działanie przeciwobrzękowe. Dlatego też często stosuje się ją w postaci okładów na opuchliznę, rany, problemy skórne i wiele innych.

Na jakie dolegliwości stosujemy sodę oczyszczoną w postaci okładów:

  • na oparzenia słoneczne,
  • na opuchliznę,
  • na żółte paznokcie,
  • na rany,
  • na zastrzał,
  • na drzazgi,
  • na ugryzienia owadów,
  • na worki pod oczami.

Zobacz również

Soda oczyszczona do prania - jak ją prawidłowo używać do pralki Jak działa soda na popękane pięty? Domowe sposoby na pękające pięty Soda oczyszczona na zaparcia - działanie, stosowanie, porady, ciekawostki

Jak przygotowujemy kompresy i okłady z sody oczyszczonej - składniki, proporcje

Aby zrobić okład z sody potrzebna będzie soda oczyszczona i woda. W przypadku okładów z sodą bardzo ważne są proporcje. Z sody robi się również kompresy w postaci papki nakładanej na chorą skórę. Wówczas oprócz wody stosujemy także inne substancje.

Najlepiej znane i często stosowane są okłady z sody na opuchliznę. Soda pomaga na opuchliznę spowodowaną ukąszeniem owadów, skręceniem kostki, uderzeniem, skręceniem nadgarstka czy innym urazem, jak również w przypadku opuchlizny po szczepieniu. Okłady z sody łagodzą ból, zaczerwienienie, świąd i pieczenie. W przypadku opuchlizny stosujemy proporcje 1 : 1 sody i wody. Zamiast wody możemy zastosować sok z aloesu, który ma właściwości przeciwzapalne i regenerujące. Papkę z sody i wody nakładamy na opuchliznę, owijamy bandażem i zostawiamy na 30 - 45 minut.

Oczywiście depilację woskiem można wykonać samodzielnie , ale jest ona czasochłonna i trudna, dlatego znacznie lepiej skorzystać z oferty gabinetu kosmetycznego, co oczywiście generuje dodatkowy koszt.

Czytaj dalej...

Poza tym woda utleniona może doprowadzić do przesuszenia skóry, której reakcją obronną jest dodatkowa stymulacja gruczołów łojowych do jeszcze intensywniejszej pracy efekt więc może być zupełnie odwrotny od oczekiwanego.

Czytaj dalej...

Warto więc nie tylko pamiętać o perfekcyjnym dopasowaniu pielęgnacji do indywidualnych potrzeb, ale również nie zapominać o regularnej aplikacji produktów termoochronnych latem i sięganie po nie za każdym razem przed użyciem suszarki, lokówki, czy prostownicy.

Czytaj dalej...

Ryzyko reakcji alergicznych i podrażnień Samodzielne aplikowanie chemikaliów bez odpowiednich środków ochrony i testów może wywołać reakcje alergiczne, podrażnienia skóry głowy lub nawet oparzenia chemiczne.

Czytaj dalej...