Zel do mycia twarzy La Roche-Posay Effaclar - Twoje tajemnicze piękno odkryte
Zaskórniki na twarzy – czym są?
Wciąż można spotkać się z przekonaniem, że walka z zaskórnikami dotyczy przede wszystkim nastolatków. To właśnie wówczas, ze względu na wzmożoną produkcję hormonów, bardzo często występują problemy skórne, w tym oczywiście trądzik pospolity, który w tym przypadku nosi nazwę trądziku młodzieńczego. Rzeczywiście zaskórniki są domeną osób w wieku dojrzewania, jednak mogą występować niezależnie od wieku czy nawet rodzaju cery. Nie zawsze też bezpośrednio łączą się z trądzikiem.
Zaskórniki to niezapalne wypryski, które bywają również określane mianem wykwitu pierwotnego. Chociaż rzeczywiście są najbardziej widoczne na twarzy, to mogą się też pojawić na innych miejscach na ciele, szczególnie na plecach. Co istotne, zaskórniki mogą czasem przekształcić się w wypryski o charakterze zapalnym, zwłaszcza wtedy, gdy próbujemy je usunąć w sposób nieprawidłowy. Mowa tutaj o wyciskaniu, które jest zbyt agresywną metodą pozbywania się niedoskonałości, która może bardzo negatywnie wpłynąć na stan naszej skóry i doprowadzić do powstawania kolejnych zmian.
Cechy produktu
Właściwości nawilżające, oczyszczające, odświeżające, łagodzące- Aqua,
- Aroma,
- Caprylyl Glycol,
- Hexylene Glycol,
- Maltodextrin,
- PEG-120 Methyl Glucose Dioleate,
- PEG-8,
- Parfum,
- Phenoxyethanol,
- Sodium Benzoate,
- Sodium Chloride,
- Sodium Citrate,
- Sodium Hydroxide,
- Tocopherol
AQUA / WATER, SODIUM LAURETH SULFATE, PEG-8, COCO-BETAINE, HEXYLENE GLYCOL, SODIUM CHLORIDE, PUNICA GRANATUM PERICARP EXTRACT, ZINC PCA, PEG-120 METHYL GLUCOSE DIOLEATE, SODIUM CITRATE, SODIUM HYDROXIDE, CAPRYLYL GLYCOL, CITRIC ACID, TRISODIUM ETHYLENEDIAMINE DISUCCINATE, MALTODEXTRIN, PENTYLENE GLYCOL, TOCOPHEROL, SODIUM BENZOATE, PHENOXYETHANOL, PARFUM / FRAGRANCE
Żel vs. pianka do mycia twarzy
W sklepach znaleźć można różne kosmetyki do oczyszczania twarzy, dlatego nasuwa się pytanie 'Czym myć swoją skórę?'.
Najpopularniejszymi z nich są żel i pianka. Ich wybór to sprawa indywidualna i każdy powinien wybrać ten produkt, którego konsystencja najbardziej mu odpowiada.
Generalnie pianki uważa się za kosmetyki delikatniejsze i łagodniejsze. które nie podrażnią nawet najbardziej wrażliwej skóry. Mogą być więc stosowane np. na cerze bardzo suchej lub tej o zaawansowanym trądziku. Natomiast żele oczyszczające do twarzy mają lepsze właściwości czyszczące i oprócz sebum, równie skutecznie usuwają makijaż.
Ważniejsze od konsystencji produktu są jednak jego skład i przeznaczenie, bo to one mają największy wpływ na ostateczną kondycję cery. Dobry płyn do mycia twarzy pozostawi ją odpowiednio oczyszczoną bez wysuszania i podrażnień.
W swojej codziennej pielęgnacji cery stosuj dobre żele do mycia twarzy. Ranking, który dla Ciebie przygotowaliśmy zawiera najlepsze kosmetyki do każdego typu skóry. Z pewnością znajdziesz odpowiedni dla Ciebie.
Jeśli spodobał ci się ten artykuł, udostępnij go w swoich mediach społecznościowych.
Trądzik różowaty – czym jest?
Zazwyczaj choroba ta pojawia się po raz pierwszy w wieku dorosłym, pomiędzy 30. a 50. rokiem życia, jednak bywa, że cierpią na nią dzieci i nastolatki lub osoby starsze. Dotyka ona zarówno kobiety, jak i mężczyzn.
Wbrew nazwie trądzik różowaty ma niewiele wspólnego z trądzikiem pospolitym. Klasyczny trądzik jest najczęściej powodowany przez namnażające się bakterie C. acnes i objawia się nadmierną produkcją sebum i stanem zapalnym oraz związanymi z tym krostami, zaskórnikami i przebarwieniami potrądzikowymi . W przypadku trądziku różowatego bakterie C. acnes nie mają większej roli w rozwoju choroby. Nie towarzyszy jej również nadmierne wydzielanie sebum. To ważne, ponieważ do pielęgnacji skóry z trądzikiem różowatym nie zaleca się produktów przeznaczonych dla skóry trądzikowej.
Podobny jest natomiast wpływ na komfort życia osób zmagających się zarówno z trądzikiem pospolitym, jak i trądzikiem różowatym. Zmiany skórne związane z trądzikiem różowatym są wyraźnie widoczne, mogą więc wpływać na niską samoocenę i złe samopoczucie.