Zel do mycia twarzy La Roche-Posay Effaclar - Twoje tajemnicze piękno odkryte
Toleriane ROSALIAC AR od La Roche-Posay
Skóra skłonna do trądziku różowatego potrzebuje ukojenia, nawilżenia, jak również wzmocnienia przeciw mikroorganizmom i alergenom, by zapobiec nawrotom rumienia i zatrzymać błędne koło nawrotów.
Sphingobioma zawarta w formułach Toleriane ROSALIAC AR , wraz ze składnikami nawilżającymi, wzmacniającymi i kojącymi (jak zmniejszająca dyskomfort oraz reaktywność i wrażliwość skóry neurosensyna ) wpływają na zmniejszenie widoczności objawów trądziku różowatego i polepszenie jakości życia osób zmagających się z tą chorobą.
Codzienna pielęgnacja Toleriane ROSALIAC AR przeciw zaczerwienieniom składa się z 2 kroków:
KROK 1: Toleriane ROSALIAC AR Concentrate – intensywna kuracja dla skóry skłonnej do zaczerwienienia, trądziku różowatego oraz naczynek. Ma natychmiastowe działanie kojące i korygujące (dzięki specjalnie dobranym zielonym pigmentom tuszującym zaczerwienienie). Redukuje zaczerwienienie i uczucie rozpalenia skóry oraz przywraca jej komfort.
KROK 2: Toleriane ROSALIAC AR Krem SPF 30 – kojąca ochrona UV dla skóry wrażliwej, naczynkowej, skłonnej do zaczerwienień i trądziku różowatego. Intensywnie nawilża i chroni przed promieniowaniem UV, które jest jednym z czynników zwiększających zaczerwienienie skóry. Wzmacnia skórę przed czynnikami zewnętrznymi.
Obecna w produktach woda termalna z La Roche-Posay koi skórę i redukuje jej podrażnienia.
Jak zadbać o skórę z trądzikiem różowatym?
Obecnie leczenie trądziku różowatego skupia się przede wszystkim na łagodzeniu objawów choroby a nie zwalczaniu jej przyczyn. Szuka się także czynników wyzwalających rumień (jak ekspozycja na słońce, pikantne potrawy, zmiany temperatury czy alkohol). Dobre efekty może przynieść miejscowe leczenie przeciwzapalne i roztoczobójcze, jak również ogólnoustrojowe (antybiotyki), laserowe i leczenie światłem.
Skóra skłonna do trądziku różowatego wymaga także odpowiedniej pielęgnacji , łagodzącej widoczność zmian skórnych, redukującej zaczerwienienie i uczucie pieczenia skóry oraz wspierającej mikrobiom skóry.
1. Oczyszczanie
Do oczyszczania skóry skłonnej do trądziku różowatego należy stosować delikatne produkty myjące , przeznaczone dla skóry wrażliwej, reaktywnej i skłonnej do alergii (np. TOLERIANE Łagodna emulsja oczyszczająca ).
2. Pielęgnacja
Do codziennej pielęgnacji należy wybierać hipoalergiczne produkty przeznaczone dla skóry reaktywnej, alergicznej i skłonnej do zaczerwienienia, jak gama Toleriane ROSALIAC AR . Ich zadaniem jest ukojenie skóry , złagodzenie objawów podrażnienia (w tym zaczerwienienia), nawilżenie i zapobieganie wysuszeniu skóry, jak również przywrócenie prawidłowej funkcji bariery skórnej , by zapobiec nawrotom rumienia.
3. Ochrona
Niezwykle istotna jest również ochrona skóry przed promieniowaniem UV, które znacząco zaostrza objawy, takie jak zaczerwienienie czy pieczenie skóry. Dlatego obowiązkowo, codziennie i przez cały rok (także w zimie i w pochmurne dni) należy stosować produkty chroniące przed promieniowaniem słonecznym (UVA i UVB) z wysokim wskaźnikiem SPF (powyżej 30).
Sphingobioma – nowy składnik wspierający pielęgnację skóry skłonnej do trądziku różowatego
Przyczyny trądziku różowatego
Dokładne przyczyny powstawania trądziku różowatego są nadal badane przez naukowców. Wiadomo, że skłonność do trądziku różowatego może być wrodzona lub nabyta i wyzwalana przez różnorodne organizmy chorobotwórcze, m.in. nużeńce i bakterie związane z nużeńcami. Organizm usiłując walczyć z atakiem drobnoustrojów, aktywuje układ odpornościowy – pojawia się zaczerwienienie, pieczenie, świąd i ból.
Skóra skłonna do trądziku różowatego jest silnie reaktywna , dlatego na jej stan mogą wpływać takie czynniki, jak:
• zmiany temperatury
• ćwiczenia fizyczne
• promieniowanie UV
• spożywanie pikantnych potraw i alkoholu
• stres
Na zaostrzenie objawów trądziku różowatego wpływają również wszelkiego rodzaju uszkodzenia bariery ochronnej skóry , zwłaszcza związane z utratą wody i zaburzeniem prawidłowego nawilżenia skóry, czy zwiększonym pH warstwy rogowej naskórka.
Zaskórniki na twarzy – czym są?
Wciąż można spotkać się z przekonaniem, że walka z zaskórnikami dotyczy przede wszystkim nastolatków. To właśnie wówczas, ze względu na wzmożoną produkcję hormonów, bardzo często występują problemy skórne, w tym oczywiście trądzik pospolity, który w tym przypadku nosi nazwę trądziku młodzieńczego. Rzeczywiście zaskórniki są domeną osób w wieku dojrzewania, jednak mogą występować niezależnie od wieku czy nawet rodzaju cery. Nie zawsze też bezpośrednio łączą się z trądzikiem.
Zaskórniki to niezapalne wypryski, które bywają również określane mianem wykwitu pierwotnego. Chociaż rzeczywiście są najbardziej widoczne na twarzy, to mogą się też pojawić na innych miejscach na ciele, szczególnie na plecach. Co istotne, zaskórniki mogą czasem przekształcić się w wypryski o charakterze zapalnym, zwłaszcza wtedy, gdy próbujemy je usunąć w sposób nieprawidłowy. Mowa tutaj o wyciskaniu, które jest zbyt agresywną metodą pozbywania się niedoskonałości, która może bardzo negatywnie wpłynąć na stan naszej skóry i doprowadzić do powstawania kolejnych zmian.