Zel do mycia twarzy przeciw wągrom - Klucz do Promiennej Skóry

Jak wybrać najlepszy żel do mycia twarzy

Żel do mycia twarzy należy dobrać odpowiednio do potrzeb swojej skóry. Przed zakupem kosmetyku zastanów się więc z jakimi problemami boryka się Twoja cera i jakiego rodzaju pielęgnacji twarzy wymaga.

Zwróć także uwagę na skład danego żelu, unikając tych szkodliwych a wybierając najbardziej wartościowe składniki. Pamiętaj, że źle dobrany żel może prowadzić do wysuszenia, trądziku lub atopowego zapalenia skóry.

Składniki

Wybierając głęboko oczyszczający żel do mycia twarzy unikaj szkodliwych parabenów, barwników i alkoholi. Staraj się też kupować produkty, które nie mają w składzie SLS, i SLES. Szukaj natomiast elementów, które wpłyną korzystnie na stan Twojej cery. Mogą to być m. in:

  • miód działający przeciwzapalnie,
  • kwas hialuronowy o silnych właściwościach nawilżających,
  • cynk poprawiający stan cery trądzikowej,
  • algi morskie, które dostarczają skórze składniki odżywcze,
  • woda termalna o właściwościach łagodzących,
  • kwas migdałowy delikatnie złuszczający skórę,
  • kwas jabłkowy, który rozjaśnia cerę
  • lawenda przynosząca ukojenie,
  • olejek rumiankowy niwelujący podrażnienia.

Żel do mycia twarzy powinien zawierać także składniki myjące np. Coco-Betaine, Hexylene Glycol, Cocamide DEA, lub Cocamidopropyl Betaine oraz składniki nawilżające, np. Peg-8, Caprylyl Glycol, Glycerin, Panthenol czy Propylene Glycol.

Rodzaj skóry

Pielęgnację skóry musisz dopasować do rodzaju cery. Dzięki temu unikniesz podrażnień, wyprysków, przesuszenia lub błyszczenia. Poza tym spełnisz wszystkie potrzeby swojej skóry.

Łagodny żel do mycia twarzy do oczyszczania skóry wrażliwej od CeraVe

Serce Wizażanek skradła emulsja do mycia twarzy, która oczyszcza, ale również nawilża naszą skórę. Zawiera 3 kluczowe ceramidy, niacynamid i kwas hialuronowy, które sprawiają, że nasza skóra jest czysta, ale bez uczucia ściągnięcia. Żel idealnie sprawdzi się do wrażliwej skóry, bo nie powoduje podrażnień ani nie wysusza skóry, a jednocześnie nie można mu odmówić skutecznego oczyszczania. Usuwa nadmiar sebum i zanieczyszczenia, będzie też dobrym drugim etapem przy dwuetapowym demakijażu.

Żel ma bardzo kremową konsystencję, dzięki czemu jest bardzo wydajny. Zamknięty też jest w wygodnym opakowaniu z pompką, co nie tylko ułatwia jego dozowanie, ale też dba o higienę produktu. Dzięki jego łagodnej formie możecie śmiało sięgać po niego codziennie do oczyszczania twarzy.

Bardzo, ale to bardzo lubię tą emulsję. Jest bezzapachowa, mało się pieni, ale za to (co najważniejsze) dokładnie myje i nie pozostawia żadnych resztek z makijażu. Bo właśnie do mycia twarzy głównie używam tego kosmetyku. Mam cerę z tendencją do wyprysków, dlatego dużą wagę przykładamy do produktów myjących. I tutaj emulsja sprawdza się cudownie, ponieważ używając jej mam pewność że pozbywam się całego makijażu i brudu z twarzy. Po umyciu buzia jest czysta, nawilżona i nie pojawia się uczucie ściągnięcia

Zobacz także

Żel vs. pianka do mycia twarzy

W sklepach znaleźć można różne kosmetyki do oczyszczania twarzy, dlatego nasuwa się pytanie 'Czym myć swoją skórę?'.

Najpopularniejszymi z nich są żel i pianka. Ich wybór to sprawa indywidualna i każdy powinien wybrać ten produkt, którego konsystencja najbardziej mu odpowiada.

Generalnie pianki uważa się za kosmetyki delikatniejsze i łagodniejsze. które nie podrażnią nawet najbardziej wrażliwej skóry. Mogą być więc stosowane np. na cerze bardzo suchej lub tej o zaawansowanym trądziku. Natomiast żele oczyszczające do twarzy mają lepsze właściwości czyszczące i oprócz sebum, równie skutecznie usuwają makijaż.

Ważniejsze od konsystencji produktu są jednak jego skład i przeznaczenie, bo to one mają największy wpływ na ostateczną kondycję cery. Dobry płyn do mycia twarzy pozostawi ją odpowiednio oczyszczoną bez wysuszania i podrażnień.

W swojej codziennej pielęgnacji cery stosuj dobre żele do mycia twarzy. Ranking, który dla Ciebie przygotowaliśmy zawiera najlepsze kosmetyki do każdego typu skóry. Z pewnością znajdziesz odpowiedni dla Ciebie.

Jeśli spodobał ci się ten artykuł, udostępnij go w swoich mediach społecznościowych.

10 najlepszych żeli do mycia twarzy – ranking 2024

Żel do mycia odgrywa bardzo ważną rolę w codziennej pielęgnacji skóry twarzy, dlatego powinien być dobrany do niej tak samo starannie jak krem czy tonik. Większość kosmetyków oczyszczających oprócz zmycia ze skóry codziennych zanieczyszczeń, sebum czy makijażu, ma również inne właściwości i niesie cerze wiele innych korzyści.

Warto pamiętać, że żel do mycia twarzy to kosmetyk, którego używamy codziennie, czasem nawet kilka razy na dzień. Musi on być więc dobrany indywidualnie do typu skóry, aby spełniał jej wszystkie potrzeby, nie wysuszał jej i nie podrażniał.

W sprzedaży dostępne są różne kosmetyki tego typu, w tym także naturalne żele do mycia twarzy. Ranking, który przygotowaliśmy, pomoże ci wybrać najlepszy dla ciebie. Znajdziesz w nim dobre i tanie żele do mycia twarzy, a także te z wyższej półki cenowej z innowacyjnymi składnikami.

Aqua Water, Kaolin, Glycerin, Butylene Glycol, Zea Mays Starch Corn Starch, Decyl Glucoside, Perlite, Sodium Laureth Sulfate, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Zinc Gluconate, Palmaria Palmata Extract, Moroccan Lava Clay, Carrageenan, Tetrasodium EDTA, Xanthan Gum, Montmorillonite, Salicylic Acid, Phenoxyethanol, CI 77491, CI 77492, CI 77499 Iron Oxides, Parfum Fragrance.

Czytaj dalej...

WADY - Nie pielęgnuje, nie nawilża, nic nie robi - Jest nijaki - Są lepsze w podobnej cenie, a nawet niższej - Nie radzi sobie z zaskórnikami - Nie pomaga w regulacji wydzielania sebum - Wspomaga sie gwarancją krótkiego składu, choć to żadna dobra ani zła rzecz.

Czytaj dalej...

Aqua, Rosa Damascena Flower Water, Glycerin, Propanediol, Caprylyl Capryl Glucoside, Betaine, Xanthan Gum, Prunus Persica Fruit Extract, Humulus Lupulus Cone Extract, Quillaja Saponaria Bark Extract, Allantoin, Panthenol, Biosaccharide Gum-1, Sodium Phytate, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Citric Acid, Parfum.

Czytaj dalej...

Olej doskonale usuwa ze skóry tłuste substancje do których bez wątpienia należy nasza naturalna wydzielina sebum oraz rozpuszczone w nim wszelkie zanieczyszczenia, brud, kurz, resztki pielęgnacji, makijaż.

Czytaj dalej...