Manuka Leaf Face Gel - Tajemnica Twojej Pięknej Skóry
Jak wybrać najlepszy żel do mycia twarzy
Żel do mycia twarzy należy dobrać odpowiednio do potrzeb swojej skóry. Przed zakupem kosmetyku zastanów się więc z jakimi problemami boryka się Twoja cera i jakiego rodzaju pielęgnacji twarzy wymaga.
Zwróć także uwagę na skład danego żelu, unikając tych szkodliwych a wybierając najbardziej wartościowe składniki. Pamiętaj, że źle dobrany żel może prowadzić do wysuszenia, trądziku lub atopowego zapalenia skóry.
Składniki
Wybierając głęboko oczyszczający żel do mycia twarzy unikaj szkodliwych parabenów, barwników i alkoholi. Staraj się też kupować produkty, które nie mają w składzie SLS, i SLES. Szukaj natomiast elementów, które wpłyną korzystnie na stan Twojej cery. Mogą to być m. in:
- miód działający przeciwzapalnie,
- kwas hialuronowy o silnych właściwościach nawilżających,
- cynk poprawiający stan cery trądzikowej,
- algi morskie, które dostarczają skórze składniki odżywcze,
- woda termalna o właściwościach łagodzących,
- kwas migdałowy delikatnie złuszczający skórę,
- kwas jabłkowy, który rozjaśnia cerę
- lawenda przynosząca ukojenie,
- olejek rumiankowy niwelujący podrażnienia.
Żel do mycia twarzy powinien zawierać także składniki myjące np. Coco-Betaine, Hexylene Glycol, Cocamide DEA, lub Cocamidopropyl Betaine oraz składniki nawilżające, np. Peg-8, Caprylyl Glycol, Glycerin, Panthenol czy Propylene Glycol.
Rodzaj skóry
Pielęgnację skóry musisz dopasować do rodzaju cery. Dzięki temu unikniesz podrażnień, wyprysków, przesuszenia lub błyszczenia. Poza tym spełnisz wszystkie potrzeby swojej skóry.
Ranking żeli do mycia twarzy
1. Shiseido Waso Quick Gentle Cleanser
113 zł
149 zł
Najlepszy Żel do mycia Twarzy w 2024 roku
- zapewnia demakijaż twarzy
- odpowiedni do każdego rodzaju cery
- nie podrażnia wrażliwej skóry
Ten żel myjący do twarzy to kosmetyk typu „2 w 1”. Nie tylko dokładnie oczyszcza skórę z zanieczyszczeń, martwego naskórka i nadmiaru sebum, ale i można nim zmyć nawet najmocniejszy makijaż twarzy.
Zawiera miód i mleczko pszczele, które przynoszą skórze wiele korzyści: nawilżają ją, wygładzają i zwiększają jej odporność na czynniki zewnętrzne. Mają one także silne właściwości bakteriobójcze, co pomaga w walce z trądzikiem i stanami zapalnymi.
W jego składzie nie znajdziemy wysuszającego alkoholu czy szkodliwych parabenów, a więc można go używać nawet na skórze suchej lub wrażliwej.
2. Aēsop Skin Parsley Seed Facial Cleanser
275 zł
NAjlepszy żel do mycia skóry trądzikowej
- złuszcza martwy naskórek
- ma bardzo delikatną formułę
- niweluje przebarwienia i blizny potrądzikowe
Delikatna formuła żelu Aēsop dokładnie oczyszcza skórę, jednocześnie – dzięki zawartości kwasu mlekowego – złuszcza jej martwy naskórek. W ten sposób nie tylko odświeża cerę, ale i przygotowuje ją na dalsze zabiegi pielęgnacyjne.
Choć może być stosowany na każdym typie skóry, ze względu na dużą zawartość oleju z pestek pietruszki, polecany jest przede wszystkim osobom o cerze trądzikowej lub z niedawno wyleczonym trądzikiem. Żel ma bowiem silne właściwości regeneracyjne: wyrównuje koloryt skóry, niweluje przebarwienia i działa zabliźniająco.
Żel vs. pianka do mycia twarzy
W sklepach znaleźć można różne kosmetyki do oczyszczania twarzy, dlatego nasuwa się pytanie 'Czym myć swoją skórę?'.
Najpopularniejszymi z nich są żel i pianka. Ich wybór to sprawa indywidualna i każdy powinien wybrać ten produkt, którego konsystencja najbardziej mu odpowiada.
Generalnie pianki uważa się za kosmetyki delikatniejsze i łagodniejsze. które nie podrażnią nawet najbardziej wrażliwej skóry. Mogą być więc stosowane np. na cerze bardzo suchej lub tej o zaawansowanym trądziku. Natomiast żele oczyszczające do twarzy mają lepsze właściwości czyszczące i oprócz sebum, równie skutecznie usuwają makijaż.
Ważniejsze od konsystencji produktu są jednak jego skład i przeznaczenie, bo to one mają największy wpływ na ostateczną kondycję cery. Dobry płyn do mycia twarzy pozostawi ją odpowiednio oczyszczoną bez wysuszania i podrażnień.
W swojej codziennej pielęgnacji cery stosuj dobre żele do mycia twarzy. Ranking, który dla Ciebie przygotowaliśmy zawiera najlepsze kosmetyki do każdego typu skóry. Z pewnością znajdziesz odpowiedni dla Ciebie.
Jeśli spodobał ci się ten artykuł, udostępnij go w swoich mediach społecznościowych.
Aktywna pielęgnacja – kremy
Po dokładnym oczyszczeniu skóry twarzy stosujemy odpowiednio krem na dzień lub na noc. Oba kremy różnią się między sobą właściwościami.
Krem na dzień z filtrem ochronnym SPF 10 – jest to nietłusty, szybko wchłaniający się krem, którego głównym zadaniem jest nawilżenie skóry. Kwas hialuronowy daje uczucie nawilżenia i wygładzenia – eliminuje nieprzyjemne napięcie skóry.
Alga brunatna Laminaria dostarcza niezbędnych aminokwasów, ma działanie łagodzące, przeciwzapalne, zmniejsza reakcje podrażnieniowe, alergiczne, świąd skóry. Krem wchłania się do matu, zapobiega błyszczeniu skóry, idealnie sprawdza się jako baza pod makijaż.
Krem na noc mikrozłuszczający- zawiera 3% kwas migdałowy, który wspomaga antybakteryjne działanie ekstraktu z liści Manuka. Daje efekt wygładzenia i wspomaga redukcję zaskórników – zapobiega również ich powstawaniu. Złuszcza i odnawia naskórek bez efektu podrażnienia.

Manuka – wygląd, pochodzenie, morfologia
Leptospermum scoparium to roślina należąca do rodziny mirtowatych Myrtaceae. Nazywana jest krzewem manuka, czerwonym drzewem herbacianym oraz kahikatoa. Występuje naturalnie w Nowej Zelandii (głównie Wyspa Północna) oraz na południowo-wschodnich terenach Australii (przede wszystkim w Tasmanii). Obecnie można ją spotkać również w USA, na Hawajach, w Wielkiej Brytanii, na terenie Afryki Wschodniej i Zimbabwe.
Leptospermum scoparium preferuje gleby dobrze przepuszczalne, gliniaste, o lekko kwaśnym lub obojętnym odczynie pH. Najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych i osłoniętych od silnych wiatrów. Wytrzymuje spadki temperatur do około -10°C. Roślina porasta suche tereny śródlądowe (często nad strumieniami, na wrzosowiskach, na terenach otwartych i w górach), choć rośnie o wiele szybciej na wilgotnych ziemiach nadbrzeżnych.
Manuka to duży, wiecznie zielony krzew bądź niewielkie drzewo, osiągające wymiary 2-5 m wysokości oraz do 3 m szerokości. Jego pień i gałęzie są pokryte korą w rdzawym odcieniu. Ma igiełkowate liście, o dużej zmienności kształtu: mogą być lancetowate bądź eliptyczne, o średnich wymiarach wynoszących 7-20 mm długości oraz 2-6 mm szerokości. Liście po rozgnieceniu uwalniają mocno wyczuwalny, przyjemny zapach. Powierzchnia blaszki liściowej jest skórzasta, jej brzegi są twarde i zakrzywione, a wierzchołek liścia ostro zakończony. Okres kwitnienia Leptospermum scoparium przypada na maj i czerwiec. Kwiaty mają kolor biały bądź różowy, choć w handlu dostępne są także odmiany o czerwonym zabarwieniu (stąd nazwa czerwone drzewo herbaciane). Kielichowate kwiaty gęsto pokrywają pędy rośliny. Są zebrane najczęściej w kwiatostany pachowe, czasami występują na zakończeniach gałęzi. Są drobne, pięciopłatkowe, o średnicy wynoszącej 8-12 mm. Manuka stanowi gatunek obupłciowy (hermafrodyta), zapylany przez owady. Owocami Leptospermum scoparium są zdrewniałe, pięciozaworowe torebki nasienne. Nasiona mają długość 2-3,5 mm, prążkowaną powierzchnię i wąskoliniowy, klinowaty lub esowaty kształt.
