Zaawansowane zabiegi mikrodermabrazji - Profesjonalna pielęgnacja dla Twojej skóry

Jakie są efekty zabiegu mikrodermabrazji?

Zabieg mikrodermabrazji daje wiele pozytywnych efektów i może stanowić ważny element dbania o skórę. Sprawdzi się w przypadku pielęgnacji cery dojrzałej czy problematycznej, ale też jako podstawa profilaktyki. Wiele kobiet pragnie mieć cerę jak z photoshopa – to prosty krok w tym kierunku! Najlepiej jest stosować mikropeeling w połączeniu z dodatkowym odżywianiem i nawilżaniem skóry (Jakie kosmetyki najlepsze na lato?), ponieważ znacząco zwiększa wchłanialność substancji aktywnych. Co zatem daje nam mikrodermabrazja?

  • Skuteczne i precyzyjne złuszczanie martwego naskórka,
  • usuwanie zanieczyszczeń i zaskórników,
  • odblokowywanie porów,
  • eliminowanie skutków trądziku,
  • redukcję zmarszczek, przebarwień oraz blizn,
  • lepsze ukrwienie skóry, zwiększenie jej elastyczności i poprawę koloru,
  • zwiększenie produkcji kolagenu,
  • lepsze działanie kosmetyków i skuteczne przygotowanie do zabiegów kosmetycznych (np. mezoterapia bezigłowa czy mezoterapia igłowa ).

Jak wygląda zabieg mikrodermabrazji?

Mikrodermabrazja polega na stopniowym złuszczaniu wierzchnich warstw naskórka przy pomocy odpowiedniej techniki. Po oczyszczeniu skóry twarzy, szyi lub dekoltu, poddawana jest ona działaniu korundu, głowicy diamentowej czy strumienia soli fizjologicznej.

Zabieg mikrodermabrazji warto wykonać w serii 5- 10 zabiegów, powtarzanych co 1- 3 tygodnie. Po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie skóry, a po kilku dniach – delikatne jej złuszczenie. W tym okresie należy zachować szczególną higienę okolicy poddanej zabiegowej oraz stosować ochronę przeciwsłoneczną. Podczas gojenia się skóry nie należy stosować makijażu czy używać kosmetyków mogących podrażniać skórę. W pierwszej dobie po zabiegu należy unikać sauny, basenu czy intensywnego wysiłku fizycznego. Przez dwa tygodnie należy unikać ekspozycji na słońce i stosować filtry UV.

Zabieg mikrodermabrazji to dogłębna odnowa i remodeling skóry. Intensywne złuszczanie zewnętrznych warstw naskórka stymuluje komórki głębszych warstw do podziałów. Daje to efekt wygładzenia i ujędrnienia skóry, wyrównania jej kolorytu oraz struktury. Mikrodermabrazja może być wykonywana nawet na wrażliwej skórze.

Czym jest mikrodermabrazja?

Mikrodermabrazja to skuteczny zabieg odmładzający i regenerujący skórę, stanowiący doskonały wstęp do wielu procedur pielęgnacyjnych. Precyzyjna możliwość kontroli głębokości złuszczania nadaje zabiegowi indywidualnego charakteru i stanowi o jego bezpieczeństwie i uniwersalności. Mikrodermabrazja stymuluje fizjologiczne sposoby remodelingu skóry, co skutkuje jej odmłodzeniem, wygładzeniem oraz rozjaśnieniem.

Wyróżnia się trzy rodzaje mikrodermabrazji:

  • mikrodermabrazja diamentowa uznawana jest za najłagodniejszą postać zabiegu, wykorzystywana jest głowica diamentowa o optymalnej grubości ziaren, która przykładana jest do skóry i umożliwia stopniowe złuszczanie kolejnych warstw naskórka
  • mikrodermabrazja korundowa pozwala na bardziej intensywne złuszczanie zrogowaciałego naskórka, w zabiegu wykorzystywane są kryształki korundu, działające na skórę w postaci strumienia pod wysokim ciśnieniem
  • mikrodermabrazja z wykorzystaniem soli fizjologicznej i tlenu, określana także jako oxybrazja, ta postać mikrodermabrazji idealnie sprawdza się nawet w przypadku bardzo wrażliwej, skłonnej do podrażnień cery

Mikrodermabrazja jest zabiegiem bardzo uniwersalnym, pozwalającym na wykonanie zaawansowanego złuszczania naskórka nie tylko na twarzy, ale także wybranych obszarach ciała. Idealnie sprawdza się zarówno w pielęgnacji skóry młodej, jak i dojrzałej.

Jaki jest czas zabiegu mikrodermabrazji diamentowej?

W przypadku zabiegu mikrodermabrazji twarzy twarz trwa on zazwyczaj od 20 do 25 minut. Jeśli zdecydujemy się na bardzo rzadko wykonywany tą metodą peeling całego ciała potrwać to może nawet do 80 minut.

Mikrodermabrazja diamentowa jest szczególnie skuteczna w walce z różnymi problemami skórnymi. Pomaga nie tylko w redukcji trądziku i blizn, ale również efektywnie zmniejsza widoczność drobnych linii i zmarszczek. Ponadto jest to metoda wybierana w celu poprawy tekstury i kolorytu skóry, co czyni ją idealnym rozwiązaniem dla osób zmatowionych, poszarzałych cer, jak również tych z nadmierną pigmentacją.

Osoby z cerą dojrzałą znajdą w mikrodermabrazji diamentowej pomoc w stymulacji odnowy komórkowej, co przyczynia się do odbudowy kolagenu i elastyny. Dzięki temu skóra staje się bardziej napięta i elastyczną. Zabieg ten jest także rekomendowany osobom po intensywnym opalaniu lub tych, które mają skórę uszkodzoną przez czynniki zewnętrzne, takie jak zanieczyszczenie środowiska.

Przeciwwskazania do mikrodermabrazji

  • w stanach zapalnych skóry
  • w przypadku łuszczycy, bliznowców i raka skóry
  • podczas zakażeń wirusowych lub bakteryjnych
  • jeśli w ciągu ostatnich dwóch miesięcy był wykonywany zabieg chirurgiczny w obrębie twarzy
  • podczas stosowania leków przeciwzakrzepowych.

Podczas ścierania poprawia się wchłanialność składników aktywnych, a na okres około dwóch tygodni zmniejsza się bariera ochronna skóry (jednak nie uszkadza jak w przypadku peelingów chemicznych). To sprawia, że mikrodermabrazja jest zalecana przed wykonaniem zabiegów z użyciem lasera, fal radiowych, terapii kwasami.

Jeśli skóra jest wymagająca i potrzebuje silnego efektu peelingu, razem z zabiegiem mikrodermabrazji wykonuje złuszczanie kwasem glikolowym, migdałowym lub alfa-hydrokwasami.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Potwierdzona skuteczność - Poprawa nawilżenia skóry wg 95 badanych - Poprawa wyglądu i kondycji skóry wg 88 badanych - Spłycenie zmarszczek u 100 badanych - Odczucie aksamitnej skóry w dotyku wg 96 badanych.

Czytaj dalej...

Jeśli nie potrzebujesz jeszcze intensywnych kuracji, ale chcesz walczyć z pierwszymi oznakami starzenia się skóry, szukaj przeciwutleniaczy, witaminy C i E oraz ekstraktów roślinnych, które chronią przed działaniem wolnych rodników.

Czytaj dalej...

Poza kilkugodzinnym podrażnieniem skóry, które nie powinno stanowić powodu do niepokoju, w wyniku depilacji laserowej mogą wystąpić odbarwienia lub przebarwienia skóry oraz poparzenia przy zbyt dużej mocy lasera.

Czytaj dalej...

Atakuje przede wszystkim twarz, a jego objawy obejmują zaczerwienienie, zwłaszcza na nosie i policzkach, pajączki widoczne, popękane naczynka krwionośne , suchą, szorstką i swędzącą skórę, plamy pogrubionej skóry oraz problemy z oczami, takie jak suchość, swędzenie i opuchlizna oczu.

Czytaj dalej...