Jak skutecznie pozbyć się pryszczy na brodzie

Ranking: 5 kosmetyków na trądzik na brodzie.

  1. BasicLab ACIDUMIS Peeling Kwasowy Zmniejszający Niedoskonałości
    Peeling kwasowy zmniejszający niedoskonałości z 6% kwasem szikimowym, 5% kwasem migdałowym, 3% kwasem laktobionowym oraz dwoma silnymi antyoksydantami, glutationem i resweratrolem przyczynia się do kompleksowego działania pobudzającego skórę do odnowy i regeneracji, głębokiego oczyszczenia porów oraz zniwelowania niedoskonałości i przebarwień. Skóra staje się wygładzona, rozświetlona i bardziej podatna na działanie składników aktywnych.
  2. SVR SEBIACLEAR Serum Do Skóry Trądzikowej
    Serum do twarzy SVR Sebiaclear posiada składniki aktywne, które gwarantują kompleksowe działanie. Unikalne połączenie Glukonolactonu i Niacynamidu nakierowane jest na zwalczanie niedoskonałości. Ten duet składników aktywnych niweluje potrądzikowe ślady i wykazuje działanie keratolityczne o skuteczności podobnej do kwasów aha, ale o dużo lepszej tolerancji.
  3. LA ROCHE-POSAY EFFACLAR A.I. Punktowy Preparat Na Zmiany Trądzikowe
    Effaclar A.I. to korektor niedoskonałości skórnych o miejscowym działaniu na zapalne zmiany trądzikowe. Krem zmniejsza widoczność wyprysków i zapobiega powstawaniu blizn. Kosmetyk celuje bezpośrednio w zmiany trądzikowe, zmniejszając ich widoczność. Poprawia kondycję skóry. Skraca okres gojenia i zapobiega powstawaniu nowych zmian. Formuła kremu zawiera: - Niacynamid (Witamina B3), aby przeciwdziałać powstawaniu niedoskonałości. - Pirocton Olaminy o właściwościach przeciwdziałających namnażaniu się bakterii. - LHA o działaniu mikrozłuszczającym oraz wodę termalną z La Roche-Posay o działaniu łagodzącym, aby wygładzić i odnowić powierzchnię skóry.
  1. URIAGE Hyséac Serum Redukujące Niedoskonałości
    Hyséac Serum to koncentrat silnych, dermatologicznych składników odpowiadający na problemy skóry mieszanej i tłustej dotkniętej niedoskonałościami. Odpowiedni także w przypadku trądziku wieku dorosłego. Połączenie opatentowanych składników z kwasami AHA o potwierdzonym działaniu keratoregulującym sprawia, że serum skutecznie eliminuje niedoskonałości i zapobiega nawrotom zmian trądzikowych. Patent MPA-Regul redukuje ilości bakterii P.acnes odpowiedzialanych za powstawanie trądziku w składzie mikroflory skóry. TLR2-Regul działa przeciwzapalnie, natomiast ekstrakt z lukrecji w połączeniu z cynkiem długotrwale matuje i zmniejsza wydzielanie sebum.
  2. TOŁPA Dermo Face Sebio+ Żel Do Mycia Twarzy 2 Kwasy: AHA + LHA
    Ten dermokosmetyk głęboko oczyszcza, delikatnie złuszcza i jednocześnie wycisza aktywne zmiany. Nie zawiera drobinek, usuwa zrogowaciały naskórek bez pocierania i podrażnień dzięki kwasom AHA i LHA. Odblokowuje pory, uwalniając skórę od zanieczyszczeń i sebum. Hamuje namnażanie niekorzystnych bakterii. Redukuje nasilone zmiany: krostki, grudki, zaskórniki. Ogranicza powstawanie przebarwień potrądzikowych.

Trądzik na brodzie - dlaczego się pojawia i jak się go pozbyć?

Trądzik może przybierać wiele postaci – to schorzenie dermatologiczne, które występuje na nie tylko na twarzy, lecz także na ciele: w dodatku z różną intensywnością. Szczególnie częsty i problematyczny jest trądzik na brodzie. Jakie mogą być przyczyny trądziku na brodzie? Co warto stosować, aby skutecznie go zwalczyć? Na co uważać i czego unikać? Przekonajmy się!

RADA EKSPERTA

Konkretne umiejscowienie zmian zapalnych na twarzy często może sugerować przyczynę pojawienia się niedoskonałości. Trądzik w okolicy brody i żuchwy bardzo często związany jest z zaburzeniami hormonalnymi, warto zwrócić uwagę na m.in.: dihydrotestosteron, prolaktynę, progesteron, kortyzol, hormon wzrostu, insulinę, hormony tarczycy. Zmiany trądzikowe występujące na dolnej części twarzy często są również konsekwencją nieodpowiedniej pielęgnacji i diety (pozbawiona składników odżywczych, bogata w produkty przetworzone i cukry proste). Broda należy do strefy T, a więc do obszaru o dużej koncentracji gruczołów łojowych. Aby skutecznie zniwelować zmiany skórne zawsze należy znaleźć przyczynę, z pomocą specjalisty, następnie odpowiednio wdrożone leczenie i/lub terapia gabinetowa połączona z pielęgnacją domową przyniosą oczekiwane efekty

- radzi kosmetolog, Aleksandra Cybruch.

Pryszcze na brodzie - przyczyny powstawania wyprysków i metody leczenia

Pryszcze na brodzie występują głównie w przebiegu takich schorzeń i zaburzeń, jak trądzik czy hiperandrogenizm. Mogą być również spowodowane złą dietą i niewłaściwą pielęgnacją. Sprawdź, dlaczego i jak powstają wypryski na brodzie i jak można je leczyć metodami domowymi, farmakologicznymi oraz zabiegowymi.

  • Główne przyczyny pryszczy na brodzie to zaburzenia hormonalne i nadaktywność gruczołów łojowych. Powstawanie wyprysków stymuluje niewłaściwa dieta, używki, nieumiejętna pielęgnacja oraz stres.
  • Wypryski na brodzie u młodzieży są związane ze schorzeniem znanym jako trądzik młodzieńczy. Pryszcze na brodzie w wieku dorosłym również mogą mieć podłoże hormonalne i wiązać się z trądzikiem późnym lub hipoandrogenizmem.
  • Podstawą leczenia wyprysków jest zmiana nawyków i stylu życia np. modyfikacja diety czy poprawa pielęgnacji. Pryszcze na brodzie warto jednak skonsultować z dermatologiem, który zaproponuje odpowiednie leczenie.
  • Co powoduje pryszcze na brodzie?
  • Wypryski na brodzie u młodzieży - skąd się biorą?
  • Pryszcze na brodzie po 30 roku życia - przyczyny powstawania
  • Od czego są pryszcze na brodzie po 40-50 roku życia?
  • Domowe sposoby na pryszcze na brodzie
  • Co na pryszcze na brodzie może przepisać lekarz?

Pryszcze na brodzie po 30 roku życia - przyczyny powstawania

Pryszcze na brodzie po 30, a nawet 40.roku życia wskazywać mogą na trądzik późny, zwany też hormonalnym. Jest to schorzenie o podobnej etiopatogenezie, jak trądzik młodzieńczy – kluczowym czynnikiem sprawczym są zaburzenia hormonalne. W wielu przypadkach choroba ta stanowi swoiste przedłużenie dolegliwości występujących w okresie dojrzewania (postać przetrwała), choć zdarza się też, że występuje po raz pierwszy dopiero po 25 urodzinach (postać z późnym początkiem).

Cechą charakterystyczną trądziku późnego jest występowanie pryszczy na brodzie, linii żuchwy i szyi, zdecydowanie zaś rzadziej w innych strefach, w tym na czole czy nosie. Objawy zazwyczaj są zbliżone do grudkowo-krostkowej postaci Acne juvenilis.

Pryszcze wypełnione są ropą i mają wyraźnie żółtawy odcień, pomiędzy nimi dostrzec też można czerwone podskórne grudki. Obecny jest stan zapalny, nie występuje jednak silny łojotok. Wyjątkiem jest odmiana retencyjna – w tym przypadku łój wydzielany jest w dużych ilościach, jednak zamiast ropnych pryszczy, na brodzie pojawiają się głównie zaskórniki.

pasta do zębów, więc kiedy pryszcze wokół ust się pojawią, należy zastanowić się, czy nie zmieniliśmy niedawno pasty, albo czy nie uczuliliśmy się na tą, której używamy od dawna informuje dermatolożka.

Czytaj dalej...

Niewątpliwie każda kobieta marzy o tym, aby czas zatrzymał się w miejscu, niestety płynie on nieubłaganie a wraz ze sobą pozostawia po sobie ślady w postaci niechcianych zmarszczek, które są zmorą każdej dojrzałej kobiety.

Czytaj dalej...

Inne przyczyny powstawania pryszczy podskórnych niewłaściwa dieta, alergie skórne, zakażenia wirusowe zakażenia bakteryjne, zaburzenia w składzie sebum produkowanego przez gruczoły łojowe, zmiany w procesie rogowacenia naskórka.

Czytaj dalej...

Najczęstszą przyczyną jest spożywanie aromatycznych pokarmów czosnek, cebula , picie alkoholu, palenie papierosów, gromadzenie się resztek jedzenia między zębami gorsza higiena jamy ustnej , zapalenie dziąseł, problemy z układem pokarmowym, ale także suchość w ustach.

Czytaj dalej...