Jak skutecznie pozbyć się pryszczy na brodzie
Ranking: 5 kosmetyków na trądzik na brodzie.
- BasicLab ACIDUMIS Peeling Kwasowy Zmniejszający Niedoskonałości
Peeling kwasowy zmniejszający niedoskonałości z 6% kwasem szikimowym, 5% kwasem migdałowym, 3% kwasem laktobionowym oraz dwoma silnymi antyoksydantami, glutationem i resweratrolem przyczynia się do kompleksowego działania pobudzającego skórę do odnowy i regeneracji, głębokiego oczyszczenia porów oraz zniwelowania niedoskonałości i przebarwień. Skóra staje się wygładzona, rozświetlona i bardziej podatna na działanie składników aktywnych. - SVR SEBIACLEAR Serum Do Skóry Trądzikowej
Serum do twarzy SVR Sebiaclear posiada składniki aktywne, które gwarantują kompleksowe działanie. Unikalne połączenie Glukonolactonu i Niacynamidu nakierowane jest na zwalczanie niedoskonałości. Ten duet składników aktywnych niweluje potrądzikowe ślady i wykazuje działanie keratolityczne o skuteczności podobnej do kwasów aha, ale o dużo lepszej tolerancji. - LA ROCHE-POSAY EFFACLAR A.I. Punktowy Preparat Na Zmiany Trądzikowe
Effaclar A.I. to korektor niedoskonałości skórnych o miejscowym działaniu na zapalne zmiany trądzikowe. Krem zmniejsza widoczność wyprysków i zapobiega powstawaniu blizn. Kosmetyk celuje bezpośrednio w zmiany trądzikowe, zmniejszając ich widoczność. Poprawia kondycję skóry. Skraca okres gojenia i zapobiega powstawaniu nowych zmian. Formuła kremu zawiera: - Niacynamid (Witamina B3), aby przeciwdziałać powstawaniu niedoskonałości. - Pirocton Olaminy o właściwościach przeciwdziałających namnażaniu się bakterii. - LHA o działaniu mikrozłuszczającym oraz wodę termalną z La Roche-Posay o działaniu łagodzącym, aby wygładzić i odnowić powierzchnię skóry.
- URIAGE Hyséac Serum Redukujące Niedoskonałości
Hyséac Serum to koncentrat silnych, dermatologicznych składników odpowiadający na problemy skóry mieszanej i tłustej dotkniętej niedoskonałościami. Odpowiedni także w przypadku trądziku wieku dorosłego. Połączenie opatentowanych składników z kwasami AHA o potwierdzonym działaniu keratoregulującym sprawia, że serum skutecznie eliminuje niedoskonałości i zapobiega nawrotom zmian trądzikowych. Patent MPA-Regul redukuje ilości bakterii P.acnes odpowiedzialanych za powstawanie trądziku w składzie mikroflory skóry. TLR2-Regul działa przeciwzapalnie, natomiast ekstrakt z lukrecji w połączeniu z cynkiem długotrwale matuje i zmniejsza wydzielanie sebum. - TOŁPA Dermo Face Sebio+ Żel Do Mycia Twarzy 2 Kwasy: AHA + LHA
Ten dermokosmetyk głęboko oczyszcza, delikatnie złuszcza i jednocześnie wycisza aktywne zmiany. Nie zawiera drobinek, usuwa zrogowaciały naskórek bez pocierania i podrażnień dzięki kwasom AHA i LHA. Odblokowuje pory, uwalniając skórę od zanieczyszczeń i sebum. Hamuje namnażanie niekorzystnych bakterii. Redukuje nasilone zmiany: krostki, grudki, zaskórniki. Ogranicza powstawanie przebarwień potrądzikowych.
Trądzik na brodzie - dlaczego się pojawia i jak się go pozbyć?
Trądzik może przybierać wiele postaci – to schorzenie dermatologiczne, które występuje na nie tylko na twarzy, lecz także na ciele: w dodatku z różną intensywnością. Szczególnie częsty i problematyczny jest trądzik na brodzie. Jakie mogą być przyczyny trądziku na brodzie? Co warto stosować, aby skutecznie go zwalczyć? Na co uważać i czego unikać? Przekonajmy się!
RADA EKSPERTA
Konkretne umiejscowienie zmian zapalnych na twarzy często może sugerować przyczynę pojawienia się niedoskonałości. Trądzik w okolicy brody i żuchwy bardzo często związany jest z zaburzeniami hormonalnymi, warto zwrócić uwagę na m.in.: dihydrotestosteron, prolaktynę, progesteron, kortyzol, hormon wzrostu, insulinę, hormony tarczycy. Zmiany trądzikowe występujące na dolnej części twarzy często są również konsekwencją nieodpowiedniej pielęgnacji i diety (pozbawiona składników odżywczych, bogata w produkty przetworzone i cukry proste). Broda należy do strefy T, a więc do obszaru o dużej koncentracji gruczołów łojowych. Aby skutecznie zniwelować zmiany skórne zawsze należy znaleźć przyczynę, z pomocą specjalisty, następnie odpowiednio wdrożone leczenie i/lub terapia gabinetowa połączona z pielęgnacją domową przyniosą oczekiwane efekty
- radzi kosmetolog, Aleksandra Cybruch.
Pryszcze na brodzie - przyczyny powstawania wyprysków i metody leczenia
Pryszcze na brodzie występują głównie w przebiegu takich schorzeń i zaburzeń, jak trądzik czy hiperandrogenizm. Mogą być również spowodowane złą dietą i niewłaściwą pielęgnacją. Sprawdź, dlaczego i jak powstają wypryski na brodzie i jak można je leczyć metodami domowymi, farmakologicznymi oraz zabiegowymi.
- Główne przyczyny pryszczy na brodzie to zaburzenia hormonalne i nadaktywność gruczołów łojowych. Powstawanie wyprysków stymuluje niewłaściwa dieta, używki, nieumiejętna pielęgnacja oraz stres.
- Wypryski na brodzie u młodzieży są związane ze schorzeniem znanym jako trądzik młodzieńczy. Pryszcze na brodzie w wieku dorosłym również mogą mieć podłoże hormonalne i wiązać się z trądzikiem późnym lub hipoandrogenizmem.
- Podstawą leczenia wyprysków jest zmiana nawyków i stylu życia np. modyfikacja diety czy poprawa pielęgnacji. Pryszcze na brodzie warto jednak skonsultować z dermatologiem, który zaproponuje odpowiednie leczenie.
- Co powoduje pryszcze na brodzie?
- Wypryski na brodzie u młodzieży - skąd się biorą?
- Pryszcze na brodzie po 30 roku życia - przyczyny powstawania
- Od czego są pryszcze na brodzie po 40-50 roku życia?
- Domowe sposoby na pryszcze na brodzie
- Co na pryszcze na brodzie może przepisać lekarz?
Pryszcze na brodzie po 30 roku życia - przyczyny powstawania
Pryszcze na brodzie po 30, a nawet 40.roku życia wskazywać mogą na trądzik późny, zwany też hormonalnym. Jest to schorzenie o podobnej etiopatogenezie, jak trądzik młodzieńczy – kluczowym czynnikiem sprawczym są zaburzenia hormonalne. W wielu przypadkach choroba ta stanowi swoiste przedłużenie dolegliwości występujących w okresie dojrzewania (postać przetrwała), choć zdarza się też, że występuje po raz pierwszy dopiero po 25 urodzinach (postać z późnym początkiem).
Cechą charakterystyczną trądziku późnego jest występowanie pryszczy na brodzie, linii żuchwy i szyi, zdecydowanie zaś rzadziej w innych strefach, w tym na czole czy nosie. Objawy zazwyczaj są zbliżone do grudkowo-krostkowej postaci Acne juvenilis.
Pryszcze wypełnione są ropą i mają wyraźnie żółtawy odcień, pomiędzy nimi dostrzec też można czerwone podskórne grudki. Obecny jest stan zapalny, nie występuje jednak silny łojotok. Wyjątkiem jest odmiana retencyjna – w tym przypadku łój wydzielany jest w dużych ilościach, jednak zamiast ropnych pryszczy, na brodzie pojawiają się głównie zaskórniki.
