Kategorie

Skuteczność płynu do płukania jamy ustnej w leczeniu pryszczy - Prawda czy mit?

Płyn do płukania jamy ustnej na nieświeży oddech

Nieświeży oddech to nic przyjemnego. Najczęstszą przyczyną jest spożywanie aromatycznych pokarmów (czosnek, cebula), picie alkoholu, palenie papierosów, gromadzenie się resztek jedzenia między zębami (+ gorsza higiena jamy ustnej), zapalenie dziąseł, problemy z układem pokarmowym, ale także suchość w ustach. To nie tylko żenująca komplikacja, przy której wystarczy sięgnąć po pierwszy maskujący mentolowy płyn do płukania ust.

  • Jeśli wiesz, że dzień przed ważnym spotkaniem jadłeś aromatyczne potrawy, wystarczy Ci odświeżający, antybakteryjny płyn do płukania jamy ustnej. W przypadku, że halitoza (specjalistyczna nazwa nieświeżego oddechu) trwa już od dłuższego czasu, trzeba bliżej przyjrzeć się temu problemowi. Należy na przykład sprawdzić stan dziąseł (krwawienie, opadanie dziąseł). Jeśli cierpisz na schorzenia dziąseł pomoże Ci płyn do płukania jamy ustnej zawierający chlorheksydynę. Unikaj stosowania płynów do płukania ust zawierających alkohol. Wysuszają one jamę ustną, a nieświeży oddech może jeszcze bardziej się nasilić.

Płyn do płukania jamy ustnej na afty

Afty to są małe owrzodzenia na śluzówkach w jamie ustnej i są niezwykle bolesne. Ponieważ znajdują się w naturalnie wilgotnym środowisku, może trwać całe tygodnie, zanim się zagoją i mogą utrudniać mówienie oraz przyjmowanie pokarmu. Przyczyny ich powstawania są różne – od osłabionej odporności (po przejściu choroby), wahań hormonalnych, braku witamin z grupy B czy żelaza.

  • Do łagodzenia bólu i szybszego gojenia się śluzówki bezpośrednio stosowane są żele i roztwory do leczenia aft, które za pomocą wacika nakłada się wprost na dotknięty obszar. Dostępne są również płyny do płukania jamy ustnej na afty. Można je znaleźć wśród płynów do płukania ust, które przeznaczone są również na odciski od protez zębowych i aparatów ortodontycznych. Nie zawierają drażniącego alkoholu, ale zawierają składniki o działaniu gojącym, takie jak aloes czy olejki eteryczne.

Płyn do płukania jamy ustnej RANKING

Eludril Classic Płyn do płukania jamy ustnej

Ranking płynów do płukania jamy ustnej otwiera francuski Eludril Classic, płyn przeznaczony jest dla osób dorosłych i dzieci od 7 roku życia. Płyn Eludril dzięki Chlorheksydynie pomaga przeciwdziałać powstawaniu płytki nazębnej i próchnicy zębów.

Chlorheksydyna to silny preparat mający właściwości bakteriobójcze oraz bakteriostatyczne i jest głównym składnikiem, który zapewnia płynowi do ust Eludril – miejsce w rankingu. Płyn został przebadany odontologicznie i pediatrycznie, jego skuteczność została potwierdzona klinicznie.

Płyn można też stosować w przypadku chorób przyzębia i dziąseł, oraz infekcji gardła i jamy ustnej. Nadaje się także przy rekonwalescencji po przebytych zabiegach chirurgicznych zębów (implanty, usuwanie złogów nazębnych itp.).

Zalety:

  • mogą stosować go dzieci już po 6 roku życia,
  • zapobiega powstawaniu kamienia nazębnego,
  • ułatwia utrzymanie higieny jamy ustnej,
  • pomaga przy infekcjach dziąseł,
  • nadaje się do stosowania po zabiegach stomatologicznych,
  • leczy podrażnione i zaczerwienione dziąsła,
  • skuteczność potwierdzona klinicznie.

Wady:

  • płyn Eludrill Classic rozcieńcza się w dołączonej miarce, co wydłuża czas płukania jamy ustnej.

Dlatego tak wiele z Was coraz częściej wybiera kosmetyki Swederm tworzymy je na bazie naturalnych składników w profesjonalnych laboratoriach, ponieważ wiemy, że Twoja skóra zasługuje na to, co najlepsze.

Czytaj dalej...

Warto wiedzieć, że opryszczkowe zapalenie jamy ustnej, dziąseł i gardła jest najczęstszą postacią pierwotnego zakażenia czyli takiego, do którego dochodzi po raz pierwszy wirusem Herpes simplex HSV u małych dzieci.

Czytaj dalej...

objawy miejscowe zależne od lokalizacji zmian ból, wydzielina śluzowa z cewki moczowej lub pochwy, powiększenie węzłów chłonnych pachwinowych, zaburzenia oddawania moczu, tkliwość szyjki macicy przy stosunku mogą się utrzymywać 10 17 dni.

Czytaj dalej...

przy regeneracji skóry często używa się jej po zabiegach medycyny estetycznej, a także w przypadku nadmiernej ekspozycji na słońce tylko na zdrową, nie uszkodzoną skórę jako silny antyoksydant wykazuje działanie neutralizujące na działanie wolnych rodników, a do tego uszkodzeń spowodowanych przez obecność stresu oksydacyjnego;.

Czytaj dalej...