Skuteczność płynu do płukania jamy ustnej w leczeniu pryszczy - Prawda czy mit?

Płyn do płukania jamy ustnej – przed czy po myciu zębów?

Aby w pełni cieszyć się korzyściami, które płyną z płukania jamy ustnej specjalnymi środkami, to musisz stosować je w odpowiedni sposób. Główne pytanie, które trapi naszych klientów, jest odnośnie kolejności poszczególnych kroków. Tak więc, płukanie jamy ustnej – przed po umyciu zębów? Najlepsze efekty uzyskasz robiąc to po każdorazowym szczotkowaniu zębów.

Płyn do płukania jamy ustnej L’Angelica Imbir i mięta 500ml

Jest tak, ponieważ płyn do płukania skutecznie usunie resztki płytki nazębnej pozostałe po myciu, tym samym zapewniając 100% czystość. Taka kolejność pozwala również składnikom aktywnym wniknąć w szkliwo lub dziąsła, ponieważ nie muszą one wówczas przedzierać się przez warstwę śliny, bakterii i resztek jedzenia. Ze względu na to, stomatolodzy zalecają, aby płukać jamę ustną przy użyciu płynu po każdorazowym myciu zębów.

Płyn do płukania jamy ustnej ranking TOP 10

Stosowanie płynu do płukania jamy ustnej ma wiele zalet, dlatego nie warto pomijać tego produktu w swojej rutynie. Wybierz z nami odpowiedni płyn do codziennej higieny jamy ustnej!

Eludril Classic działa antybakteryjnie, redukując rozwój płytki nazębnej. Preparat zapobiega tworzeniu się kamienia nazębnego i problemom z dziąsłami. Można stosować go jako uzupełnienie zabiegów periodontologicznych lub implantologicznych.

Produkt nadaje się do stosowania również przez dzieci w wieku od 6 lat – w formie rozcieńczonej. Nie wolno natomiast używać go w okresie ciąży i karmienia piersią. Płyn może powodować odbarwienia na zębach i języku, jednak znikają one podczas szczotkowania.

Skład: Dwuglokonian-chlorheksydyny (roztwór 20%) 0,5ml, chlorobutanol 0,5g, etanol, gliceryna, docusat sodu, czerwień koszenilowa, naturalny miętowy środek smakowy, aromat miętowy, woda oczyszczona. Zawartość alkoholu 42,8%v/v

Zalety: Wady:
+ Skutecznie oczyszcza jamę ustną. – Zawiera alkohol.
+ Wspomaga gojenie ran. – Przy długotrwałym stosowaniu może odbarwiać zęby.
+ Jest bardzo wydajny (koncentrat do rozcieńczania).
+ Poprawia kondycję dziąseł.

Płyn do płukania jamy ustnej – po co się go używa?

Jak dotąd wychodziłeś z przekonania, że do optymalnej higieny jamy ustnej wystarczy szczoteczka i pasta? Nie wiesz, po co płyn do płukania jamy ustnej jest tak naprawdę potrzebny? Istnieje kilka powodów, dla których ten środek stał się obecnie niezastąpioną częścią codziennego rytuału higieny jamy ustnej dla wielu osób.

Po pierwsze, płyn do płukania jamy ustnej pozwala oczyścić każdy, nawet trudno dostępny obszar jamy ustnej. Mimo że szczoteczka wraz z pastą do zębów jest fundamentalną częścią odpowiedniej higieny jamy ustnej, to niestety nie jest w stanie dotrzeć do wszystkich zakamarków, takich jak przestrzenie międzyzębowe. Płyn z kolei usuwa pozostałości płytki nazębnej z każdego miejsca, które nie jest w zasięgu szczoteczki. Ze względu na to, jest on niezastąpioną częścią profilaktyki przeciw próchnicy. Do tego zapobiega również odkładaniu się kamienia nazębnego!

Do powszechnych błędów należą też stosowanie mydła, które narusza pH skóry, ale także niedopasowanie produktów pielęgnujących cerę do jej typu, występujących na niej problemów, ale też niewłaściwe łączenie składników.

Czytaj dalej...

Świeży odwar z wierzby naturalne źródło salicylanów, które regulują proces złuszczania naskórka i ułatwiają dynamiczne wnikanie substancji aktywnych, odpowiedzialnych za utrzymanie odpowiedniego stopnia nawilżenia.

Czytaj dalej...

Warto wiedzieć, że opryszczkowe zapalenie jamy ustnej, dziąseł i gardła jest najczęstszą postacią pierwotnego zakażenia czyli takiego, do którego dochodzi po raz pierwszy wirusem Herpes simplex HSV u małych dzieci.

Czytaj dalej...

Inne czynniki, które moga mieć wpływ na powstawanie zapalenie śluzówki w jamie ustnej to brak witamin i minerałów, choroba ogólnoustrojowa, długotrwała kuracja antybiotykowa a także przyjmowanie sterydów oraz palenie papierosów.

Czytaj dalej...