Banana Peel for Pimples - Myth or Miracle?

Czym są pryszcze?

Pryszcze są szpecącymi znakami na skórze, które potrafią swędzić, boleć, męczyć. Czasami znikają szybko, czasem trzeba się z nimi męczyć przez długie miesiące. Pryszcze są rodzajem zmiany chorobowej skóry, którą należy leczyć dermatologicznie i kosmetycznie. Czasami jednak wystarczy kilka prostych metod, aby pryszcze, nieciekawe zmiany skórne, zniknęły: mycie twarzy, czyli codzienna higiena, rezygnacja z wyciskania pryszczy, unikanie pudrowania pryszczy, bo jest to tylko tuszowanie problemu, stosowanie dobrej diety, czyli rezygnacja z ostrych przypraw i alkoholu, oczyszczanie twarzy u kosmetyczki – może być manualne lub laserowe.

Pryszcze pojawiają się na twarzy, szyi, ramionach, pod pachami, na plecach, dekolcie i na nogach. W innych miejscach są rzadkością. Pryszcze mogą być na powierzchni skóry lub podskórne. Te ostatnie wyglądają jak wielkie gule, męczące i drażniące. Jednym sposobem na pozbycie się pryszczy jest przemywanie twarzy sokiem z cytryny lub maseczka z drożdży.

Pryszcze – Jak się pozbyć?

Pryszcze potrafią dokuczyć każdemu. Nie jedna osoba narzeka na pryszcze, ponieważ bolą, szpecą i są paskudne. Jednak można zwalczyć tę przypadłość. Pryszcze są częścią trądziku, który jest męczący, ale na szczęście mija. Wytrwała walka z pryszczami pozwala pozbyć się ich już po pół roku, a maksymalnie po dwóch latach. Dlatego nie warto zwlekać, lecz wydać wojnę pryszczom od razu.

Pryszcze są objawem trądziku, a rodzajów trądziku jest sporo: chlorowy, młodzieńczy, różowaty, neuropatyczny, niemowlęcy. Trądzik chlorowy jest związany z dioksynami, a to jak wygląda tego rodzaju trądzik najlepiej widać na twarzy Wiktora Juszczenki: duży wysyp ogromnych krost, których zwalczenie jest bardzo trudne. Taki trądzik pozostaje na twarzy do końca życia. Inne rodzaje trądziku zwalcza się znacznie szybciej oraz efektywniej.

Najbardziej znany i najszerzej opisywany jest trądzik młodzieńczy pojawiający się w okresie pokwitania, związany z nadmierną pracą gruczołów łojowych. Nastolatek cierpiący na trądzik młodzieńczy ma pełno pryszczy oraz przetłuszczające się włosy.

Trądzik niemowlęcy pojawia się i znika samoistnie, a przyczyny jego występowania nie są do końca znane.

Trądzik różowaty to wykwity grudkowo-krostkowe na skórze występujące u osób dojrzałych, szpeci i dręczy, a walka z nim jest trudna. Na tę odmianę trądziku chorują osoby między 30 a 60 rokiem życia, częściej kobiety, bardzo często mieszkańcy Skandynawii i Irlandii.

Najbardziej dokuczliwe są pryszcze ropne, czyli grudki wypełnione ropą, żółtawą substancją. Takich pryszczy nie wolno wyciskać, bo można je rozsiać po całej twarzy i doprowadzić do zakażenia. A wtedy leczenie będzie dłuższe, cera poraniona, a efektem mogą być zrogowacenia skóry oraz blizny.

Właściwości odżywcze skórki banana – czy kolor ma znaczenie?

Okazuje się, że kryterium wyboru skórki od banana może podyktować nam jej kolor. To on wskazuje nam, jakie składniki posiada dana skórka i na jakie efekty prozdrowotne możemy liczyć. Którą wybrać?

Żółta skórka od banana zawiera większą ilość przeciwutleniaczy, które działają antyrakowo. Przeciwutleniacze to związki, które hamują procesy utleniania w organizmie, chroniąc go przed niekorzystnym działaniem wolnych rodników. W szczególności przeciwdziałają powstawaniu nowotworów i opóźniają procesy starzenia się.

Z kolei zielona skórka od banan zawiera tryptofan. To aminokwas, który jest ściśle powiązany z samopoczuciem człowieka i jego stanem emocjonalnym. Jest źródłem serotoniny, która bezpośrednio wpływa na pracę układu nerwowego. Bierze również udział w tworzeniu melatoniny, odpowiadającej za zasypianie i jakość snu.Tryptofan jest też ważnym elementem w walce z depresją, wzmacnia odporność i poprawia samopoczucie.

Jak spożywać skórkę od banana?

Jest wiele metod, jak przemycać w codziennej diecie skórkę od banana. Najprostsza to zblendowanie jej i dodanie do ulubionego koktajlu, owsianki lub do masy domowego ciasta przed upieczeniem. Nie zapomnij, by wcześniej sparzyć ją wrzątkiem lub umyć płynem do oczyszczania warzyw i owoców. Na zdrowie!

Czym jest wybielanie zębów?

Współcześnie środki wybielające zęby występują w 2 podstawowych grupach:

  • przeznaczone do samodzielnego stosowania przez pacjentów,
  • zarezerwowane do profesjonalnego stosowania w gabinecie.

Na granicy pomiędzy nimi znajdują się popularne preparaty, które pacjenci stosują samodzielnie w domu, pozostając jednak pod kontrolą lekarza stomatologa. Do wybielania zębów żywych wykorzystuje się nadtlenek karbamidu lub nadtlenek wodoru w różnych stężeniach uzależnionych od tego, czy preparat stosowany jest przez profesjonalistę, czy też przeznaczony jest do samodzielnego stosowania przez pacjenta. Warto podkreślić, że tylko preparaty działające chemicznie można faktycznie nazwać wybielającymi.

Na rynku znajduje się jednak wiele preparatów, których działanie polega na abrazyjnym usuwaniu osadów. Nie wpływają one jednak na barwę szkliwa ani zębiny. W tej grupie znajdują się różne pasty do zębów, płukanki, gumy do żucia, a ostatnio nawet szczoteczki. Czy więc wybielanie zębów domowymi sposobami, np. wykorzystując skórkę od banana ma sens?

Nie jesteśmy jednak przekonane co do tej tendencji i wychodzimy z założenia, iż jest to chwilowy kaprys makijażystek w końcu większość z nas pragnie prezentować się zdrowo, młodo i promiennie, a nieestetyczne cienie i opuchlizna potrafią wizualnie dodać nam nawet 10 lat.

Czytaj dalej...

Zgłoś treść Banana Bright Vitamin CC Stick to kremowy korektor pod oczy sformułowany z dwoma formami witaminy C i pigmentami inspirowanymi pudrem bananowym, aby natychmiast zneutralizować ciemne kręgi, rozświetlić i nawilżyć.

Czytaj dalej...

Warto wpisać do swojego stałego jadłospisu produkty bogate w cynk pieczywo pełnoziarniste, pomidory, kakao, otręby czy witaminy z grupy B jaja, orzechy, rośliny strączkowe , które wspomogą prace gruczołów łojowych i pomogą złagodzić różne schorzenia skórne.

Czytaj dalej...

Skład Aqua, Glycerin, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Sodium Fluoride, Cetylpyridinium Chloride, Tetrapotassium Pyrophosphate, Zinc Citrate, Tetrasodium Pyrophosphate, Aroma, Disodium EDTA, Sodium Citrate, Sodium Saccharin, Polysorbate 20, Citric Acid, Sodium Benzoate, Limonene, CI 42051.

Czytaj dalej...