Banana Peel for Pimples - Myth or Miracle?
Skórka od banana na zmarszczki
Następne dość innowacyjne rozwiązanie, do którego możemy wykorzystać część banana, dotyczy naszej urody, a mianowicie zapobiegania zmarszczkom. Niewątpliwie każda kobieta marzy o tym, aby czas zatrzymał się w miejscu, niestety płynie on nieubłaganie a wraz ze sobą pozostawia po sobie ślady w postaci niechcianych zmarszczek, które są zmorą każdej dojrzałej kobiety.
[irp posts=”10067″ name=”Maseczka z banana, przepisy, właściwości i zastosowanie!”]
Na całe szczęście możemy temu zaradzić. Dzięki cennym witaminom z grupy B oraz A i C, które zawiera skórka. Dzięki niej możemy wykonać zabieg, który niewątpliwie może równać się z tym, który wykonuje się w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym.
Wystarczy przykładać skórki do skóry twarzy w szczególności na czoło, aby pozbyć się przykrych zmarszczek raz na zawsze. Zaoszczędzimy przy tym sporo pieniędzy, a efekty będą oszałamiające.
Jak stosować skórkę od banana na zęby?
W pierwszej kolejności należy dokładnie wyszczotkować zęby wybraną pastą oraz usunąć osad z przestrzeni międzyzębowych. Po dokładnym wypłukaniu jamy ustnej ciepłą wodą wystarczy wcierać wewnętrzną część skórki od banana we wszystkie zęby. Należy pocierać do momentu, w którym na powierzchni zęba zgromadzi się „pasta bananowa”. Następnie pozostawiamy ją na zębach na około 10 minut. Po upłynięciu tego czasu zęby należy ponownie dokładnie umyć. Należy pamiętać, że w skórce banana są węglowodany, które sprzyjają rozwojowi bakterii próchnicotwórczych. Ponowne umycie zębów jest więc konieczne, aby jak najdłużej cieszyć się nie tylko pięknymi, ale i zdrowymi zębami.
Czynność można powtórzyć jeszcze raz dla uzyskania lepszych efektów. Efekty widoczne są niekiedy już po tygodniu, jeśli stosujemy skórkę od banana codziennie. Oczywiście są one kwestią indywidualną, u niektórych osób (z ciemniejszą miazgą) nie będzie żadnych rezultatów, ponieważ jak wspomniano – skórka od banana nie wybiela zębów, ponieważ to nie szkliwo odpowiada za ich barwę, lecz właśnie miazga.
Pryszcze – Jak się pozbyć?
Pryszcze potrafią dokuczyć każdemu. Nie jedna osoba narzeka na pryszcze, ponieważ bolą, szpecą i są paskudne. Jednak można zwalczyć tę przypadłość. Pryszcze są częścią trądziku, który jest męczący, ale na szczęście mija. Wytrwała walka z pryszczami pozwala pozbyć się ich już po pół roku, a maksymalnie po dwóch latach. Dlatego nie warto zwlekać, lecz wydać wojnę pryszczom od razu.
Pryszcze są objawem trądziku, a rodzajów trądziku jest sporo: chlorowy, młodzieńczy, różowaty, neuropatyczny, niemowlęcy. Trądzik chlorowy jest związany z dioksynami, a to jak wygląda tego rodzaju trądzik najlepiej widać na twarzy Wiktora Juszczenki: duży wysyp ogromnych krost, których zwalczenie jest bardzo trudne. Taki trądzik pozostaje na twarzy do końca życia. Inne rodzaje trądziku zwalcza się znacznie szybciej oraz efektywniej.
Najbardziej znany i najszerzej opisywany jest trądzik młodzieńczy pojawiający się w okresie pokwitania, związany z nadmierną pracą gruczołów łojowych. Nastolatek cierpiący na trądzik młodzieńczy ma pełno pryszczy oraz przetłuszczające się włosy.
Trądzik niemowlęcy pojawia się i znika samoistnie, a przyczyny jego występowania nie są do końca znane.
Trądzik różowaty to wykwity grudkowo-krostkowe na skórze występujące u osób dojrzałych, szpeci i dręczy, a walka z nim jest trudna. Na tę odmianę trądziku chorują osoby między 30 a 60 rokiem życia, częściej kobiety, bardzo często mieszkańcy Skandynawii i Irlandii.
Najbardziej dokuczliwe są pryszcze ropne, czyli grudki wypełnione ropą, żółtawą substancją. Takich pryszczy nie wolno wyciskać, bo można je rozsiać po całej twarzy i doprowadzić do zakażenia. A wtedy leczenie będzie dłuższe, cera poraniona, a efektem mogą być zrogowacenia skóry oraz blizny.