Alergia skórna na kwas foliowy - Przyczyny, Objawy i Sposoby Leczenia

Lek na alergię skórną. Co powinny zawierać?

Jak leczyć alergię skórną? W zależności od danej jednostki chorobowej oraz nasilenia objawów, zaleca się eliminację lub ograniczenie ekspozycji na czynniki alergizujące, a jeśli to nie pomoże wdrożyć trzeba terapię z użyciem leków przeciwhistaminowych lub glikokortykosteroidów.

Początek treści sponsorowanej

Uciążliwe objawy alergii takie jak katar, łzawienie oczu czy wysypka towarzyszą nam przez cały rok. Dobrym sposobem na zwalczanie tych dolegliwości będzie lek w postaci tabletki z bilastyną, która działa przeciwhistaminowo, hamuje powstawanie bąbli oraz zmniejsza zaczerwienienia skóry. Lek przeznaczony jest dla dorosłych oraz młodzieży od 12. roku życia. KLIKNIJ TUTAJ i sprawdź jak zmniejszyć objawy alergii.

Koniec treści sponsorowanej

Niezwykle ważną rolę w mechanizmie reakcji alergicznych odgrywa histamina. Jest to amina będąca mediatorem stanów zapalnych.

Działa ona poprzez pobudzenie tzw. receptorów H, efektem czego są skurcze mięśni gładkich, zwiększenie przepuszczalności naczyń, obrzęki, zaczerwienienia, bąble i inne zmiany skórne wraz z towarzyszącym im bólem i świądem.

Leki przeciwhistaminowe blokują receptory H1, a tym samym hamują działanie histaminy. Są one dostępne między innymi w tabletkach, kroplach doustnych, syropach, roztworach do picia, kapsułkach. Na alergie skórne zaleca się stosować leki II generacji, takie jak cetyryzyna i kilka innych podobnych.

Drugą grupę leków stanowią glikokortykosteroidy, potocznie nazywane sterydami. Są to środki hormonalne wykazujące silne działanie przeciwzapalne, a dzięki temu skutecznie łagodzące objawy między innymi alergii.

Wielu pacjentów pyta o antybiotyki na alergię skórną. Należy wyjaśnić, że substancje antybiotyczne mają działanie przeciwbakteryjne i niekiedy przeciwgrzybicze. Stosowanie ich na alergię jest zatem całkowicie bezcelowe, co więcej, może być szkodliwe. Nadużywanie tego typu leków często prowadzi do zmniejszenia ich skuteczności przy różnych infekcjach.

Alergia skórna na kwas foliowy

1. Wysypki alergiczne a kontaktowe zapalenie skóry

1.1. Wysypka na twarzy jako wyprysk fotoalergiczny

1.2. Reakcja alergiczna na twarzy i ciele a atopowe zapalenie skóry

1.3. Uczulenie na twarzy, czerwone plamy a alergie pokarmowe i wziewne

2. Alergia skórna – domowe sposoby

3. Wysypki alergiczne leczenie

  • Wysypka alergiczna może pojawić się na skórze w wyniku kontaktu z alergenem, np. środkami czystości, kosmetykami, olejkami eterycznymi czy roślinami.
  • Może to prowadzić do alergicznego wyprysku kontaktowego, objawiającego się grudkami lub plamkami, zwłaszcza na dłoniach i twarzy.
  • Atopowe zapalenie skóry (AZS) z kolei to choroba przewlekła charakteryzująca się zaczerwienieniem, grudkami, strupkami – i też może być powiązane z alergią pokarmową lub wziewną.
  • Leczenie alergii skórnych obejmuje pielęgnację skóry – stosowanie emolientów, unikanie substancji drażniących, a także terapię farmakologiczną i odpowiednie postępowanie dietetyczne.
  • Więcej o tym, jak radzić sobie z alergią i jak łagodzić jej objawy przeczytasz na Zdrowych Rozwiązaniach >>>

Łagodzi i redukuje dyskomfort powodowany przez podrażnioną i uszkodzoną skórę, zmniejszając reakcje zapalne oraz wspierając regenerację.

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

NAZWA WYROBU MEDYCZNEGO: Ectokrem. ZASTOSOWANIE: Objawowe leczenie oraz łagodzenie zaczerwienienia i świądu występującego w przebiegu różnego typu dermatoz zapalnych, tj. atopowe zapalenie skóry (AZS), kontaktowe zapalenie skóry, popromienne zapalenie skóry. PODMIOT PROWADZĄCY REKLAMĘ: Solinea sp. z o.o. PRODUCENT: bitop AG

Leczenie alergii skórnej

Oczywiście alergia skórna powinna być odpowiednio zdiagnozowana i leczona u specjalisty, jednak większość osób z objawami potrzebuje doraźnej pomocy! Co zrobić, gdy nagle pojawia się alergia skórna na twarzy lub rękach? Które dostępne w aptekach leki na alergie będą skuteczne? Będą to oczywiście leki przeciwhistaminowe, które blokując działanie histaminy, łagodzą objawy alergii! Obecnie zalecane jest stosowanie leków przeciwhistaminowych nowej generacji, do których należą: loratadyna, desloratadyna, cetyryzyna, lewocetyryzyna oraz feksofenadyna. Bez recepty w każdej aptece można kupić takie leki na alergie jak np. Aleric Deslo Active (desloratadyna), Allegra (feksofenadyny chlorowodorek), Allertec WZF i Zyrtec UCB (cetyryzyny dichlorowodorek) oraz Contrahist Allergy (lewocetyryzyny dichlorowodorek).

W odróżnieniu od leków antyhistaminowych I generacji wywołują one mniej działań niepożądanych (jak np. suchość w jamie ustnej, senność). W przypadku silnych reakcji alergicznych lekarz może jednak zalecić łączenie leków przeciwhistaminowych nowej generacji i tych I generacji (mają silniejsze działanie przeciwświądowe), ponadto przy wystąpieniu pokrzywki z obrzękiem naczynioruchowym może on przepisać doustne glikokortykosteroidy lub sterydowe maści do miejscowego stosowania.

Fundamentem leczenia alergii skórnych jest unikanie alergenów (o ile zostały one rozpoznane) oraz stosowanie leków przeciwalergicznych w przypadku pojawienia się objawów. Oprócz tego osobom, u których często występuje alergia skórna na twarzy lub innych częściach ciała, zaleca się rezygnację np. z niektórych kosmetyków, zwłaszcza tych zawierających substancje potencjalnie alergizujące. W zamian codzienną pielęgnację zaleca się opierać na aptecznych hipoalergicznych (najlepiej bezzapachowych) kosmetykach z emolientami.

Autor: Ewa Krulicka, i-Apteka.pl

Kiedy pszczoła zwiadowczyni go odnajdzie, wraca do ula i odpowiednim tańcem informuje pszczoły-zbieraczki, w którym kierunku się udać, aby ten pożytek znaleźć, a także jakiego rodzaju jest to pożytek i jak go jest dużo.

Czytaj dalej...

Częstym powodem wystąpienia alergii skórnej jest również spożycie pokarmów alergizujących orzechów, mleka czy produktów w swoim składzie posiadających gluten oraz wdychanie alergenów alergia wziewna w postaci pyłków czy oparów formaldehydu.

Czytaj dalej...

Kluczowe jest przede wszystkim zapobieganie unikanie kontaktu z alergenem, noszenie specjalnych okularów w trakcie pylenia, częste przemywanie oczu i twarzy, czasem nawet przepłukiwanie oka solą fizjologiczną.

Czytaj dalej...

Dodatkowo drażniące działanie mogą mieć kosmetyki stosowane do kąpieli i pielęgnacji skóry dziecka, dlatego szczególną uwagę należy zwracać na skład używanych preparatów, które powinny być hipoalergiczne i przystosowane do wieku malucha.

Czytaj dalej...