Allegro - Perfekcyjna Depilacja Woskiem w Domowym Zaciszu

Wosk twardy do depilacji

Wosk twardy występuje w postaci granulek lub bloczków, które trzeba roztopić w specjalnym podgrzewaczu do wosku. W sprzedaży dostępny jest również wosk twardy w malutkim rondelku do podgrzania na palniku. W skład wosku twardego wchodzą głównie naturalne i syntetyczne woski, żywice oraz dodatki, np. barwniki. Po roztopieniu wosk jest dość gęsty i ma miodową konsystencję. Nakłada się go za pomocą szpatułki i zrywa ze skóry palcami.

Zalety wosku twardego:

  • Mniej bolesny niż wosk miękki, dzięki cięższej i mniej czepliwej do skóry konsystencji.
  • Przyczepia się tylko do włosków, dzięki czemu nie wywołuje podrażnień.
  • Można go nakładać wielokrotnie na ten sam fragment skóry.
  • Nie brudzi skóry i nie pozostawia lepkiej warstwy.
  • Łatwiejszy do usunięcia z ubrań i powierzchni od wosku miękkiego.

Wady wosku twardego:

  • Wymaga trochę więcej czasu podczas podgrzewania, ponieważ musi się najpierw stopić.
  • Jest droższy od wosku miękkiego. Trzeba również nakładać go grubszą warstwą, więc zużywa się go więcej.
  • Podgrzanie do niewłaściwej temperatury może poparzyć skórę, dlatego lepiej nie grzać wosku w mikrofali. Lepszą opcją będzie użycie do tego podgrzewacza do wosku depilacyjnego.

Wosk twardy można kupić w wielu kolorach oraz o różnych zapachach. Dodatkowo dostępne są opakowania o różnych gramaturach. Za paczkę 100g trzeba zapłacić około 5-10zł, za opakowanie 500g 20-25zł, a za kilogramowe opakowanie w około 30-50zł/kg. Za 120g wosku w rondelku ze szpatułką należy zapłacić 15-20zł.

Wosk do depilacji nóg

W przypadku depilacji nóg mamy pełen wachlarz możliwości. Możesz skorzystać zarówno z gotowych pasków lub kupić miękki lub twardy wosk. Tak duża powierzchnia, jaką są nogi, umożliwia nam dobór produktu do naszych preferencji oraz umiejętności.

Wosk w granulkach może być miękki lub twardy. W przypadku miękkiego wosku należy go rozgrzać do odpowiedniej temperatury (przez użyciem należy zapoznać się z dokładnymi instrukcjami producenta), a następnie szpatułką rozprowadzić na skórze. Do wykonania zabiegu będziesz potrzebować specjalnych pasków, które przykłada się na pokrytą produktem skórę. Wosk należy nakładać zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa, a zrywać w przeciwnym. Ten sposób jest idealny do stosowania na większych partiach ciała, takich jak nogi lub ręce, ale sprawdzi się także przy trudniej dostępnych miejscach – wówczas jego aplikacja będzie wymagała odrobiny wprawy, którą będziesz nabierać wraz z doświadczeniem. Resztki takiego wosku można usunąć oliwką, np. oliwką przeznaczoną dla dzieci.

8 składników, które pozwalają zadbać o skórę podczas depilacji woskiem

W skład wosku mogą wchodzić dodatkowe substancje, które ułatwią zabieg i pomogą utrzymać prawidłową kondycję skóry. Wśród takich dodatków są m.in.:

  • Dwutlenek tytanu – ochrania skórę, ma właściwości łagodzące i przeciwzapalne.
  • Cynk – ma właściwości nawilżające oraz ochronne.
  • Wyciąg z aloesu – nawilża i łagodzi podrażnienia.
  • Lanolina – posiada właściwości ochronno-natłuszczające.
  • Gliceryna – pomaga nawilżyć skórę.
  • Oleje mineralne – natłuszczają skórę i chronią przed podrażnieniami.
  • Olej kokosowy – służy do zmiękczania wosku i ochrony skóry.
  • Substancje zapachowe i barwniki – dodawane dla uprzyjemnienia zabiegu.

Depilacja woskiem – wady i zalety

Depilacja woskiem należy do jednych ze sposobów pozbycia się niechcianego owłosienia. Jest to zabieg, który można wykonać zarówno w warunkach domowych, jak i w specjalistycznych gabinetach kosmetycznych. Jakie są wady i zalety tego sposobu depilacji oraz na czym polega ta metoda?

Depilacja woskiem należy do jednych z najpopularniejszych mechanicznych sposobów pozbywania się niechcianego owłosienia. Metoda ta jest dość szybka, skuteczna, a także można ją stosować na różnych częściach ciała [1].

Depilacja ta polega na nakładaniu na skórę półpłynnego wosku , ogrzanego do odpowiedniej temperatury. Następnie przy pomocy paska fizelinowego odrywa się go szybkim, zdecydowanym ruchem w przeciwną stronę do wzrostu owłosienia. Skuteczność depilacji zależy od długości włosków – powinny one mierzyć około 0,5 cm [4].

Wymaga użycia podgrzewacza na wkłady rolkowe. Rolki występują dwóch wersjach: z szeroką lub wąską rolką. Szeroka końcówka nadaje się do większych fragmentów skóry, jak nogi, ręce, pachy. Z kolei mniejsza służy do depilacji twarzy (brwi, wąsik) oraz bikini. Wosk we wkładzie jest woskiem miękkim o różnej barwie i zapachu.

Zalety wkładów woskowych z rolką:

  • Nie trzeba nakładać produktu za pomocą szpatułki.
  • Wosk jest równomiernie aplikowany na powierzchnię skóry.
  • Dostępność dwóch szerokości końcówek.
  • Nadaje się również do grubych i mocnych włosków.

Wady wkładów woskowych z rolką:

  • Wymagają użycia pasków do depilacji.
  • Dany fragment skóry można depilować tylko raz podczas zabiegu.
  • Wosk może podrażniać skórę i zostawiać na niej lepką warstwę .

Standardowy wkład 100ml można kupić za około 4-10zł.

Należy pamiętać o dostosowaniu sposobu przeprowadzenia peelingu do własnych potrzeb oraz o zrezygnowaniu z niego w przypadku wystąpienia jakichkolwiek przeciwwskazań nigdy nie należy ich zatajać przed specjalistą wykonującym zabieg.

Czytaj dalej...

Całkowite usunięcie włosów z nosa pozbawia tę część ciała naturalnej bariery ochronne, co może prowadzić do przedostania się wielu zanieczyszczeń do płuc a to już prosta droga do powstania infekcji i groźnych chorób.

Czytaj dalej...

Przed zabiegiem nie należy używać kosmetyków natłuszczających skórę okolic intymnych, bezpośrednio przed depilacją należy też je przemyć lub użyć specjalnej chusteczki dezynfekującej, by zminimalizować ryzyko zakażenia skóry.

Czytaj dalej...

Aqua, Glycerin, Helianthus annuus seed oil, simmondsia chinensis seed oil, cetearyl alcohol, prunus amygdalus dulcis oil, glyceryl stearate citrate, dicaprylyl ether, punica granatum seed oil, orbignya oleifera seed oil, glyceryl stearate, tocopherol, xanthan gum, ubiquinone, phyticacid, citric acid, sodium benzoate.

Czytaj dalej...