Allegro - Perfekcyjna Depilacja Woskiem w Domowym Zaciszu
Wosk twardy do depilacji
Wosk twardy występuje w postaci granulek lub bloczków, które trzeba roztopić w specjalnym podgrzewaczu do wosku. W sprzedaży dostępny jest również wosk twardy w malutkim rondelku do podgrzania na palniku. W skład wosku twardego wchodzą głównie naturalne i syntetyczne woski, żywice oraz dodatki, np. barwniki. Po roztopieniu wosk jest dość gęsty i ma miodową konsystencję. Nakłada się go za pomocą szpatułki i zrywa ze skóry palcami.
Zalety wosku twardego:
- Mniej bolesny niż wosk miękki, dzięki cięższej i mniej czepliwej do skóry konsystencji.
- Przyczepia się tylko do włosków, dzięki czemu nie wywołuje podrażnień.
- Można go nakładać wielokrotnie na ten sam fragment skóry.
- Nie brudzi skóry i nie pozostawia lepkiej warstwy.
- Łatwiejszy do usunięcia z ubrań i powierzchni od wosku miękkiego.
Wady wosku twardego:
- Wymaga trochę więcej czasu podczas podgrzewania, ponieważ musi się najpierw stopić.
- Jest droższy od wosku miękkiego. Trzeba również nakładać go grubszą warstwą, więc zużywa się go więcej.
- Podgrzanie do niewłaściwej temperatury może poparzyć skórę, dlatego lepiej nie grzać wosku w mikrofali. Lepszą opcją będzie użycie do tego podgrzewacza do wosku depilacyjnego.
Wosk twardy można kupić w wielu kolorach oraz o różnych zapachach. Dodatkowo dostępne są opakowania o różnych gramaturach. Za paczkę 100g trzeba zapłacić około 5-10zł, za opakowanie 500g 20-25zł, a za kilogramowe opakowanie w około 30-50zł/kg. Za 120g wosku w rondelku ze szpatułką należy zapłacić 15-20zł.
Wosk do depilacji nóg
W przypadku depilacji nóg mamy pełen wachlarz możliwości. Możesz skorzystać zarówno z gotowych pasków lub kupić miękki lub twardy wosk. Tak duża powierzchnia, jaką są nogi, umożliwia nam dobór produktu do naszych preferencji oraz umiejętności.
Wosk w granulkach może być miękki lub twardy. W przypadku miękkiego wosku należy go rozgrzać do odpowiedniej temperatury (przez użyciem należy zapoznać się z dokładnymi instrukcjami producenta), a następnie szpatułką rozprowadzić na skórze. Do wykonania zabiegu będziesz potrzebować specjalnych pasków, które przykłada się na pokrytą produktem skórę. Wosk należy nakładać zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa, a zrywać w przeciwnym. Ten sposób jest idealny do stosowania na większych partiach ciała, takich jak nogi lub ręce, ale sprawdzi się także przy trudniej dostępnych miejscach – wówczas jego aplikacja będzie wymagała odrobiny wprawy, którą będziesz nabierać wraz z doświadczeniem. Resztki takiego wosku można usunąć oliwką, np. oliwką przeznaczoną dla dzieci.
8 składników, które pozwalają zadbać o skórę podczas depilacji woskiem
W skład wosku mogą wchodzić dodatkowe substancje, które ułatwią zabieg i pomogą utrzymać prawidłową kondycję skóry. Wśród takich dodatków są m.in.:
- Dwutlenek tytanu – ochrania skórę, ma właściwości łagodzące i przeciwzapalne.
- Cynk – ma właściwości nawilżające oraz ochronne.
- Wyciąg z aloesu – nawilża i łagodzi podrażnienia.
- Lanolina – posiada właściwości ochronno-natłuszczające.
- Gliceryna – pomaga nawilżyć skórę.
- Oleje mineralne – natłuszczają skórę i chronią przed podrażnieniami.
- Olej kokosowy – służy do zmiękczania wosku i ochrony skóry.
- Substancje zapachowe i barwniki – dodawane dla uprzyjemnienia zabiegu.
Depilacja woskiem – wady i zalety
Depilacja woskiem należy do jednych ze sposobów pozbycia się niechcianego owłosienia. Jest to zabieg, który można wykonać zarówno w warunkach domowych, jak i w specjalistycznych gabinetach kosmetycznych. Jakie są wady i zalety tego sposobu depilacji oraz na czym polega ta metoda?
Depilacja woskiem należy do jednych z najpopularniejszych mechanicznych sposobów pozbywania się niechcianego owłosienia. Metoda ta jest dość szybka, skuteczna, a także można ją stosować na różnych częściach ciała [1].
Depilacja ta polega na nakładaniu na skórę półpłynnego wosku , ogrzanego do odpowiedniej temperatury. Następnie przy pomocy paska fizelinowego odrywa się go szybkim, zdecydowanym ruchem w przeciwną stronę do wzrostu owłosienia. Skuteczność depilacji zależy od długości włosków – powinny one mierzyć około 0,5 cm [4].
Wymaga użycia podgrzewacza na wkłady rolkowe. Rolki występują dwóch wersjach: z szeroką lub wąską rolką. Szeroka końcówka nadaje się do większych fragmentów skóry, jak nogi, ręce, pachy. Z kolei mniejsza służy do depilacji twarzy (brwi, wąsik) oraz bikini. Wosk we wkładzie jest woskiem miękkim o różnej barwie i zapachu.
Zalety wkładów woskowych z rolką:
- Nie trzeba nakładać produktu za pomocą szpatułki.
- Wosk jest równomiernie aplikowany na powierzchnię skóry.
- Dostępność dwóch szerokości końcówek.
- Nadaje się również do grubych i mocnych włosków.
Wady wkładów woskowych z rolką:
- Wymagają użycia pasków do depilacji.
- Dany fragment skóry można depilować tylko raz podczas zabiegu.
- Wosk może podrażniać skórę i zostawiać na niej lepką warstwę .
Standardowy wkład 100ml można kupić za około 4-10zł.