Czy Amol ma pryszcze?
Jak zapobiegać pryszczom?
Trądzik na czole – dlaczego się pojawił?
Pryszcze to schorzenie dermatologiczne. Pojawiają się one na ciele zazwyczaj tam, gdzie partie skóry wydzielają naturalny łój. Występują w formie grudek, torbieli ropnych, zaskórników, wągrów, krostek, ale też… blizn. Pryszcze ropne mogą z kolei wiązać się z nieprawidłową dietą, a także złym trybem życia. Mało tego trądzik na plecach, na twarzy czy też na brodzie może świadczyć o:
- zaburzeniach hormonalnych lub immunologicznych,
- przeroście gruczołów łojotokowych,
- nadmiernym rogowaceniu skóry,
- bakteriach i wirusach w organizmie,
- uwarunkowaniach genetycznych,
- stanie zapalnym skóry.
Chcesz wiedzieć, jak przeprowadzić skuteczne usuwanie pryszczy na czole? Istnieją naturalne sposoby na trądzik, które pomogą pozbyć się kłopotliwej dolegliwości! A może zainteresuje cię także ten artykuł o domowych sposobach na ból żołądka?
1. Jedz zdrowo!
Co jest najlepsze na trądzik? Otóż, najlepsze domowe sposoby na pryszcze to… prawidłowe odżywianie się! Właśnie w tym punkcie tkwi najczęściej problem, jeżeli chodzi o syfy na twarzy. Koniecznie zrezygnuj z części pokarmów, aby zminimalizować zmiany na skórze i nie doprowadzić do tego, że jeszcze mocniej się one… nasilą! Z czego lepiej zrezygnować?
Aby jak najlepiej pozbyć się trądziku, koniecznie wypijaj napary z ziół (np. rumianku czy bratka polnego). Ziołowa detoksykacja oczyści dolegliwości, jakie związane są z nieprawidłową przemianą materii. Pamiętaj również o tym, że pryszcze ropne mogą pojawiać się, bo nie tolerujesz jakiegoś składniku pokarmowego! Koniecznie zweryfikuj więc, co może być głównym źródłem problemu w diecie.
2. Nawadniaj się!
Woda to życie! I nie bez powodu właśnie tak się o niej mówi. Zbilansowaną dietę należy uzupełnić o nawadnianie organizmu, najlepiej niegazowaną wodą źródlaną. Im więcej będziesz wody wypijać, tym lepiej będzie wyglądała cera – odzyskując blask i piękny koloryt. Pamiętaj, że woda wypłukuje toksyny z organizmu, a także poprawia krążenie i wpływa na całą kondycję naszej skóry. Picie wody i codzienne korzystanie z jej właściwości to szybkie sposoby na uporanie się z trądzikiem. Sprawdź także ten artykuł z domowymi sposobami na cieknący katar.
Mighty Patch Invisible + - Najcieńsza łatka na pryszcz
Mighty Patch Invisible + to niewiarygodnie cienka łatka na pryszcze o matowym wykończeniu. Jest wykonany z hydrokoloidu klasy medycznej, który delikatnie wyciąga całą maź uwięzioną w porach. To całkowicie naturalny, niedrażniący i bezpieczny dla skóry plaster na pryszcze, który łatwo stapia się ze skórą i maskuje niedoskonałości. Wyciąga wszelkie zanieczyszczenia z trądziku i pomaga w szybszym gojeniu. Ta lekka łatka na pryszcze ma o 50% większą moc pochłaniania mazi i zmniejsza widoczność pryszczów. Chroni trądzik i pryszcze przed brudem i zanieczyszczeniami oraz zapobiega trzaskaniu, zrywaniu i ściskaniu, aby uniknąć blizn i infekcji. Silniejszy klej sprawia, że jest odporny na drgania. Opakowanie zawiera 39 plastrów i są one dostępne w dwóch rozmiarach.
Plusy
- Bardzo cienki
- Wszystko naturalne
- Nie irytujące
- Bezpieczny dla skóry
- Łatwo się miesza
- Lekki
- 50% większa moc pochłaniania gruzu
- Odporne na pękanie
- Wolne od okropności
- Wegańskie
- Bez narkotyków
- Żadnych ostrych chemikaliów
Cons
Amol na przeziębienie
W kolejnej fazie przeziębienia do początkowych dolegliwości dołączają inne objawy, takie jak katar, ból gardła, suchość w nosie i gardle, kaszel, a niekiedy też stan podgorączkowy lub gorączka. Jeśli objawy nie są nasilone, można je sukcesywnie łagodzić domowymi sposobami. Jeżeli jednak stają się uporczywe, nasilają się i utrzymują przez dłuższy czas, zalecana jest wizyta u lekarza. Niezbędny jest jednak odpoczynek i unikanie wychodzenia z domu aż do momentu zażegnania wszystkich objawów.
Podczas przeziębienia można sięgnąć po leki łagodzące objawy choroby dostępne bez recepty. Skuteczne mogą okazać się też domowe sposoby, takie jak picie gorącego bulionu z dodatkiem imbiru, rozgrzewająca herbata z imbirem i sokiem malinowym, potrawy z czosnkiem lub tradycyjna mikstura z mlekiem, miodem i czosnkiem.
Dodatkowo warto sięgnąć po Amol, który wykazuje wszechstronne działanie. Przede wszystkim stosowany jest w celu złagodzenia złego samopoczucia, wynikającego m.in. z osłabienia organizmu. Nacierając preparatem plecy i klatkę piersiową, skutecznie rozgrzejemy ciało. Wcierając Amol w czoło, skronie i szyję możemy łagodzić uporczywy ból głowy. Jest to naturalny i sprawdzony preparat, który używany jest doraźnie w przypadku wystąpienia dolegliwości.
Dawkowanie preparatu
Jak stosować Amol? Płyn należy przyjmować doraźnie, gdy pojawią się dolegliwości. Może być wykorzystywany zarówno zewnętrznie jak i wewnętrznie. Preparat przeznaczony jest dla dorosłych oraz młodzieży powyżej 12 roku życia.
Przy przeziębieniu, bólach głowy czy bólach mięśniowych zaleca się stosować preparat zewnętrznie, kilka razy na dobę. Należy nacierać ciało niewielką ilością nierozcieńczonego płynu. By złagodzić ból głowy preparat stosuje się na czoło, skronie i szyję. Aby rozgrzać ciało należy wetrzeć go w plecy i klatkę piersiową. Po użyciu preparatu na skórę należy dokładnie umyć ręce.
W celu zmniejszenia dolegliwości po ukąszeniach owadów należy stosować Amol zewnętrznie, przecierając miejsce ukąszenia wacikiem nasączonym nierozcieńczonym płynem.
Amol w dolegliwościach trawiennych jest stosowany wewnętrznie, doustnie. Należy odmierzyć od 10 do 15 kropli, zmieszać z cukrem albo innym płynem i połknąć. Zaleca się zażywać preparat maksymalnie 3 razy na dobę, po wystąpieniu dolegliwości.
Przyjęcie większej ilości leku od zalecanej
Preparat zawiera wysoką ilość etanolu. Dlatego przedawkowanie Amol może wywoływać efekty uboczne charakterystyczne dla przedawkowania alkoholu. Pacjenci, którzy przyjęli zbyt dużą dawkę produktu leczniczego powinni skontaktować się z lekarzem bądź farmaceutą.

Amol
Ziołowy lek Amol posiada właściwości rozkurczające, rozgrzewające i wywołujące przekrwienie skóry. Ponieważ jest to produkt złożony, jego dokładny mechanizm działania nie jest znany, lecz wynika z cech poszczególnych składników. Skuteczność działania preparatu opiera się na doświadczeniu i długim okresie stosowania.
Pełny skład preparatu
- Mentol (Mentholum) - 17,23 mg
- Olejek cytronelowy (Citronellae aetheroleum) - 1 mg
- Olejek goździkowy (Caryophylli floris aetheroleum) - 1 mg
- Olejek cynamonowy (Cinnamomi zeylanici corticis aetheroleum) - 2,40 mg
- Olejek cytrynowy (Limonis aetheroleum) - 5,70 mg
- Olejek mięty pieprzowej (Menthae piperitae aetheroleum) - 2,40 mg
- Olejek lawendowy (Lavandulae aetheroleum) - 2,40 mg
- Substancja pomocnicza: etanol (96% v/v) - 638 mg
Wskazania do stosowania
- doustnie przy dolegliwościach trawiennych, takich jak wzdęcia, niestrawność, ból brzucha, uczucie pełności,
- zewnętrznie w celu zmniejszenia dolegliwości spowodowanych osłabieniem organizmu (np. na katar i zatkany nos w przebiegu przeziębienia),
- na bóle głowy,
- na bóle mięśniowe,
- łagodząco na dolegliwości po ukąszeniach owadów,
- na skórę w celu poprawy złego samopoczucia.
Przeciwwskazania
- nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu,
- astma oskrzelowa lub inne choroby dróg oddechowych, które charakteryzuje silna nadwrażliwość dróg oddechowych,
- wiek poniżej 12 lat,
- przewlekłe choroby wątroby,
- niedrożność dróg żółciowych,
- zapalenie pęcherzyka żółciowego,
- uzależnienie od alkoholu.
