Antybiotyk w leczeniu trądziku różowatego - Skuteczne strategie i najnowsze odkrycia
Trądzik różowaty – odmiany
Trądzik różowaty jest przypadłością, której przyczyny nie są w stu procentach znane. Zwykło się uznawać, że występuje on u osób z tak zwaną predyspozycją do zachorowania na trądzik różowaty. Jest to skłonność do silnych reakcji na zewnętrzne bodźce, objawiająca się nagłym, silnym zaczerwienieniem twarzy. Jednocześnie wyróżnia się najbardziej prawdopodobne przyczyny trądziku:
- Predyspozycje genetyczne – nie da się dokładnie ocenić prawdopodobieństwa pojawienia się trądziku różowatego, jednak uważa się, że ryzyko wystąpienia objawów wzrasta, gdy rodzice lub dziadkowie zmagali się z tą przypadłością. Nie oznacza to jednak, że trądzik różowaty nie może pojawić się u osoby nieobciążonej genetycznie. I przeciwnie – gdy u rodziców dziecka pojawiło się to schorzenie, nie ma pewności, że pojawi się również u dziecka.
- Zaburzenia pracy naczyń krwionośnych przy jednoczesnym nadmiernym ukrwieniu – gdy ściany naczyń krwionośnych są kruche i nieelastyczne, nie wytrzymują naporu krwi i rozszerzają się, a potem nie powracają do pierwotnych rozmiarów (lub trwa to długo). To przyczynia się do powstania rumienia (zwłaszcza w centralnej części twarzy, czyli tam, gdzie występuje najwięcej gruczołów łojowych). Nadmierne ukrwienie może doprowadzić do stałych zmian w skórze twarzy.
- Zaburzenia hormonalne – nadprodukcja estrogenów, czyli hormonów płciowych, wpływa na rozluźnianie mięśni naczyń krwionośnych. Prowadzi to zwiększenia rumienia i pojawiania się na powierzchni skóry widocznych, rozszerzonych naczyń.
- Stany zapalne gruczołów łojowych i nadprodukcja łoju – w obrębie gruczołów łojowych powstają stany zapalne, które mają charakter nawrotowy. Wpływa to na przyrost tkanki łącznej i widoczne zgrubienie skóry, które mogą prowadzić do nieodwracalnej guzowatości. Dodatkowo pojawiają się wypryski i rozszerzone pory, a skóra jest przetłuszczona.
- Rumień może pojawiać się na twarzy w wyniku stresu, zmiennych warunków atmosferycznych, skoków temperatury, gorących kąpieli, sauny, spożywania alkoholu, gorących lub pikantnych potraw, promieniowania UV, drażniących lub rozgrzewających kosmetyków czy przegrzania w wyniku wysiłku fizycznego.
Nasz wybór na trądzik – Nonacne
Nonacne to tabletki na trądzik, które od pewnego czasu robią furorę na rynku. W internecie pojawia się coraz więcej pozytywnych opinii na temat tego środka, a jak sami sprawdziliśmy – produkt ten naprawdę działa!
Badania wykazały, że z działania Nonacne zadowolonych jest ponad 80% osób, stosujących środek, a to więcej niż przy większości popularnych leków, zapisywanych przez dermatologów. Co więcej, Nonacne dostępne jest bez recepty, a więc można je zakupić bez problemu, odwiedzając stronę producenta.
Tabletki Nonacne zachęcają przede wszystkim naturalnym składem, ponieważ producent postawił na składniki, wykorzystywane od lat w medycynie naturalnej. Dobierając odpowiednią dawkę każdego z nich, stworzył tabletki, których brakuje tym, którzy walczą z trądzikiem lekami o miejscowym działaniu.
Pomyślcie tylko, substancje antybakteryjne wnikające głęboko w skórę likwidują problem na chwilę. W dalszym ciągu trzeba walczyć z chorobą od środka, zapewniając organizmowi składniki odżywcze oraz produkty wpływające na naturalne procesy regeneracji skóry. W Nonacne znajdziemy między innymi:
- czerwoną kończynę
- sarsaparillę
- wyciąg z liścia pokrzywy
- wyciąg z liści winogron
- witaminę C
Każda z tych substancji znana jest wszystkim specjalistom od problemów skórnych. Wszyscy dermatolodzy wiedzą, że połączone w jedno składniki te mogą zdziałać cuda, a jednak współpraca z koncernami farmaceutycznymi robi swoje.
- pozbyć się trądziku na stałe, niezależnie od postaci
- cieszyć się piękną cerą każdego dnia
- mieć możliwość zakupu produktu na trądzik w każdym momencie
Wybierz Nonacne, według nas nr 1 w walce z trądzikiem!
Niektóre osoby mogą być zniechęcane wysoką ceną Nonacne, jedno opakowanie kosztuje 150 złotych plus koszty przesyłki, a jednak niektóre żele i kremy na receptę wcale nie są tańsze, a po co przepłacać za półśrodki, skoro można otrzymać coś, co działa bez skutków ubocznych?
Trądzik różowaty – leczenie
Leczenie trądziku różowatego musi być dopasowane do przebiegu, odmiany i stopnia nasilenia choroby. Stosuje się leczenie doustne i zewnętrzne.
Leczenie doustne polega na zażywaniu przepisanych przez lekarza antybiotyków i innych leków, mających zmniejszać lub eliminować objawy trądziku różowatego. Leki przepisywane pacjentom mogą poprawiać krążenie krwi, działać przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie, a także regenerować barierę ochronną naskórka i stymulować do pracy komórki skóry.
Odmianę guzowatą leczy się zwykle chirurgicznie lub kosmetycznie, np. zabiegami dermabrazji, kriochirurgii czy laseroterapii.
Leczenie trądziku różowatego może odbywać się także zewnętrznie, z wykorzystaniem specjalistycznych maści i kremów.
Cena Clindacne
Opakowanie 30g żelu Clinadcne kosztuje niecałe 30 złotych, jest to więc niewielka kwota, zwłaszcza że produkt jest dosyć wydajny. Lek kupimy właściwie w każdej aptece, choć dostępy jest jedynie na receptę, a więc aby go otrzymać, należy najpierw skonsultować się z lekarzem.
Leku nie powinny stosować osoby uczulone na którykolwiek ze składników preparatu. Szczególną ostrożność należy zachować również w okresie ciąży oraz karmienia.
Najczęstszym działaniem niepożądanym, związanym ze stosowaniem Clindacne jest swędzenie i podrażnienie skóry. Rzadziej wystąpić może wysuszenie lub kontaktowe zapalenie skóry, przetłuszczenie skóry czy zapalenie mieszków włosowych.
Każda zmiana na skórze, która pojawi się podczas kuracji lekiem i może mieć związek z jego działaniem, powinna być skonsultowana z lekarzem.
Trzeba również pamiętać o tym, że Clindacne to antybiotyk, a więc nie można go stosować dłużej, niż zaleci to lekarz. Kuracja zazwyczaj trwa od 1 do 3 miesięcy, a następnie następuje przerwa lub zmiana leku.
Clindacne wyklucza stosowanie innych leków na skórę, ponieważ interakcje z innymi produktami mogą hamować jego działanie lub doprowadzić do reakcji alergicznych.