Przeziębienie a depilacja laserowa - Czy Bezpieczne Połączenie?

Co jeszcze trzeba wiedzieć przed rozpoczęciem zabiegów z użyciem lasera?

Sprawą, która pozostaje niezmienna w przypadku każdego zabiegu epilacji laserowej, jest zadbanie o ogolenie obszaru poddawanego działaniu lasera. Obszar należy ogolić maszynką jednorazową na 48h przed umówioną wizytą. Dlaczego tak postępujemy? Odpowiedź jest prosta! Laser diodowy działa na cebulki włosów. Pracując na ogolonej przestrzeni pozwalamy całej mocy lasera skupić się właśnie na nich. Kolejnym argumentem, jest to, że jeśli uderzymy wiązką światła w nieogolony włosek, to jedynie spalimy go i zablokujemy możliwość dostania się promieni laserowych wgłąb skóry, a przecież o to chodzi aby dostały się jak najgłębiej aż do brodawki włosa.

Następną bezkompromisową kwestią jest opalenizna, a właściwie jej brak. Powód? Laser oddziałuje na melaninę, która znajduje się zarówno we włosach, jak i opalonej skórze. Zabieg wykonany na ciele, w którym poziom melaniny jest wciąż wysoki, – po wakacyjnych chwilach spędzonych na słońcu – mógłby zakończyć się w bardzo przykry sposób, a mianowicie wywołując podrażnienie, a nawet poparzenie obszaru poddanego zabiegowi. Decydując się na epilację laserową, nasza karnacja powinna mieć jak najbardziej naturalny kolor. Dlatego po intensywnym opalaniu, należy odczekać minimum 4 tygodnie nim umówimy wizytę w salonie na tę właśnie usługę.

Inne przeciwskazania do wykonania zabiegu laserowego:

  • Ciąża i karmienie piersią
  • Epilepsja, padaczka
  • Łuszczyca
  • Stany zapalne skóry
  • Metalowe implanty w ciele
  • Choroby krwi
  • Tatuaż na obszarze, który chcemy poddać depilacji
  • Choroby tarczycy (lekarz powinien wydać zgodę na przeprowadzenie zabiegu)
  • Przyjmowanie leków i maści z witaminą A i jej pochodnymi
  • Choroby nowotworowe

Odpowiedź na to pytanie brzmi nie, ponieważ wszystko zależy od tego jakie są to leki i na jakie schorzenie są zażywane. Powinniśmy dwukrotnie przemyśleć zasadność poddania się zabiegowi podczas odbywania kuracji lekami, z uwzględnieniem tego jaki będzie on miał wpływ na nasze zdrowie. Konsultacja z lekarzem prowadzącym leczenie farmakologiczne jest możliwie najrozsądniejszą decyzją, rozwiewającą zazwyczaj wszelkie wątpliwości i obawy.

Przeziębienie a depilacja laserowa: zażywane leki

Podczas przeziębienia bardzo często przyjmujemy różnego rodzaju leki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe czy przeciwzapalne. Środki takie jak Ibum, Ibuprom, Ketonal, Aspiryna, czy Pyralgin nie powinny być przyjmowane najlepiej na kilka dni przed zabiegiem depilacji laserowej. W przypadku bólów głowy bezpieczne może okazać się zażycie środka przeciwbólowego opartego na paracetamolu. Kwestie tę jednak warto skonsultować ze specjalistą.

W trakcie przeziębienia rzadko przyjmujemy antybiotyki, ale trzeba pamiętać, że one również stanowią przeciwwskazania do depilacji laserowej. Tego typu środki należy odstawić minimum 2 tygodnie przed depilacją laserową. Inne leki, które uniemożliwiają depilację laserową? Chodzi głównie o farmaceutyki steroidowe, homeopatyczne, tiazydowe, niektóre z leków na nadciśnienie, na serce, moczopędne, przeciwbakteryjne, przeciwdepresyjne, przeciwwymiotne, pochodne retinoidów, szczepionki przeciwko grypie, sulfonamidy.

Dlaczego włosy po depilacji laserowej odrastają?

Aby zrozumieć odpowiedź na pytanie, czy depilacja laserowa jest na zawsze , trzeba zdawać sobie sprawę z tego, jak rosną włosy. Wyróżnia się trzy fazy życia włosa:

Laser działa jedynie na włosy w fazie wzrostu. Jeśli wiązka światła trafi na włos w fazie przejściowej lub w fazie spoczynku, nie uszkodzi go, przez co zabieg nie będzie skuteczny. Nie da się jednak określić „na oko”, w której fazie wzrostu znajduje się włos .

Ponadto w tym samym czasie i na tej samej partii ciała (np. nogach, bikini) poszczególne włosy będą w różnych fazach wzrostu. Zatem, żeby depilacja laserowa przyniosła oczekiwane efekty, potrzeba od 6 do 8 zabiegów wykonywanych co 6-12 tygodni . Po zakończonej serii zabiegów raz w roku warto wykonać zabieg przypominający , który usunie nowe, pojedyncze włosy pojawiające się na ciele.

Depilacja woskiem – jak wykonać ją w domu

Co więcej, obserwuje się również zwiększoną aktywność limfocytów Th2, w porównaniu do limfocytów Th1, co powoduje słabszą odpowiedź miejscową na antygeny bakteryjne i wirusowe oraz skłonność do kolonizacji skóry przez drobnoustroje.

Czytaj dalej...

Depilacja laserowa IPL RF, wykonywana przez profesjonalnego kosmetologa w klinice QCL, zapewnia oczekiwane i długotrwałe efekty jedna wizyta pozwala usunąć około 15-30 owłosienia w obszarze zabiegowym, zaś ich seria - około 80-90.

Czytaj dalej...

Unikaj stosowania niektórych substancji na skórę na kilka dni przed zabiegiem unikaj aplikowania na skórę produktów zawierających retinol, kwas salicylowy czy inne substancje mogące zwiększyć wrażliwość skóry na światło.

Czytaj dalej...

Podaż energii w mniejszych ilościach połączona z technologią in Motion umożliwia utrzymanie wyższej temperatury w skórze przez dłuższy czas, a to z kolei czyni SHR skutecznym w walce z jaśniejszym owłosieniem, co do tej pory nie było możliwe przy użyciu innych urządzeń i technologii.

Czytaj dalej...