Balsam żel do twarzy - Sekret Gładkiej Skóry pod Zarostem i Brodą

Skóra mężczyzn a skóra kobiet - różnice

Większa aktywność gruczołów łojowych, które produkują sebum jest najbardziej zewnętrzną barierą ochronną dla skóry. Zabezpiecza ją przed wysuszeniem. Dlatego mężczyźni mają częściej lepiej nawilżoną i natłuszczoną skórę, a także bardziej odporną na podrażnienia. Najbardziej popularnym rodzajem cery u facetów jest mieszana lub tłusta, co ma związek ze wspomnianym wydzielaniem sebum. A także z większą tendencją niż u kobiet do powstawania zmian trądzikowych. I zwykle taką cerę panowie mają przez większość życia. Czasem zmienia się ona ok. 60 roku życia w skórę suchą.

Natomiast różnice pomiędzy skórą męską a kobiecą dotyczą również głębszych warstw skóry. Mężczyźni później się starzeją i dłużej cieszą gładką skórą ze względu na większe zagęszczenie włókiem kolagenowych w skórze właściwej. Tkankę podskórną mają cieńszą niż kobiety, ale naskórek – grubszy. Dlatego męska skóra jest bardziej odporna na podrażnienia. Skóra mężczyzn różni się też stopniem owłosienia. Porasta ją zarost, który z jednej strony jest dodatkową ochroną przed czynnikami zewnętrznymi, a z drugiej – sprzyja keratynizacji naskórka. Dlaczego? We włoskach na brodzie czy wąsach pozostają resztki wody, sebum, kosmetyków a także zanieczyszczeń i naskórek częściej się złuszcza niż u kobiet.

Jak pielęgnować brodę? Kosmetyki do pielęgnacji brody – test redakcyjny

Jeżeli zastanawiasz się, jak pielęgnować brodę i szukasz odpowiednich kosmetyków, ten artykuł jest dla Ciebie. A jeżeli jesteś kobietą i czytasz ten tekst – też bardzo dobrze trafiłaś! Często zdarza się nam doradzać swoim mężczyznom w kwestii wyboru kosmetyków, dlatego opinie naszych redakcyjnych kolegów, którzy skrupulatnie testowali kosmetyki do brody, z pewnością okażą się pomocne i mogą być dobrym argumentem dla Twojego partnera – w końcu do płci męskiej najlepiej przemawiają konkrety. 😉

Tołpa Dermo Barber – balsam-żel do twarzy z zarostem – recenzja

Seria kosmetyków Tołpa Dermo Barber przeznaczona jest do skóry wrażliwej, alergicznej, z zarostem i brodą.

1. Opinia Mateusza

Ciekawostka: po wewnętrznej stronie opakowania znajduje się instrukcja, jak pielęgnować brodę i kilka inspiracji dotyczących męskiego zarostu.

Zalety:

  • skład oparty na wodzie i wielu roślinnych składnikach,
  • ciekawa instrukcja po wewnętrznej stronie opakowania,
  • lekka formuła,
  • kompleksowe nawilżenie,
  • łagodny zapach.

Wady:

W pojedynku olejek vs krem wybieram zdecydowanie olejek. Oleista i szybko wchłanialna formuła pozwala w kilka chwil zadbać o zarost i odpowiednie nawilżenie skóry. Nawet kilka godzin po nałożeniu, dotykając zarostu, czuć jego miękkość.

2. Opinia Mateusza (nazwanego roboczo drugim) 🙂

To jest zdecydowanie coś, czego używałbym na stałe. Formuła balsamu bardzo mi odpowiadała. Nie był zbyt gęsty ani zbyt rzadki. Aplikacja super, bo z wbudowanym aplikatorem. Co prawda nie da się w 100% odmierzyć odpowiedniej dawki, ale balsam na tyle dobrze się wchłania, że nawet lekki jego nadmiar nie sprawiał problemów w aplikacji na brodę. To produkt zdecydowanie dla mnie, bo mam dosyć wrażliwą skórę po goleniu, a jego zastosowanie w kilka chwil sprawia, że znika uczucie pieczenia oraz efekt czerwonej skóry. Zapach jest przyjemny i nieintensywny. Skóra nie była ani za mocno nawilżona, ani za słabo. Dodatkowym atutem jest to, że można go stosować na całą twarz, czyli dla faceta idealnie: po goleniu piecze dwie pieczenie na jednym ogniu i nie musi stosować dodatkowych kremów… jest to wygodne.

Możecie oczywiście stosować je samodzielnie wcierać we włosy, ciało, twarz, przełożyć do małego słoiczka i nosić przy sobie jako balsam do ust, krem do rąk itp ale przecież cała zabawa polega na tym, ze WYTWARZAMY sobie własny, domowy, unikalny kosmetyk.

Czytaj dalej...

Jeśli wybierasz produkt z woskiem pszczelim przed nałożeniem go na brodę zabezpiecz skórę na twarzy niewielką ilością olejku do brody, balsam nałóż na same włosy na brodzie, a pod koniec dnia dokładnie zmyj produkt.

Czytaj dalej...

Takie kosmetyki często mają w swoim składzie perfumy i zbędne składniki, które nie mają żadnych wartości odżywczych nie wpływają pozytywnie na nawilżenie skóry czy jej odżywienie, gdyż ich główną funkcją jest chwilowe zatuszowanie problemu.

Czytaj dalej...

Takie kosmetyki często mają w swoim składzie perfumy i zbędne składniki, które nie mają żadnych wartości odżywczych nie wpływają pozytywnie na nawilżenie skóry czy jej odżywienie, gdyż ich główną funkcją jest chwilowe zatuszowanie problemu.

Czytaj dalej...