Przyczyny i leczenie bolesnych pryszczy na głowie - jak pozbyć się problemu?
Jak pielęgnować skórę głowy z trądzikiem?
Gdy na skórze głowy pojawią się ropne zmiany, warto dokładnie przyjrzeć się składowi kosmetyków do włosów. Bywa, że to właśnie one są przyczyną problemów i samo ich odstawienie sprawi, że krostki znikną. Bezpośrednią przyczyną tego, że pod skórą tworzy się ropna zmiana, jest to, że jej pory są zatkane i sebum wytwarzane przez gruczoły łojowe nie znajduje ujścia.
Najczęściej pory na skórze głowy zatykają wszelkiego rodzaju oleje, zwłaszcza te nakładane bezpośrednio na skórę. W ten sposób mogą też działać substancje o działaniu emoliencyjnym, znajdujące się w odżywkach.
Niekorzystny wpływ na kondycję skóry głowy mają też produkty do stylizacji, których nadmiar może utrudniać skórze wydalanie łoju. Na pewien czas warto więc z nich zrezygnować.
SPRAWDŹ, JAKI MASZ RODZAJ SKÓRY
jest sucha i cienka, charakteryzuje się łagodnym łuszczeniem sięSkąd się biorą krosty na głowie?
Zmiany skórne mogą dotyczyć skóry na całym ciele. Dlatego zdarza się, że pojawiają się również na owłosionej skórze głowy. Krosty mają różne podłoże. Zdarza się, że są objawem chorób, które wymagają leczenia. Częściej jednak są związane z nieodpowiednią pielęgnacją i stylem życia. Sprawdź, skąd biorą się krosty na skórze głowy.
Skóra głowy różni się od skóry pozostałych części ciała dużą liczbą mieszków włosowych. Szacuje się, że na 1 cm2 może być ich nawet 300! Więcej jest także gruczołów łojowych, co powoduje wzmożoną produkcję sebum. Bogatsze jest również unerwienie. Skóra głowy pełni funkcję ochronną. Chroni przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi – w tym drobnoustrojami. Zdarza się jednak, że sama podlega różnym procesom chorobowym i uszkodzeniom, a jednym z ich objawów są krosty.