Skuteczne preparaty na trądzik bez recepty - Odkryj najlepsze opcje dla Twojej skóry!
Dawkowanie preparatu
Jak stosować Benzacne? Żelu należy używać wyłącznie zewnętrznie, 1-2 razy dziennie, na czystą i osuszoną skórę. Niewielką ilość leku należy delikatnie wetrzeć w chorobowo zmienione miejsca. Po użyciu trzeba umyć ręcę.
Preparat przeznaczony jest dla osób dorosłych i dzieci powyżej 12 roku życia. Standardowo leczenie rozpoczyna się od stosowania Benzacne 5% w dawce nadtlenku benzoilu 50 mg/g. Jeżeli po 2-3 tygodniach efekty nie będą zadowalające, można zastosować żel w dawce 100 mg/g.
Jeśli pacjent uważa, że preparat działa zbyt silnie lub zbyt słabo, należy poinformować lekarza.
Uwagi
W okresie leczenia należy zrezygnować z korzystania z solarium oraz lamp kwarcowych. W przypadku użycia na skórę w miejscach wrażliwych, jak np. szyja należy zachować szczególną ostrożność. Zgodnie z informacjami umieszczonymi w ulotce przez producenta, lek nie może być stosowany w okolicy oczu, błon śluzowych oraz ust.
Przyjęcie większej ilości leku od zalecanej
Przedawkowanie Benzacne może wywołać podrażnienie skóry. Występuje wówczas rumień lub obrzęk skóry. Jeżeli pacjent zauważy u siebie takie objawy, powinien natychmiast odstawić żel oraz skontaktować się z lekarzem. Specjalista podejmie decyzję, czy i jakie leczenie jest konieczne. Na podrażnioną skórę można stosować chłodne okłady.
Pryszcze podskórne: jak powstają? Jak je leczyć?
Pryszcze podskórne miał kiedyś każdy. Niektóre z nich znikają, inne rosną i bolą każdego dnia coraz bardziej. Dopiero ocena stopnia nasilenia tego problemu daje odpowiedź, czy zmiany skórne w postaci cyst, torbieli i guzków świadczą o czymś poważniejszym. Sprawdź, jak rozpoznać pryszcze podskórne i o jakich chorobach może świadczyć ich powstawanie.
Spis treści
Pryszcze podskórne - jak je rozpoznać? W końcu pryszcz pryszczowi nierówny, dlatego pierwszą rzeczą, jaką należy uczynić, to lepiej poznać swoje pryszcze. Ocenić ich wielkość, stopień zaawansowania, a przede wszystkim miejsce położenia. Najprościej podzielić pryszcze na te znajdujące się pod skórą i te "na powierzchni". Pryszcze podskórne wyglądają jak wybrzuszenia, wypustki o różnym kształcie i kolorze. Z kolei pryszcze na powierzchni to zwykle te, które już wyszły spod skóry i mają ropną końcówkę.
Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.
Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.
Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.
Dr Skin Clinic, skoncentrowany booster redukujący problem niedoskonałości
Booster kojarzy nam się głównie z dodatkowym nawilżeniem, ale ten od dr Skin Clinic poradzi sobie ze wszelkimi niedoskonałościami, a zwłaszcza krostkami. W składzie znajdziemy 2% stężenie kwasu salicylowego oraz 0,3% stężenie destylatu olejku z drzewa herbacianego. Dzięki temu niedoskonałości i zaskórniki są zredukowane, ujścia gruczołów łojowych odblokowane, a pory zmniejszone. Na dodatek cera jest nawilżona, a bariera ochronna skóry wzmocniona.
Uwaga, przy stosowaniu tego produktu trzeba koniecznie pamiętać o filtrach przeciwsłonecznych.
"To moje małe odkrycie. Polski produkt, bardzo skuteczny i wydajny. Skóra po nim jest bardzo gładka bez żadnych niedoskonałości. Martwiłam się że wysuszy moja skórę ale bez obaw ! Pozytywne zaskoczenie" - to jedna z pozytywnych opinii o tym serum.