Skąd się biorą i jak leczyć brązowe plamy po oparzeniu?

Jak pielęgnować blizny u dziecka?

Skóra dzieci, w szczególności najmłodszych, jest niezwykle podatna na wpływ czynników zewnętrznych. Jest znacznie delikatniejsza niż skóra dorosłych, przez co o wiele łatwiej ją uszkodzić. Co więcej, blizna na policzku u dziecka lub na innej części ciała to dość częsty widok, czego przyczyną mogą być częste infekcje. Idealnym przykładem będzie tutaj blizna u dziecka na twarzy po przebytej ospie, bostonce czy w przypadku nastolatków – trądziku młodzieńczym.

Co więcej, dzieci bywają mniej uważne i zachowują mniejszą ostrożność w trakcie zabawy, biegania czy jazdy na rowerze, przez co bardzo często narażone są na strupy i zadrapania czy nawet rozcięcia skóry, które mogą powodować blizny. Dlatego też, aby nie dopuścić do powstawania nieestetycznych przebarwień i widocznych blizn na skórze dziecka, warto zabezpieczyć ją poprzez odpowiednią pielęgnację.


Świetnym wyborem okaże się tutaj Anthelios UVMUNE 400 Dermo-Pediatrics Niewidoczny Fluid SPF50+. Chroni naskórek przed uszkodzeniami wywołanymi przez promieniowanie UVA oraz UVB. Jest niezwykle odporny na działanie wody, potu czy piasku. Oprócz tego odżywia i nawilża skórę dziecka.

Przebarwienia po opalaniu – czy można się ich pozbyć?

Ziścił się najgorszy scenariusz i po lecie widzisz na swoim ciele plamy po opalaniu? Tak się składa, że dzięki prawidłowej pielęgnacji skóry możesz zminimalizować efekty zażywania kąpieli słonecznych.

Musimy być z Tobą szczerzy – przebarwienia po opalaniu da się usunąć, jednak jest to proces, który wymaga od Ciebie systematyczności i cierpliwości. Niechciane zmiany skórne nie znikną w tydzień czy dwa. Może się również zdarzyć, że nakładane preparaty nie przyniosą pożądanego efektu. Wtedy warto rozważyć możliwości, jakie oferuje medycyna estetyczna.

Zanim jednak skusisz się na zabiegi w gabinecie kosmetycznym, daj szansę produktom ze składnikami aktywnymi. Kosmetyki na plamy po opalaniu powinny w swoim składzie zawierać kwas mlekowy, retinol, kwas azelainowy, niacynamid czy witaminę C. Na tej ostatniej substancji bazuje rozjaśniające serum od marki Hagi.

Gdy białe plamki na nogach po opalaniu są wynikiem oparzenia słonecznego, daj szansę ekstraktom z aloesu i alg morskich, które przyspieszają regenerację naskórka. Na odbarwione obszary możesz nakładać także witaminy A i E, które odbudują barierę hydrolipidową naskórka.

Jeśli białe plamy po opalaniu są wywołane przez łupież pstry, to zwykle wystarcza leczenie miejscowe. Najczęściej w tym celu stosuje się szampony przeciwłupieżowe czy kremy przeznaczone do aplikowania na chorobowo zmienioną skórę.

Domowe sposoby na przebarwienia po opalaniu – pielęgnacja

Jak już zostało wspomniane, pielęgnacja skóry po opalaniu jest bardzo ważna. Dzięki niej możemy nie tylko usunąć białe plamy, ale przede wszystkim ukoić skórę i zapewnić jej niezbędne nawilżenie. Pod wpływem słońca woda znajdująca się w naskórku odparowuje znacznie szybciej, dlatego samodzielnie musimy uzupełnić jej poziom.

Przydatny będzie tutaj balsam wzmacniający opaleniznę Garnier Ambre Solaire . Zwiększa on intensywność zabarwienia skóry po opalaniu, przy czym utrwala on złocisty, zdrowy odcień – czyli efekt, na którym nam zależy, gdy korzystamy z kąpieli słonecznych. Formuła balsamu została wzbogacona o olej z pestek moreli oraz witaminę E.

Oprócz tego może się sprawdzić balsam nawilżający po opalaniu z aloesem , również z gamy Ambre Solaire. Posiada on lekką, błyskawicznie wchłaniającą się konsystencję, która nie pozostawia po sobie tłustej warstwy. Dodatek kojącego aloesu odpowiada za właściwości łagodzące i nawadniające. Produkt nawilża do 24 godzin.

Najlepsze wyniki w rozjaśnianiu blizn i zmniejszaniu ich widoczności uzyskały w badaniach olejki eteryczne, szczególnie olejek różany ze względu na wysoką zawartość przeciwutleniaczy i kwasów tłuszczowych.

Czytaj dalej...

zespołu paraneoplastycznego inaczej paranowotworowego i często wyprzedzają pojawienie się charakterystycznych dla danego nowotworu objawów nawet o kilka, kilkanaście miesięcy z szacunków wynika, że występują nawet u co dziesiątego pacjenta dotkniętego chorobą nowotworową.

Czytaj dalej...

Naczynia początkowo zwężają się, zabezpieczając organizm przed utratą ciepła, ale w późniejszej fazie gdy twarz owiewa już cieplejsze powietrze rozszerzają się gwałtownie, by przyspieszyć regenerację tkanek.

Czytaj dalej...

Jeśli więc obserwujesz u siebie czerwone zmiany skórne, które pojawiły się nagle, istnieje duże prawdopodobieństwo, że są one wynikiem reakcji alergicznej na dany alergen, na przykład używany ostatnio kosmetyk czy przyjęty pokarm.

Czytaj dalej...