Chłopaki do Wzięcia - Przeszczep Włosów – Rewolucja w Odnawianiu Fryzury

Czy kobiety muszą golić włosy do przeszczepu?

Kobiety nie muszą golić włosów przed przeszczepem włosów. Chociaż niektóre kliniki preferują golenie całej głowy przed zabiegiem, w przypadku przeszczepu włosów u kobiet zazwyczaj wystarczy zgolić tylko te obszary, z których będą pobierane pojedyncze jednostki włosów. Więcej przeczytasz w artykule „Przeszczep włosów bez golenia włosów”

Efekty przeszczepu włosów u kobiet są bardzo pozytywne. Po zabiegu, pacjentki zauważają, że ich włosy stają się gęstsze. Przeszczepione włosy zachowują swoją naturalną strukturę, kolor i kształt.

Proces przeszczepu włosów u kobiet jest podobny do procesu przeszczepu włosów u mężczyzn, ale wymaga indywidualnego podejścia. W przeciwieństwie do mężczyzn, kobiety często cierpią na bardziej skomplikowane formy łysienia, takie jak wypadanie włosów z całej głowy zamiast tylko w określonych obszarach. Dlatego ważne jest, aby lekarz miał doświadczenie w leczeniu łysienia u kobiet i był w stanie zaproponować najlepsze rozwiązania.

Po przeszczepie włosów, kobiety zauważają pierwsze pozytywne efekty po około trzech do sześciu miesiącach. Pełne efekty przeszczepu włosów u kobiet zazwyczaj widoczne są po około 12 miesiącach od zabiegu.

Leczenie wypadania włosów u kobiet

Do gabinetów medycyny estetycznej coraz więcej kobiet, w różnym wieku, zgłasza się z problemem wypadających włosów. Utrata włosów typu męskiego, fachowo łysienie androgenowe u kobiet (AGA) jest często spotykaną jednostką chorobową. Tego typu wypadanie włosów u kobiet charakteryzuje się rozproszonym przerzedzaniem włosów, poszerzeniem przedziałka. Co więcej, wypadające włosy u kobiet często stają się stałą przyczyną stresu psychospołecznego, co może również nasilić problem. Dlatego tak ważne jest szybkie zgłoszenie się do specjalisty w tej dziedzinie.

We wczesnym początku choroby opcje leczenia często obejmują połączenie terapii nieandrogenowej i androgennej. Zastosowanie wspomagająco osocza bogatopłytkowego (PRP) w połączeniu z doustnym leczeniem daje obiecujące wyniki terapeutyczne i pozwala wyhamować proces łysienia.

Gdzie najlepiej wykonać przeszczep włosów?

Mężczyźni, którzy z własnego wyboru zrezygnowali z owłosienia na głowie i systematycznie golą się "na zero", nie znają problemu łysienia. Ci, którzy cierpią z powodu nadmiernego wypadania włosów, próbują wszelkich sposobów na odzyskanie bujnej czupryny – od różnego rodzaju preparatów witaminowych po złożone transplantacje. Na jaką metodę przeszczepu włosów w Polsce można się zdecydować?

Polska to jedno z 10 państw o największej liczbie łysych osób. Przyczyn nadmiernego wypadania włosów jest kilka: jego powodem może być zbyt drastyczna, uboga w składniki odżywcze dieta, stres, choroby skóry głowy i włosów czy źle dobrane leki. Łysienie może być także genetyczne, albowiem dziedziczymy nadwrażliwość komórek włosa na DHT, męski hormon zwany dihydrotestosteronem. Ów hormon odpowiada za pojawianie się zakoli i przerzedzenia na czubku głowy.

Biolodzy ewolucyjni zasugerowali, że włosy łonowe są wskaźnikiem dojrzewania, ewolucyjnym sygnałem, że jesteśmy gotowi do reprodukcji; inna hipoteza dowodzi, że włosy łonowe służą do pułapki feromonów, a golenie ich wszystkich oznacza, że tracimy korzyści z przyciągania węchowego.

Czytaj dalej...

Wykorzystuje innowacyjną metodę punchu hybrydowego , która jest znacznie mniej inwazyjna dla mieszka włosowych, co przekłada się na lepsze wyniki transplantacji i krótszy okres rekonwalescencji dla pacjentów.

Czytaj dalej...

Aby uzyskać lepsze rezultaty zabiegu przeszczepu włosów metodą FUE lekarz w trakcie konsultacji może również zlecić wykonanie badań krwi oraz przeprowadzić badanie trichoskopem obejrzy skórę głowy i włosów w powiększeniu, co z kolei pozwoli skutecznie wykryć przyczynę łysienia i ją wyeliminować.

Czytaj dalej...

Zazwyczaj jednak powodem wypadania włosów u mężczyzn jest ich gospodarka hormonalna, gdyż testosteron znajdujący się we krwi, po wpływem działania enzymów, zmienia postać do dihydrotestosteronu DHT a to hormon, który niszczy mieszki włosowe.

Czytaj dalej...