Opinie na temat przeszczepu włosów u Dr. Turowskiego
Klinika leczenia łysienia
- współzałożyciel dr Piotr Turkowski
Klinika OT.CO prowadzi badania kliniczne obejmujące choroby włosów metodami chirurgicznymi i niechirurgicznymi. W 2022 roku przebadaliśmy najwięcej na świecie Pacjentów z problemem alopecia areata czyli łysienia plackowatego, opracowaliśmy innowacyjne metody leczenia łysienia plackowatego i przeszczepiania włosów.
Doktor Turkowski jest założycielem Fundacji zajmującej się problemem leczenia i wypadania włosów. W 2022 roku Przeszliśmy pozytywnie akredytacje, komisji z Berlina i zostaliśmy wpisani na listę ośrodków referencyjnych ws. badań klinicznych. Lista ośrodków referencyjnych obejmuję pojedyncze placówki na świecie specjalizujące się w rzadkich i trudnych chorobach obecnie spełniamy najbardziej rygorystyczne normy dot. ośrodków medycznych.
Przeszczep włosów – popularność
Zabieg przeszczepu włosów wcale nie jest tak niszowym zabiegiem, jak mogłoby się wydawać. Wiele osób, zwłaszcza mężczyzn (kobiety stanowią zaledwie 2% wszystkich osób, które decydują się na przeszczep włosów), rozważa lub decyduje się na przeszczep włosów w wyniku np. androgenicznego łysienia. Pozwala on bowiem uzyskać bujną czuprynę, bez konieczności przeprowadzania inwazyjnych technik.
To dobre rozwiązanie, gdy inne metody hamowania wypadania włosów i ich zagęszczania nie działają. Można przeszczepić nie tylko włosy na głowie, ale i brwi, rzęsy czy wąsy. Niektórzy np. przeszczepiają włosy na tors – po zmianie płci – aby ukryć blizny po zabiegu operacji piersi.
Pierwszą próbę przeszczepu włosów dokonano w Japonii już w 1939 roku. Od tego czasu technika zdążyła zostać udoskonalona na tyle, aby stać się zabiegiem bardzo popularnym, skutecznym i bezpiecznym. Największą zmianę przyniosło zastosowanie mini- i mikroimplantów w latach 80.
Przeszczep włosów: dostępne techniki zabiegowe
To, w jaki sposób implanty z mieszkami włosowymi są wszczepiane w miejsca pozbawione włosów, w dużej mierze determinuje efekt końcowy zabiegu i naturalność wyglądu. Obecnie stosowane są poniżej opisane techniki:
Istnieje także inna klasyfikacja metod przeszczepiania włosów: wyróżnia się metodę STRIP i metodę FUE. Poniżej opisujemy, na czym polegają.
1. Metoda STRIP przeszczepiania włosów
Metoda STRIP polega na wycięciu pasku włosów z tylnej części głowy na długość ok. 15 cm i szerokość ok. 1 cm. Z paska wycina się następnie pojedyncze grafty zawierające ok. 1-3 włosy, po czym przy pomocy skalpela przygotowuje się kanaliki w miejscach, gdzie mają być wszczepione włosy i tam wkładane są grafty. Aby uzyskać dobry efekt, potrzebne są 3-4 zabiegi. Ponowny zabieg nie możliwy przed upływem 6 miesięcy.
2. Metoda FUE przeszczepu włosów
To obecnie innowacyjna metoda, która wyparła metodę STRIP. Polega na odizolowaniu mieszków włosowych, przy czym nie wycina się paska skóry z włosami z tyłu głowy, ale jedynie pobiera się pojedyncze meszki przy pomocy mikropunchów. Następnie nacinana jest skóra w miejscach, gdzie mają być przeszczepione włosy i tam umieszcza się mieszki. Zaletą tej metody jest fakt, że z tyłu głowy nie pozostaje blizna, dzięki czemu w przyszłości można nawet zgolić głowę bardzo krótko, a i tak nikt nie zauważy śladu po zabiegu. Wadą jest dużo wyższa cena zabiegu od metody tradycyjnej.
Przeszczep włosów: efekty przed i po (zdjęcia)
Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć, które pokazują, jakie można uzyskać efekty decydując się na zabieg przeszczepu włosów. Jak widać, są one imponujące!

Jakie są zalety przeszczepu włosów bez golenia głowy?
Przeszczep włosów bez golenia głowy zapewnia pełną dyskrecję. Praktycznie niemożliwe jest, aby zauważyć, że przeszczepiono mieszki włosowe. Transplantacja taką techniką gwarantuje też krótki czas rekonwalescencji, ponieważ zachodzi przeszczep mniejszej ilości cebulek. Dodatkowo ze względu na zachowanie dłuższych włosów, bardzo łatwo można ukryć ślady po leczeniu.
Golenie przed przeszczepem to bardzo niekomfortowe i zniechęcające dla kobiet zadanie. Ma ogromny wpływ na wygląd Pań. Poza tym powrót do poprzedniej fryzury może zająć znacznie więcej czasu, niż u Panów. Dzięki przeszczepowi włosów bez golenia głowy Panie mogą cieszyć się komfortowym leczeniem łysienia bez utraty swojego atrybutu kobiecości. Blizny i zaczerwienienia w obszarze dawczym oraz biorczym są zakryte długimi włosami, dlatego można normalnie funkcjonować.
