Opinie na temat przeszczepu włosów u Dr. Turowskiego
Przeszczep włosów: dostępne techniki zabiegowe
To, w jaki sposób implanty z mieszkami włosowymi są wszczepiane w miejsca pozbawione włosów, w dużej mierze determinuje efekt końcowy zabiegu i naturalność wyglądu. Obecnie stosowane są poniżej opisane techniki:
Istnieje także inna klasyfikacja metod przeszczepiania włosów: wyróżnia się metodę STRIP i metodę FUE. Poniżej opisujemy, na czym polegają.
1. Metoda STRIP przeszczepiania włosów
Metoda STRIP polega na wycięciu pasku włosów z tylnej części głowy na długość ok. 15 cm i szerokość ok. 1 cm. Z paska wycina się następnie pojedyncze grafty zawierające ok. 1-3 włosy, po czym przy pomocy skalpela przygotowuje się kanaliki w miejscach, gdzie mają być wszczepione włosy i tam wkładane są grafty. Aby uzyskać dobry efekt, potrzebne są 3-4 zabiegi. Ponowny zabieg nie możliwy przed upływem 6 miesięcy.
2. Metoda FUE przeszczepu włosów
To obecnie innowacyjna metoda, która wyparła metodę STRIP. Polega na odizolowaniu mieszków włosowych, przy czym nie wycina się paska skóry z włosami z tyłu głowy, ale jedynie pobiera się pojedyncze meszki przy pomocy mikropunchów. Następnie nacinana jest skóra w miejscach, gdzie mają być przeszczepione włosy i tam umieszcza się mieszki. Zaletą tej metody jest fakt, że z tyłu głowy nie pozostaje blizna, dzięki czemu w przyszłości można nawet zgolić głowę bardzo krótko, a i tak nikt nie zauważy śladu po zabiegu. Wadą jest dużo wyższa cena zabiegu od metody tradycyjnej.
Jak wygląda zabieg przeszczepu włosów?
Jeśli przeciwwskazania nie występują i jesteśmy gotowi do tego, by uzyskać bujną czuprynę na głowie, udajemy się na zabieg. Z lekarzem wyznaczamy nową linię włosów na czole, aby uzyskać jak najbardziej naturalny efekt – linię lekarz rysuje przed operacją. Zabieg przeszczepu włosów trwa od 1 godziny do nawet 3,5 godzin – w zależności od tego, jak duża jest powierzchnia bez włosów, ile jest implantów, jak gęsto zażyczyliśmy sobie ich umieszczenie, a także jaką lekarz stosuje technikę i ile mamy lat. Przed zabiegiem stosuje się znieczulenie miejscowe, więc zaraz po nim można udać się do domu. Znieczulenie ogólne nie jest stosowane przy przeszczepie włosów, ale wyjątkiem są dzieci.
Jak przebiega zabieg? Po wyznaczeniu linii włosów przy czole, goli się włosy na potylicy w miejscu, z którego ma być pobrany pasek owłosionej skóry – ma on zwykle 0,5-1 cm. Przed pobraniem paska oczywiście zostajemy miejscowo znieczuleni. Pasek dzielony jest następnie na implanty, które zawierają od 1 do 3 mieszków włosowych. Nie trzeba obawiać się blizny po pobranym pasku, gdyż ma ona zwykle milimetr szerokości, dzięki czemu z powodzeniem schowa się ona później pod włosami. Implanty są następnie wszczepiane we wcześniej przygotowane kanaliki.
Po zabiegu przez kilka dni widoczny jest obrzęk oraz zasinienie. Może też dojść do tego niewielki ból, ale zwykle pacjent po zabiegu dostaje od lekarza odpowiednie środki łagodzące te objawy i zapobiegające infekcji, m.in. leki przeciwbólowe i neomycynę, a także plastry żelowe do wykonywania zimnych okładów na łagodzenie obrzęków. Po kilku dnia (niekiedy do tygodnia), niekorzystne objawy powinny minąć, a strupki z miejsc, w których były wykonywane nakłucia, odpadną.
Opinie naszych pacjentów
John „Opiszę moje doświadczenie dla każdego, dla kogo jest to nowość” Wróciłem do doktora Saifi szóstego dnia nowy na kolejny przeszczep 2 000 graftów
Dean "Cały proces był świetnie przygotowany od początku do końca" Chcę podziękować Panu i Pana zespołowi za wspaniałą obsługę podczas zabiegu w klinice we Wrocławiu podczas niedawnego zabiegu przeszczepu włosów.
Jestem na tej stronie po raz pierwszy, ale pozwólcie, że opowiem wam o wspaniałej podróży, podróżwa podróżować.
Reza „Czułem się jak celebryta” Miałem kilka zabiegów kosmetycznych w Wielkiej Brytanii i w innych krajach, ale to był mój pierwszy przyjazd do Polski
Anewme „Stosunek ceny do wartości był niesamowity” Minęło 10 miesięcy i chciałbym podzielić się z wami moim doświadczeniem. Wierzę, że będzie Państwo zainteresowani.
Shane D „Chciałem tylko poinformować, że jestem bardzo zadowolony z wyników” Minęło już około 3 miesięcy, więc jeszcze sporo przede mną, ale już teraz świetnie jest patrzyć w lustro i być zadowolonym ze swojego odbicia!
A P „Cieszę sie niezmiernie ze trafiłam na tak kochanego lekarza” Atmosferę jaka panuje u Pana w gabinecie można sobie tylko wymarzyć, jest wspaniała, człowiek zapomina o wszystkim, czuje się swobodnie a to również zasługa Pań asystentek, świetne dziewczyny ,przesyłam również dla nich serdecznie pozdrowienia i podziękowania :dla Pani Julity, Ewy (za miłą ,wesołą rozmowę ),Kasi i Agnieszki za wszystko:)
K N „Bardzo misterna i pracochłonna robota. Doceniam i dziękuję.” Chcę jeszcze raz bardzo gorąco podziękować za zabieg i za to jak mnie Pan potraktował.
Keith DZIĘKUJĘ. Po raz pierwszy w moim dorosłym życiu (tj. co najmniej przez ostatnie 15 lat) mogę śmiało nosić grzywkę do góry bez obawy o moje czoło. DZIĘKUJĘ.
The American Board of Hair Restoration Surgery
Fellows Of The International Society Of Hair Restoration Surgery (FISHRS)
The International Society of Hair Restoration Surgery (ISHRS)
Przeszczep włosów: wady i zagrożenia
To, o czym trzeba wiedzieć, to konieczność wykonania min. 3-4 zabiegów przeszczepu włosów, aby cieszyć się zadowalającymi, długotrwałymi efektami. Jeżeli włosy są przerzedzone na całej głowie, potrzebne będą min. 4 zabiegi. Kolejną wadą jest fakt, że w przypadku metody STRIP z tyłu głowy może pozostać wypukła blizna. Dopóki przykrywamy ją włosami, nie ma większego problemu, ale należy liczyć się z tym, że w takiej sytuacji nigdy nie będziemy mogli mieć krótkich włosów z tyłu głowy.
Innym zagrożeniem może być nieprecyzyjny chirurg. Podczas wszczepiania włosów konieczna jest duża precyzja i stosowanie odpowiednich kątów, aby efekt był naturalny i włosy nie rosły jednocześnie każdy w inną stronę.
Anna Baranowska
Ukończyła Dziennikarstwo na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kilkuset artykułów o tematyce zdrowotnej i parentingowej. Należy do grona dziennikarzy medycznych jako członkini Stowarzyszenia "Dziennikarski Klub Promocji Zdrowia".