Turowski - Przeszczep włosów

Wypadanie włosów – jaka jest przyczyna?

Zanim zdecydujesz się na zabieg wypadania włosów, lekarz będzie musiał sprawdzić, jaka jest przyczyna łysienia, gdyż może to świadczyć np. o chorobie. Wśród możliwych przyczyn łysienia jest także narażenie na ciągły stres, zła dieta czy nieprawidłowa pielęgnacja skóry. Zazwyczaj jednak powodem wypadania włosów u mężczyzn jest ich gospodarka hormonalna, gdyż testosteron znajdujący się we krwi, po wpływem działania enzymów, zmienia postać do dihydrotestosteronu (DHT) – a to hormon, który niszczy mieszki włosowe. Co ciekawe, na działanie tego hormonu nie są zwykle wrażliwe mieszki włosowe znajdują się na potylicy – z tego powodu często osoby, które nawet bardzo silnie łysieją, z tyłu głowy nadal mają włosy. I to właśnie z tych pozostałych włosów zwykle jest możliwość wykonania transplantacji na inne partie głowy.

U kobiet natomiast łysienie androgenowe, czyli wypadanie włosów pod wpływem hormonów męskich, spotyka się o wiele rzadziej. Jeśli jednak to jest przyczyną, obserwuje się niedobór estrogenów. Kobiety łysieją także inaczej od mężczyzn: mają bardziej przerzedzone włosy w okolicach czoła oraz na czubku głowy.

Gdzie najlepiej wykonać przeszczep włosów?

Mężczyźni, którzy z własnego wyboru zrezygnowali z owłosienia na głowie i systematycznie golą się "na zero", nie znają problemu łysienia. Ci, którzy cierpią z powodu nadmiernego wypadania włosów, próbują wszelkich sposobów na odzyskanie bujnej czupryny – od różnego rodzaju preparatów witaminowych po złożone transplantacje. Na jaką metodę przeszczepu włosów w Polsce można się zdecydować?

Polska to jedno z 10 państw o największej liczbie łysych osób. Przyczyn nadmiernego wypadania włosów jest kilka: jego powodem może być zbyt drastyczna, uboga w składniki odżywcze dieta, stres, choroby skóry głowy i włosów czy źle dobrane leki. Łysienie może być także genetyczne, albowiem dziedziczymy nadwrażliwość komórek włosa na DHT, męski hormon zwany dihydrotestosteronem. Ów hormon odpowiada za pojawianie się zakoli i przerzedzenia na czubku głowy.

Przeszczep włosów – opinie. Czy warto?

O ile efekty przedstawiane na zdjęciach powyżej jednoznacznie wskazują, że efekt przeszczepu jest naprawdę spektakularny, o tyle opinie na ten temat na forach internetowych są podzielone. Mimo to, przeważają jednak opinie pozytywne. Oto kilka z nich:

Źródło: Forum Interia

„Szkoda, że piszą tu amatorzy. Przeszczep pomaga na krótką metę, a jest bardzo drogi. Łysina z czasem przesuwa się w stronę potylicy i masz efekt az zbyt bujnej czupryny, a dalej na czubku jedno wielkie gniazdo.”

Źródło: Forum Interia

„Tylko FUE warto zrobić, to jest tylko zabieg. Biorą włosy z jednego miejsca i wstawiają tam gdzie ich nie ma. Chwila moment i masz to czego chcesz. Ja zafundowałem sobie wyjazd wraz z przeszczepem bo taniej i dostajesz maksymalną gęstość jaką możesz przyjąć. Oczywiście nie każdy nadaje się do przeszczepu, bo zależy to od tego co aktualnie ma się na głowie dlatego lepiej zrobić przeszczep jak się ma co przeszczepiać.”

Źródło: Forum Kafeteria

„Witam ponownie, dzisiaj jest blisko 5 miesięcy po i wyrosło już około 60-70% włosów. Wygląda to dosyć naturalnie, ale jeszcze z jednej strony są trochę przerzedzone ale jak się spojrzy tak z góry. Prawdopodobnie będę jeszcze zagęszczał ale to już w przyszłości. Ogólnie jestem zadowolony, moje stare włosy nie wypadają (nie stosuję żadnych tabletek tylko minoksydyl do fukania na włosy) Zakoli już nie ma, włosy w moim przypadku dosyć szybko wyrosły bo z tego co miałem informacje u niektórych nawet dopiero w 6 miesiącu! A u mnie już po 2 miesiącach wychodziły nowe jak i wypadały jeszcze przechodzące szok. Po 3 miesiącach już było około 30% przeszczepionych włosów. Generalnie to do 2 miesięcy widać jeszcze jakieś zaczerwienienia czy inne niewielkie skutki uboczne przeszczepu u mnie to tylko sucha skóra w miejscu dawczym tak jakby łupież no ale od jakiś 3 miesiecy już tego nie ma . A no i miejsce

Czy do przeszczepu włosów bez golenia głowy trzeba się jakoś przygotować?

Przed zakwalifikowaniem Pacjenta do przeszczepu włosów bez golenia głowy, niezbędna jest konsultacja ze specjalistą. Lekarz dokładnie ogląda skórę głowy i przeprowadza dokładny wywiad medyczny. Dzięki temu może wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do dalszego leczenia. Chirurg ustala przebyte choroby i w razie potrzeby kieruje na dalsze badania krwi lub diagnostykę trichoskopem. Po pozytywnym zakwalifikowaniu Pacjent kierowany jest na leczenie.

Pacjent może być poproszony o wykonanie takich badań, jak morfologia krwi, badanie moczu, parametry krzepnięcia, HBS czy HCV. Zaleca się też, aby około 14 dni przed zabiegiem nie przyjmować aspiryny i innych leków, które zawierają kwas acetylosalicylowy. W dniu zabiegu należy zjeść bogate w cenne składniki odżywcze śniadanie – ale bez picia kawy i innych napojów zawierających kofeinę. Warto też pomyśleć o wygodnym stroju, ponieważ zabieg potrwa kilka godzin.

Na czym polega przeszczep włosów DHI?

DHI, czyli Direct Hair Implantation to bezpośrednia implantacja mieszków włosowych. Podczas zabiegu mieszki pobiera się i umieszcza w specjalnym piórze medycznym Choi. Następnie są bezpośrednio aplikowane w miejsce ubytków za pomocą tego narzędzia. Dzięki wykorzystaniu pióra Choi można zgrać w jednym czasie pobieranie i implantację.

Zabieg przebiega w znieczuleniu miejscowym. W trakcie przeszczepu włosów DHI za pomocą pióra Choi lekarz lub wykwalifikowana asystentka wkłada mieszki włosowe do narzędzia. Następnie wbija się igłę w skórę głowy pod kątem 40 – 45 stopni i aplikuje przygotowane mieszki. Wyjmując kaniulę pozostawiane są w skórze obszaru biorczego wszczepione włosy. Podczas całego procesu korzysta się z kilku piór i igieł, które mają różną długość. Dzięki temu można je precyzyjnie dopasować do każdego mieszka. Technika DHI daje możliwość uzyskania znacznie większej gęstości wzrostu włosów w obszarach objętych łysieniem.

Ogólnie jestem zadowolony, moje stare włosy nie wypadają nie stosuję żadnych tabletek tylko minoksydyl do fukania na włosy Zakoli już nie ma, włosy w moim przypadku dosyć szybko wyrosły bo z tego co miałem informacje u niektórych nawet dopiero w 6 miesiącu.

Czytaj dalej...

Zazwyczaj jednak powodem wypadania włosów u mężczyzn jest ich gospodarka hormonalna, gdyż testosteron znajdujący się we krwi, po wpływem działania enzymów, zmienia postać do dihydrotestosteronu DHT a to hormon, który niszczy mieszki włosowe.

Czytaj dalej...

Wykorzystuje innowacyjną metodę punchu hybrydowego , która jest znacznie mniej inwazyjna dla mieszka włosowych, co przekłada się na lepsze wyniki transplantacji i krótszy okres rekonwalescencji dla pacjentów.

Czytaj dalej...

Ogólnie jestem zadowolony, moje stare włosy nie wypadają nie stosuję żadnych tabletek tylko minoksydyl do fukania na włosy Zakoli już nie ma, włosy w moim przypadku dosyć szybko wyrosły bo z tego co miałem informacje u niektórych nawet dopiero w 6 miesiącu.

Czytaj dalej...