Turowski - Przeszczep włosów

Klinika transplantacji włosów w Warszawie

Dr n. med. Piotr Turkowski jest renomowanym specjalistą wykonującym przeszczep włosów w w Warszawie. Wraz ze swoim zespołem wykonuje nawet 170 transplantacji włosów każdego roku. Stosuje nowoczesne, najmniej inwazyjne metody gwarantujące pacjentom naturalne efekty w krótkim czasie.

W swojej pracy zawsze kieruje się zadowoleniem Pacjentów oraz ich bezpieczeństwem. Korzysta tylko z innowacyjnych, przebadanych i cieszących się dużym uznaniem technik trychologicznych.

Dzięki temu Pacjenci mogą mieć pewność, że każdy zabieg będzie bezpieczny, bezbolesny i w pełni kontrolowany.

Przeszczep włosów metodą FUE

Przeszczep włosów metodą FUE to najnowocześniejsza metoda hybrydowa, jaka występuje na świecie, ponieważ pozwala przetransportować mieszki włosowe z okolicy dawczej do miejsc, gdzie występuje problem ubytków owłosienia. Technika DHI pozwala na pełną kontrola głębokości, kierunku, kąta rosnącego włosa. Podczas zabiegu przeszczepu włosów stosowana jest niewielkich rozmiarów igła punktowa, za pomocą której wykonuje się mikronakłucia w postaci tzw. punch-ów.

W rezultacie wszelkie ryzyko związane z uszkodzeniem włosów zostaje zredukowane do minimum. Dzięki tej nowoczesnej, mało inwazyjnej metodzie lekarz może pobrać pojedyncze mieszki włosowe z niewielką tkanką, która je otacza. Następnie przeprowadza ocenę pobranego materiału i przygotowuje go do umieszczenia w strefie biorczej. Pacjent otrzymuje znieczulenie miejscowe, dzięki czemu nie musi obawiać się ryzyka ewentualnych powikłań.

Przeszczep włosów: wady i zagrożenia

To, o czym trzeba wiedzieć, to konieczność wykonania min. 3-4 zabiegów przeszczepu włosów, aby cieszyć się zadowalającymi, długotrwałymi efektami. Jeżeli włosy są przerzedzone na całej głowie, potrzebne będą min. 4 zabiegi. Kolejną wadą jest fakt, że w przypadku metody STRIP z tyłu głowy może pozostać wypukła blizna. Dopóki przykrywamy ją włosami, nie ma większego problemu, ale należy liczyć się z tym, że w takiej sytuacji nigdy nie będziemy mogli mieć krótkich włosów z tyłu głowy.

Innym zagrożeniem może być nieprecyzyjny chirurg. Podczas wszczepiania włosów konieczna jest duża precyzja i stosowanie odpowiednich kątów, aby efekt był naturalny i włosy nie rosły jednocześnie każdy w inną stronę.

Anna Baranowska

Ukończyła Dziennikarstwo na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kilkuset artykułów o tematyce zdrowotnej i parentingowej. Należy do grona dziennikarzy medycznych jako członkini Stowarzyszenia "Dziennikarski Klub Promocji Zdrowia".

Jak wygląda zabieg przeszczepu włosów?

Jeśli przeciwwskazania nie występują i jesteśmy gotowi do tego, by uzyskać bujną czuprynę na głowie, udajemy się na zabieg. Z lekarzem wyznaczamy nową linię włosów na czole, aby uzyskać jak najbardziej naturalny efekt – linię lekarz rysuje przed operacją. Zabieg przeszczepu włosów trwa od 1 godziny do nawet 3,5 godzin – w zależności od tego, jak duża jest powierzchnia bez włosów, ile jest implantów, jak gęsto zażyczyliśmy sobie ich umieszczenie, a także jaką lekarz stosuje technikę i ile mamy lat. Przed zabiegiem stosuje się znieczulenie miejscowe, więc zaraz po nim można udać się do domu. Znieczulenie ogólne nie jest stosowane przy przeszczepie włosów, ale wyjątkiem są dzieci.

Jak przebiega zabieg? Po wyznaczeniu linii włosów przy czole, goli się włosy na potylicy w miejscu, z którego ma być pobrany pasek owłosionej skóry – ma on zwykle 0,5-1 cm. Przed pobraniem paska oczywiście zostajemy miejscowo znieczuleni. Pasek dzielony jest następnie na implanty, które zawierają od 1 do 3 mieszków włosowych. Nie trzeba obawiać się blizny po pobranym pasku, gdyż ma ona zwykle milimetr szerokości, dzięki czemu z powodzeniem schowa się ona później pod włosami. Implanty są następnie wszczepiane we wcześniej przygotowane kanaliki.

Po zabiegu przez kilka dni widoczny jest obrzęk oraz zasinienie. Może też dojść do tego niewielki ból, ale zwykle pacjent po zabiegu dostaje od lekarza odpowiednie środki łagodzące te objawy i zapobiegające infekcji, m.in. leki przeciwbólowe i neomycynę, a także plastry żelowe do wykonywania zimnych okładów na łagodzenie obrzęków. Po kilku dnia (niekiedy do tygodnia), niekorzystne objawy powinny minąć, a strupki z miejsc, w których były wykonywane nakłucia, odpadną.

Dean Cały proces był świetnie przygotowany od początku do końca Chcę podziękować Panu i Pana zespołowi za wspaniałą obsługę podczas zabiegu w klinice we Wrocławiu podczas niedawnego zabiegu przeszczepu włosów.

Czytaj dalej...

Aby uzyskać lepsze rezultaty zabiegu przeszczepu włosów metodą FUE lekarz w trakcie konsultacji może również zlecić wykonanie badań krwi oraz przeprowadzić badanie trichoskopem obejrzy skórę głowy i włosów w powiększeniu, co z kolei pozwoli skutecznie wykryć przyczynę łysienia i ją wyeliminować.

Czytaj dalej...

Współcześnie przyjmuje się, że łysienie typu męskiego które, pomimo nazwy, dotyczy również kobiet jest spowodowane interakcją trzech podstawowych czynników wieku, predyspozycji genetycznych i androgenów.

Czytaj dalej...

FUE, czyli Follicular Unit Extraction to najnowsza technika transplantacji włosów, która polega na przeniesieniu mieszków włosowych z obszarów ciała, jakie nie uległy łysieniu, z tyłu i boków głowy na obszary pozbawione owłosienia.

Czytaj dalej...