Cena przeszczepu włosów Turowski - Co należy wiedzieć przed podjęciem decyzji

Przeszczep włosów: dostępne techniki zabiegowe

To, w jaki sposób implanty z mieszkami włosowymi są wszczepiane w miejsca pozbawione włosów, w dużej mierze determinuje efekt końcowy zabiegu i naturalność wyglądu. Obecnie stosowane są poniżej opisane techniki:

Istnieje także inna klasyfikacja metod przeszczepiania włosów: wyróżnia się metodę STRIP i metodę FUE. Poniżej opisujemy, na czym polegają.

1. Metoda STRIP przeszczepiania włosów

Metoda STRIP polega na wycięciu pasku włosów z tylnej części głowy na długość ok. 15 cm i szerokość ok. 1 cm. Z paska wycina się następnie pojedyncze grafty zawierające ok. 1-3 włosy, po czym przy pomocy skalpela przygotowuje się kanaliki w miejscach, gdzie mają być wszczepione włosy i tam wkładane są grafty. Aby uzyskać dobry efekt, potrzebne są 3-4 zabiegi. Ponowny zabieg nie możliwy przed upływem 6 miesięcy.

2. Metoda FUE przeszczepu włosów

To obecnie innowacyjna metoda, która wyparła metodę STRIP. Polega na odizolowaniu mieszków włosowych, przy czym nie wycina się paska skóry z włosami z tyłu głowy, ale jedynie pobiera się pojedyncze meszki przy pomocy mikropunchów. Następnie nacinana jest skóra w miejscach, gdzie mają być przeszczepione włosy i tam umieszcza się mieszki. Zaletą tej metody jest fakt, że z tyłu głowy nie pozostaje blizna, dzięki czemu w przyszłości można nawet zgolić głowę bardzo krótko, a i tak nikt nie zauważy śladu po zabiegu. Wadą jest dużo wyższa cena zabiegu od metody tradycyjnej.

Przeszczep włosów w Turcji – ile kosztuje i czy warto!?

Nadmierne wypadanie włosów prowadzące do łysienia dotyczy bardzo wielu osób. Szacuje się, że zmaga się z tym ponad połowa światowej populacji mężczyzn. Jest problemem, który powoduje m.in. obniżoną samoocenę i brak pewności siebie. Pierwsze oznaki utraty włosów można już dostrzec w wieku 20 lat.

  • Podobnie było i u mnie. Był to dla mnie mały kompleks, przez który o wiele lepiej czułem się chodząc w czapce na głowie. To skłoniło mnie nad zastanowieniem się czy jest jakaś szansa powstrzymania łysienia. O przeszczepie słyszałem, ale zawsze wydawał mi się nie realny i zbyt drogi. Natomiast domowe sposoby czy zabiegi kosmetyczne mogą pomóc jedynie na krótką metę. Nie zatrzymają one łysienia i nie przywrócą bujnej czupryny. Zupełnie inaczej jest w przypadku przeszczepu włosów. Jest sposobem na stałe usunięcie zakoli i przynosi dobre rezultaty nawet w przypadku zaawansowanego łysienia androgenowego.

  • po roku

    Klinika leczenia łysienia
    - współzałożyciel dr Piotr Turkowski

    Klinika OT.CO prowadzi badania kliniczne obejmujące choroby włosów metodami chirurgicznymi i niechirurgicznymi. W 2022 roku przebadaliśmy najwięcej na świecie Pacjentów z problemem alopecia areata czyli łysienia plackowatego, opracowaliśmy innowacyjne metody leczenia łysienia plackowatego i przeszczepiania włosów.

    Doktor Turkowski jest założycielem Fundacji zajmującej się problemem leczenia i wypadania włosów. W 2022 roku Przeszliśmy pozytywnie akredytacje, komisji z Berlina i zostaliśmy wpisani na listę ośrodków referencyjnych ws. badań klinicznych. Lista ośrodków referencyjnych obejmuję pojedyncze placówki na świecie specjalizujące się w rzadkich i trudnych chorobach obecnie spełniamy najbardziej rygorystyczne normy dot. ośrodków medycznych.

    FUE, czyli Follicular Unit Extraction to najnowsza technika transplantacji włosów, która polega na przeniesieniu mieszków włosowych z obszarów ciała, jakie nie uległy łysieniu, z tyłu i boków głowy na obszary pozbawione owłosienia.

    Czytaj dalej...

    FUE, czyli Follicular Unit Extraction to najnowsza technika transplantacji włosów, która polega na przeniesieniu mieszków włosowych z obszarów ciała, jakie nie uległy łysieniu, z tyłu i boków głowy na obszary pozbawione owłosienia.

    Czytaj dalej...

    92 nie wyraża zgody na zwielokrotnianie, wykorzystywanie lub przechowywanie jakichkolwiek treści w postaci tekstów i danych oraz programów komputerowych i baz danych dostępnych w serwisie internetowym, w celu ich eksploracji polegającej na analizie, również przy zastosowaniu zautomatyzowanych technik, dążącej do wygenerowania informacji obejmujących w szczególności wzorce, tendencje i korelacje.

    Czytaj dalej...

    Jerzy Kolasiński w 2018 roku jako pierwszy Polak otrzymał prestiżową nagrodę Platinum Follicle Award przyznawaną za znaczący wkład w rozwój i dokonania w dziedzinie nauki oraz edukacji na rzecz International Society of Hair Restoration Surgery.

    Czytaj dalej...