Co najpierw - peeling czy depilacja? Doskonały przewodnik dla Twojej pielęgnacji skóry

Jakie zadanie spełnia peeling?

Często spotykamy się z opinią, iż peeling jest jednym z tych kosmetyków, który wydaje się nie być specyfikiem pierwszej potrzeby. Okazuje się jednak, że zdecydowanie warto go posiadać i używać regularnie 1 lub 2 razy w tygodniu. Głównym zadaniem peelingu jest usuwanie martwych komórek naskórka, lecz nie wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę, że pomaga on również organizmowi oczyścić się z toksyn i pozbyć zanieczyszczeń. Peeling wspiera też walkę z cellulitem oraz nadmiarem tkanki tłuszczowej. Warto również wspomnieć, że kosmetyk ten wyrównuje koloryt skóry, a także poprawia jej jędrność. Peeling, którego skład opiera się na dobrych olejach i masłach ma za zadanie:

  • odżywić
  • nawilżyć
  • wygładzić skórę

Stosowany regularnie sprawia, że ciało staje się gładkie i przyjemne w dotyku.

Jak często stosować mycie i peeling?

Częstotliwość mycia i peelingu zależy od twojego typu skóry i indywidualnych potrzeb. Ogólnie rzecz biorąc, zaleca się mycie twarzy dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Peeling można stosować raz w tygodniu lub co dwa tygodnie, w zależności od rodzaju peelingu i reakcji twojej skóry.

Podsumowanie

Wnioskiem jest to, że zarówno mycie twarzy, jak i peeling są ważnymi krokami w codziennej pielęgnacji skóry. Odpowiedź na pytanie, co powinieneś robić najpierw, zależy od twojego typu skóry i indywidualnych preferencji. Pamiętaj, że każda skóra jest inna, dlatego ważne jest, aby dostosować swoją pielęgnację do swoich potrzeb. Jeśli masz wątpliwości, skonsultuj się z dermatologiem lub kosmetologiem, którzy pomogą dobrać odpowiednie produkty i metody pielęgnacji dla twojej skóry.

Wezwanie do działania:

Zacznij od peelingowania! Usuń martwe komórki skóry i przygotuj ją do oczyszczania. Następnie sięgnij po swoje ulubione produkty do mycia, aby oczyścić skórę dokładnie i odświeżyć ją. Nie zapomnij o nawilżeniu po zabiegu!

Kiedy zrobić peeling? Podsumowanie informacji

Kiedy zrobić peeling – przed czy po goleniu? Wybór zależy od Twoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Peeling przed goleniem może poprawić efekty depilacji, podczas gdy peeling przed depilacją przygotowuje skórę do zabiegu. Pamiętaj jednak, aby nie wykonywać peelingu bezpośrednio po depilacji, aby uniknąć podrażnień . Zrozumienie odpowiedniego momentu na wykonanie peelingu może pomóc Ci w utrzymaniu gładkiej i zdrowej skóry.

Zobacz także

Depilacja laserowa podczas okresu/miesiączki

Depilacja laserowa to jedna z najskuteczniejszych metod trwałego usuwania niechcianego owłosienia. Wiele kobiet zastanawia się jednak, czy zabieg ten można bezpiecznie wykonywać podczas menstruacji. W tym artykule odpowiemy na najczęstsze pytania dotyczące depilacji laserowej w trakcie miesiączki i podpowiemy, na co zwrócić uwagę, decydując się na zabieg w tym okresie. Czy podczas miesiączki można wykonywać […]

22 czerwca 2024

Czy przed depilacją laserową trzeba się ogolić?

Depilacja laserowa to jedna z najskuteczniejszych metod trwałego usuwania niechcianego owłosienia. Jednak aby zabieg przyniósł oczekiwane rezultaty, konieczne jest odpowiednie przygotowanie skóry. Jednym z najczęstszych pytań, jakie zadają sobie osoby planujące poddać się depilacji laserowej, jest to, czy przed zabiegiem należy ogolić włosy. W tym artykule rozwiejemy wszelkie wątpliwości i podpowiemy, jak prawidłowo przygotować się […]

22 czerwca 2024

Czy depilacja laserowa jest rakotwórcza?

Depilacja laserowa to jeden z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych, który pozwala na trwałe usunięcie niechcianego owłosienia. Mimo swojej skuteczności, wokół tej metody narosło wiele mitów i kontrowersji. Jednym z najczęstszych pytań, jakie zadają sobie osoby rozważające poddanie się depilacji laserowej, jest to, czy zabieg ten może mieć negatywny wpływ na zdrowie, a w szczególności – czy […]

Peeling - dlaczego warto?

Peeling to jedno z tych kosmetyków, które mogą być łatwo pominięte w codziennej pielęgnacji, ale z pewnością warto mieć go na swojej półce łazienkowej i korzystać z niego regularnie, nawet 1-2 razy w tygodniu. Oprócz usuwania martwych komórek skóry, peeling ma wiele innych korzyści. Pomaga oczyścić organizm z toksyn i usuwać zanieczyszczenia, wspiera w walce z cellulitem i nadmiarem tkanki tłuszczowej, wyrównuje koloryt skóry oraz poprawia jej elastyczność. Ponadto, jeśli jego skład zawiera dobre oleje i masła, odżywia, nawilża i wygładza skórę. Regularne stosowanie sprawia, że ciało staje się gładkie, miękkie i przyjemne w dotyku.

Do peelingu nóg można używać różnorodnych produktów, w zależności od preferencji i potrzeb skóry. Wiele firm kosmetycznych oferuje specjalne peelingi przeznaczone do ciała, które mogą być stosowane również do peelingu nóg. Te produkty często zawierają drobinki ścierne, jak cukier, sól morska, lub ziarna kawy, które delikatnie usuwają martwe komórki skóry. W peelingach enzymatycznych znajdują się enzymy roślinne lub owocowe, które pomagają delikatnie rozpuszczać martwy naskórek. Mogą okazać się łagodniejsze dla skóry niż peelingi mechaniczne i chemiczne.

Można również przygotować własny peeling do nóg w domu, używając naturalnych składników, takich jak cukier, miód, oliwa z oliwek, kawa, lub owsianka. Wystarczy połączyć te składniki w odpowiednich proporcjach, aby uzyskać skuteczny peeling. Niektórzy ludzie preferują peelingi chemiczne zawierające kwasy owocowe lub kwas salicylowy. Te substancje chemiczne pomagają rozpuszczać martwe komórki skóry i poprawiać teksturę skóry. Szczotki do ciała mogą być również używane do peelingu nóg. Delikatne szorstkie włosie takiej szczotki pomaga złuszczać martwy naskórek podczas masażu skóry.

Niezależnie od wyboru produktu do peelingu nóg, ważne jest, aby delikatnie masować skórę, unikać zbyt silnego tarcia, szczególnie jeśli skóra jest wrażliwa lub podrażniona. Po użyciu peelingu zaleca się dokładne spłukanie skóry i nałożenie nawilżającego balsamu lub kremu, aby skóra była dobrze odżywiona i nawilżona.

Peeling po goleniu nóg - dlaczego nie?

Peeling po goleniu nóg to kwestia, którą wielu specjalistów z zakresu pielęgnacji skóry odradza. Istnieje kilka powodów, dla których peeling bezpośrednio po goleniu może być niewskazany lub nawet szkodliwy dla skóry.

Po pierwsze skóra po goleniu staje się bardziej podatna na podrażnienia i urazy. Ostra maszynka może delikatnie uszkodzić skórę, a peeling może dodatkowo podrażnić ją, prowadząc do zaczerwienienia, pieczenia i bólu.

Po drugie peeling może otwierać mikroskopijne pory skóry, co zwiększa ryzyko dostania się bakterii i zanieczyszczeń, co z kolei może prowadzić do infekcji lub stanów zapalnych skóry.

Ponadto skóra po goleniu potrzebuje czasu, aby się zregenerować i zacząć goić mikrouszkodzenia. Stosowanie peelingu bezpośrednio po goleniu może zakłócić ten proces i opóźnić gojenie się skóry.

Zamiast peelingować skórę bezpośrednio po goleniu, zaleca się poczekać przynajmniej jeden dzień, aby dać skórze czas na regenerację. W ten sposób uniknie się podrażnień i urazów skóry, a także zminimalizuje ryzyko infekcji czy stanów zapalnych.

Zarówno zabieg depilacji IPL, jak i Light Sheer charakteryzują się niezwykłą skutecznością, jednak tak jak w przypadku każdego zabiegu wyróżniamy przeciwwskazania do przeprowadzania tego typu przedsięwzięcia.

Czytaj dalej...

Wszystkie wymienione rodzaje produktów, jeśli są to kosmetyki naturalne, będą bezpieczne i łagodne dla skóry i , natomiast najdelikatniejszym i najłagodniejszym z nich, a zatem szczególnie polecanym do cery bardzo wrażliwej, nadreaktywnej, skłonnej do podrażnień i alergicznej, będzie właśnie pianka.

Czytaj dalej...

Jeśli nałożymy najpierw korektor, będzie to po prostu marnotrawstwo tego kosmetyku, a także dołożymy sobie zupełnie niepotrzebnie dodatkowej pracy, bo najpewniej konieczne okaże się ponowne zakrywanie tego samego obszaru twarzy.

Czytaj dalej...

Bez wezwania do sądu, dobrowolnego podporządkowania się dostawcy usług internetowych lub dodatkowych zapisów od strony trzeciej, informacje przechowywane lub pobierane wyłącznie w tym celu zwykle nie mogą być wykorzystywane do identyfikacji użytkownika.

Czytaj dalej...