Najpierw serum czy krem pod oczy - Klucz do pięknej i zdrowej skóry

Wygładzająco-napinający krem pod oczy z retinolem

Równie wysoką oceną 4,7/5 przy 149 opiniach może pochwalić się krem Neutrogena Retinol Boost. Jeśli szukacie dobrego kremu pod oczy przeciwzmarszczkowego, to ten będzie strzałem w dziesiątkę. Zawiera czysty retinol, który pobudza syntezę kolagenu i stymuluje odnowę komórkową. Działa więc wygładzająco i napinająco, redukując zmarszczki. Jego aktywność wspomaga wyciąg z mirtu, a kwas hialuronowy głęboko nawilża.

Zachowajcie jednak ostrożność, jeśli wcześniej nie stosowałyście kosmetyku z retinolem. Najpierw aplikujcie krem co 2-3 dni i powoli zwiększajcie częstotliwość. Potwierdzają to Wizażanki, które w swoich recenzjach również radzą stopniowe wprowadzanie kremu do pielęgnacji i obserwowanie reakcji skóry. Warto jednak czekać na efekty, bo są naprawdę bardzo pozytywne. Internautki zauważyły u siebie m.in. znaczne zmniejszenie „kurzych łapek”.

Oczyszczanie

Kiedy:

Jak często:

codziennie wieczorem oraz rano według potrzeb – szczególnie przy cerze tłustej

Przykładowe produkty:

Po demakijażu potrzebujemy “domyć” skórę. Chcemy pozbyć się reszty zanieczyszczeń, pozostałości sebum i kosmetyków w porach. Jeśli olej, którego użyliśmy wcześniej był bez emulgatora, zostawił na skórze tłustawą warstwę, którą produkt z substancją myjąca także pomoże usunąć.

Oczyszczanie możemy również wykonać jako pierwszy etap wieczorem, jeśli nie mieliśmy na niej nic ciężkiego w ciągu dnia. Ja jednak polecam oczyszczanie dwuetapowe, bo większość z nas używa też produktów rano, a środowisko jest dość zanieczyszczone i część tych zanieczyszczeń pozostaje na naszej skórze.

Kolejną opcją jest ponowne oczyszczanie olejem, tak zwana metoda OCM. Tutaj używa się jedynie oleju, a zbiera go mokrą szmatką, bez dodatkowych produktów myjących. Na wrażliwych cerach może się nie sprawdzić z powodu ściereczki, która może drażnić skórę.

Jeżeli chodzi o oczyszczanie poranne, nie będzie ono zawsze wymagane u każdego bez wyjątku. W pościeli są roztocza, a skóra może się pocić i wydzielać sebum, więc trzeba samodzielnie ocenić, czy skórę należy umyć. Jako alternatywę dla substancji myjących proponuję pudry bazujące na glince lub gąbkę konjac, którą wystarczy chwilę namoczyć, by nabrała objętości oraz miękkości. Wystarczy sama gąbka, by delikatnie oczyścić skórę. Kolejną opcją może być także po prostu przetarcie cery wacikiem z tonikiem, jeśli chcemy tylko lekkiego odświeżenia.

Krem pod oczy

Kiedy:

wieczorem i ew. rano, na oczyszczoną skórę

Jak często:

codziennie, podczas wieczornej lub także porannej pielęgnacji

Przykładowe produkty:

Krem pod oczy najlepiej byłoby stosować codziennie i według potrzeb raz lub dwukrotnie. Skóra pod oczami często jest sucha, bardziej wrażliwa i delikatniejsza niż reszta twarzy. Łatwo tutaj o podrażnienia i zapchanie gruczołów łojowych, przez co powstają prosaki. Można stosować ten sam krem, co na twarz, o ile nie jest on matujący lub zbyt odżywczy, by nie nabawić się niepotrzebnie problemów. Pamiętajmy jednak, że te specjalnie pod oczy są testowane oftalmologicznie i istnieje mniejsze prawdopodobieństwo wywoływania przez nie problemu z oczami.

Ja osobiście stosuję 2 różne produkty pod oczy: lżejszy, żelowy na dzień, który nada się pod makijaż i np. zredukuje cienie, a na noc bardziej odżywczy krem, który odpowiednio nawilża i dba o tę strefę.

Więcej wizyt w gabinecie trzeba również odłożyć przy zaburzeniach hormonalnych oraz zespole nadwrażliwości mieszków na prawidłowy poziom hormonów mieszki zachowują się tak, jakby w organizmie było za dużo androgenów, chociaż w rzeczywistości tak nie jest.

Czytaj dalej...

Wszystkie wymienione rodzaje produktów, jeśli są to kosmetyki naturalne, będą bezpieczne i łagodne dla skóry i , natomiast najdelikatniejszym i najłagodniejszym z nich, a zatem szczególnie polecanym do cery bardzo wrażliwej, nadreaktywnej, skłonnej do podrażnień i alergicznej, będzie właśnie pianka.

Czytaj dalej...

Jeśli nałożymy najpierw korektor, będzie to po prostu marnotrawstwo tego kosmetyku, a także dołożymy sobie zupełnie niepotrzebnie dodatkowej pracy, bo najpewniej konieczne okaże się ponowne zakrywanie tego samego obszaru twarzy.

Czytaj dalej...

Dzięki temu włoski usuwa się razem z cebulkami, co zapewnia efekt gładkiej skóry na dłużej, niż na przykład w przypadku jednorazowej maszynki do golenia, która niweluje tylko włoski z powierzchni skóry, a cebulki pozostawia nienaruszone.

Czytaj dalej...