Depilacja czy solarium - Co powinno być pierwsze?

Depilator IPL czy laserowy – jaki wybrać?

Obie technologie wymagają regularnych zabiegów, ponieważ można nimi usuwać włosy znajdujące się w fazie wzrostu. Dzięki urządzeniu IPL można usunąć już po 3-4 zabiegach aż 92 % włosów, co jest znakomitym osiągnięciem. Zabieg IPL jest także szybszy – laser działa punktowo, a IPL ma szersze pole działania, dzięki czemu oddziałuje na większe obszar skóry. Zarówno laser jak i IPL powodują wypadanie włosów znajdujących się w fazie wzrostu. Długoterminowo można ograniczyć wzrost włosków jedynie za pomocą zabiegów wykonywanych regularnie, nie ma innego sposobu na to, by pozbyć się włosków za jednym zamachem. Laser, dzięki sile swojego działania punktowego, lepiej stosować podczas wizyt w gabinetach kosmetycznych, gdzie zabieg na ciele przeprowadzi wyspecjalizowany personel. Natomiast IPL, chociaż ma odrobinę słabsze działanie, można z powodzeniem wykonywać w domu, własnoręcznie, ponieważ zabieg ten jest w pełni bezpieczny.

• depilacja IPL nie jest tak skuteczna jak ta laserowa – sprawia to różnica w emitowaniu światła przez oba urządzenia, laser jest dokładniejszy, mocniej działa na włoski i ich cebulki, jest zatem skuteczniejszy w działaniu
• oba zabiegi są bezpieczne, jednak tylko depilacja laserowa wykonywana przez profesjonalistę w gabinecie kosmetycznym jest w stanie zapewnić długotrwały efekt. Przed obiema metodami depilacji należy udać się na konsultację ze specjalistą, by mieć pewność, że nie istnieją żadne przeciwwskazania do przeprowadzenia tego typu zabiegu.
• Bolesność obu zabiegów jest podoba – to znaczy znikoma. Zabiegi praktycznie nie bolą wcale. Delikatnie mniej można odczuć zabieg IPL, ponieważ działa on w sposób delikatniejszy dla skóry. Zabiegi IPL są tańsze od zabiegów laserowych, jednak przynoszą słabsze efekty, bo nie są one długotrwałe i konieczne jest powtarzanie co jakiś czas zabiegów na skórze.

Depilacja IPL czy laser?

Depilacja IPL czy laser? 2019-10-13 2021-05-03 https://proclinic.pl/wp-content/uploads/2021/04/logo_proclinic_1200x1200_2.jpg ProClinic https://proclinic.pl/wp-content/uploads/2019/12/okladki__-45.png 200px 200px

Praktycznie na każdym forum internetowym dotyczącym urody można znaleźć dylematy typu – depilacja IPL czy laser Light Sheer.

Każdemu zależy na tym, aby metoda była skuteczna, szybka i bezbolesna. Do wyboru jest wiele innowacyjnych technologii. Niektóre kuszą niską ceną, za to cechują się równie niską skutecznością.

Inne zaś wymagają zastosowania serii zabiegów, za to usuwają owłosienie na zawsze. Wydawać by się mogło, że spór nie ma końca. Faktem jest jednak to, że istnieje technologia, która obecnie nie ma sobie równych.

Z poradnika dowiesz się, czy lepszym wyborem będzie IPL, czy laser, czym różni się zabieg IPL od depilacji laserem oraz która metoda jest lepsza.

Epilacja – rodzaje

Metodą epilacji jest elektroepilacja . W metodzie tej wykorzystuje się prąd o różnej częstotliwości i natężeniu . Wyróżnia się epilację igłową , która polega na wprowadzeniu igły do trzonu włosa i epilacje pęsetową – chwyta się włos pęsetą, przez którą przepływa prąd, co powoduje koagulację i usunięcie włosa. Epilację igłową dzieli się na trzy rodzaje: elektrolizę, termolizę i metodę mieszaną, zwaną blend .

Mikroliza to kolejna metoda wykorzystująca prąd elektryczny powodujący uszkodzenie mieszka włosowego za pomocą wniknięcia w niego specjalnego żelu [1, 3].

Inną metodą epilacji jest fotoepilacja . Jest to metoda tania, popularna, jednak mniej skuteczna niż epilacja laserowa. Wykorzystuje światło pulsacyjne o długości fal 550-1200 nm wytwarzane przez lampę błyskową. Nie usuwa cebulki włosa, jedynie opóźnia jego wzrost [3].

Depilacja laserowa: przygotowanie do zabiegu

Do zabiegów depilacji laserowej należy się odpowiednio przygotować. Podobne przygotowania mogą trwać nawet miesiąc, dlatego najlepiej skonsultować się z lekarzem, który będzie wykonywał depilację i omówić szczegóły. Przygotowania do zabiegu depilacji są z reguły zależne od kondycji zdrowia danej osoby, koloru i jakości włosów. Jest jednak lista przykazań przed zabiegiem, do których musi zastosować się każdy:

  • pół roku przed zabiegiem należy zrezygnować z kuracji doustnej retinoidami,
  • należy zaprzestać depilacji (usuwania owłosienia) już miesiąc przed planowanym zabiegiem,
  • trzy tygodnie przed zabiegiem należy zaprzestać stosowania maści z retinoidami,
  • dwa przed zabiegiem należy odstawić leki światło uwrażliwiające (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła o takim działaniu np. dziurawiec, nagietek,
  • przez kilka tygodni przed zabiegiem należy zrezygnować z opalania (także solarium),
  • w przypadku opalenizny uzyskanej samoopalaczami, depilacja jest możliwa po jej ustąpieniu.

Ze względu na właściwości oczyszczające, wacik nasączony tonikiem podczas masażu pomoże w złuszczaniu naskórka mimo, że dzieje się to w minimalnej skali, oczyszczenie z nadmiaru sebum czy innych zanieczyszczeń których nie usunęły kosmetyki we wcześniejszych etapach następuje w sposób zdrowy i przyjemny.

Czytaj dalej...

Warto podkreślić, że kremy BB zwierają wysokie filtry SPF 30 lub 50, które chronią przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, zapobiegając powstawaniu zmarszczek, przebarwień i nowotworów skóry.

Czytaj dalej...

Zostawia na skórze tłusty film, ale mnie to nie przeszkadza, nakładam go na noc grubszą warstwę i idę spać Rano skóra jest widocznie nawilżona, a po pewnym czasie zauważyłam, że moje zmarszczki wokół oczu jakby stały się płytsze.

Czytaj dalej...

Przeprowadzenie peelingowania nóg może pomóc w usunięciu suchych, zrogowaciałych obszarów skóry, poprawić teksturę skóry, oraz przygotować ją do lepszej absorpcji składników nawilżających zawartych w kremach i balsamach.

Czytaj dalej...