Najpierw tonik czy żel do mycia twarzy - Klucz do Zdrowej i Promiennej Skóry

Żel – co to jest i jak działa?

Żel do mycia twarzy jest produktem, który stosuje się do oczyszczania skóry. Jego głównym zadaniem jest usunięcie zanieczyszczeń, sebum i makijażu z powierzchni skóry. Żel ma lekką konsystencję, która dobrze się pieni i łatwo rozprowadza po skórze.

Podobnie jak w przypadku toniku, ważne jest wybranie żelu odpowiedniego do Twojego rodzaju skóry. Jeśli masz skórę suchą, warto wybrać żel o delikatnym działaniu, który nie wysuszy skóry. Dla skóry tłustej lub trądzikowej, żel o działaniu oczyszczającym i seboregulującym może być najlepszym wyborem. Dla skóry wrażliwej warto wybrać żel łagodzący, który nie podrażni skóry.

Stosowanie żelu do mycia twarzy ma wiele korzyści dla Twojej skóry, takich jak:

  • Usuwanie zanieczyszczeń i makijażu
  • Oczyszczanie porów
  • Przygotowanie skóry do dalszych etapów pielęgnacji
  • Odświeżenie skóry

Jak wybrać najlepszy żel do mycia twarzy

Żel do mycia twarzy należy dobrać odpowiednio do potrzeb swojej skóry. Przed zakupem kosmetyku zastanów się więc z jakimi problemami boryka się Twoja cera i jakiego rodzaju pielęgnacji twarzy wymaga.

Zwróć także uwagę na skład danego żelu, unikając tych szkodliwych a wybierając najbardziej wartościowe składniki. Pamiętaj, że źle dobrany żel może prowadzić do wysuszenia, trądziku lub atopowego zapalenia skóry.

Składniki

Wybierając głęboko oczyszczający żel do mycia twarzy unikaj szkodliwych parabenów, barwników i alkoholi. Staraj się też kupować produkty, które nie mają w składzie SLS, i SLES. Szukaj natomiast elementów, które wpłyną korzystnie na stan Twojej cery. Mogą to być m. in:

  • miód działający przeciwzapalnie,
  • kwas hialuronowy o silnych właściwościach nawilżających,
  • cynk poprawiający stan cery trądzikowej,
  • algi morskie, które dostarczają skórze składniki odżywcze,
  • woda termalna o właściwościach łagodzących,
  • kwas migdałowy delikatnie złuszczający skórę,
  • kwas jabłkowy, który rozjaśnia cerę
  • lawenda przynosząca ukojenie,
  • olejek rumiankowy niwelujący podrażnienia.

Żel do mycia twarzy powinien zawierać także składniki myjące np. Coco-Betaine, Hexylene Glycol, Cocamide DEA, lub Cocamidopropyl Betaine oraz składniki nawilżające, np. Peg-8, Caprylyl Glycol, Glycerin, Panthenol czy Propylene Glycol.

Rodzaj skóry

Pielęgnację skóry musisz dopasować do rodzaju cery. Dzięki temu unikniesz podrażnień, wyprysków, przesuszenia lub błyszczenia. Poza tym spełnisz wszystkie potrzeby swojej skóry.

Jaki preparat myjący do twarzy wybrać?

Decyzja o tym, jaki produkt do mycia twarzy wybrać, zależy od dwóch czynników – obiektywnego, tj. potrzeb naszej skóry, oraz subiektywnego, czyli tego, jakie konsystencje lubimy. W przypadku kosmetyków, o czym rzadko się mówi, spore znaczenie ma bowiem zmysł dotyku. To on często decyduje o tym, który kosmetyk wybieramy.

Jeśli chodzi o potrzeby skóry – wiele zależy od składu kosmetyków. Zarówno mleczko (najcięższe z omawianych), jak i pianka (najlżejsza) mogą mieć podobne działanie, np. nawilżające, regulujące. Wszystkie wymienione rodzaje produktów, jeśli są to kosmetyki naturalne, będą bezpieczne i łagodne dla skóry [i] , natomiast najdelikatniejszym i najłagodniejszym z nich, a zatem szczególnie polecanym do cery bardzo wrażliwej, nadreaktywnej, skłonnej do podrażnień i alergicznej, będzie właśnie pianka.

Epilacja laserowa to procedura powodująca trwałą redukcję owłosienia, czyli taką, kiedy włos nie odrasta po upłynięciu pełnego cyklu wzrostu włosa oraz dodatkowo do sześciu miesięcy po wykonanym zabiegu 1, 3.

Czytaj dalej...

Warto podkreślić, że kremy BB zwierają wysokie filtry SPF 30 lub 50, które chronią przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, zapobiegając powstawaniu zmarszczek, przebarwień i nowotworów skóry.

Czytaj dalej...

Dodatkowo taki tonik ułatwia aplikacje kolejnych produktów i pozwala nałożyć ich mniej Tonik to bardzo fajny dodatek, chociaż przy używaniu bardzo delikatnych substancji myjących, nie jest niezbędny.

Czytaj dalej...

Przeprowadzenie peelingowania nóg może pomóc w usunięciu suchych, zrogowaciałych obszarów skóry, poprawić teksturę skóry, oraz przygotować ją do lepszej absorpcji składników nawilżających zawartych w kremach i balsamach.

Czytaj dalej...