Skuteczne sposoby na pozbycie się pryszczy

Przygotuj naturalną maseczkę oczyszczającą

Naturalne sposoby też działają cuda na pryszcze. Ta maseczka może oczyścić i ściągnąć skórę, a także wysuszyć wypryski.

Należy w tym celu zastosować zioła o właściwościach ściągających, które mają też działanie antybakteryjne. Aby otrzymać bazę maski, zmieszaj:

  • 1 łyżeczkę miodu - ma on działanie antybakteryjne i przyspiesza gojenie się podrażnień.
  • 1 łyżeczkę białka - zadziała jak zagęszczacz.
  • 1 łyżeczkę soku z cytryny - nieco rozjaśni skórę i dodatkowo ładnie ją napnie.
  • ½ łyżeczki olejku o właściwościach antybakteryjnych i antyzapalnych - na przykład olejek z mięty pieprzowej, olejek z lawendy, nagietka czy tymianku.

Gdy zmiksujesz wszystkie składniki, zanurz koniuszki palców w miksturze i rozsmaruj ją na całej twarzy.

Pozostaw maseczkę na 15 minut, następnie spłucz ją ciepłą wodą i osusz twarz miękkim ręczniczkiem.

Możesz w ten sposób potraktować całą twarz albo nałożyć maskę punktowo - żeby wysuszyć pryszcze.

Na pojedyncze wypryski nakładaj maseczkę patyczkiem kosmetycznym.

Po zmyciu maseczki nawilż twarz kremem, który nie zatyka porów.

Domowe sposoby na pryszcze – jak pozbyć się pryszczy naturalnymi i domowymi sposobami?

Pryszcze to problem, który wbrew powszechnym opiniom dotyczy nie tylko osób w wieku dojrzewania. Może świadczyć o chorobach skóry, wśród których najczęstszą jest trądzik. Skutecznymi domowymi środkami na pryszcze są m.in. maseczka z miodu i cynamonu, pasta pomidorowa oraz drożdże.

Pryszcze mogą świadczyć o złej higienie, wzmożonej produkcji łoju, zaburzeniach hormonalnych, chorobach dermatologicznych, w tym także trądzikowych. Zaleca się, by udać się do dermatologa za każdym razem, kiedy zachodzi podejrzenie jakiegokolwiek schorzenia skóry. Jednak w przypadku pryszczy można zastosować najpierw sprawdzone od wielu pokoleń, domowe sposoby.

Jak Wysuszyć Pryszcza

Pamiętaj, że sebum wydzielane przez Twoją skórę również jest potrzebne, bo nawilża skórę i pomaga zwalczać wypryski. Dopiero jego nadmiar powoduje pryszcze.

Dlatego nie możesz przesadzać z całościowym wysuszaniem. Sucha skóra będzie starała się zregenerować, produkując jeszcze większą ilość łoju.

Zatem zanim zaczniesz wysuszać swoje pryszcze na twarzy i ciele, musisz je zrozumieć. Nie każdy pryszcz można wysuszyć, więc najpierw określ, co właściwie masz na twarzy.

zaskórniki zamknięte

zaskórniki otwarte

blizny po pryszczach

pryszcze guzkowate

ropne pryszcze

Z tej grupy możesz samodzielnie wysuszyć jedynie krosty z białymi czubkami oraz zwalczyć zaskórniki obu typów (ale nie przez wysuszanie).

Jeśli zastanawiasz się jak wysuszyć podskórnego pryszcza, nie będzie to takie proste - będziesz potrzebować pomocy dermatologa.

Wszystko zależy od ogólnej kondycji Twojej twarzy. Musisz określić, czy masz stan zapalny, czy trądzik niezapalny.

Trądzik niezapalny czy stan zapalny?

Trądzik niezapalny to łagodna forma trądziku, którą można bez trudu leczyć w domu.

Trądzik niezapalny występuje wtedy, kiedy na twarzy masz tylko kilka niewielkich krostek (mniej niż 20), a także nie więcej niż 20 zaskórników zamkniętych albo otwartych, bez stanu zapalnego.

Jeśli to opis Twojego trądziku, możesz go leczyć poprzez prawidłowe oczyszczanie skóry, a także stosując odpowiednie maski, toniki ściągające i inne domowe sposoby.

W naszym rankingu najlepszych kosmetyków na trądzik znajdziesz najlepsze produkty, które pomogą Ci w walce.

Jeśli na Twojej twarzy widać ponad 20 wyprysków ze stanem zapalnym albo wykwity pokrywają większą część twarzy, oznacza to, że masz trądzik zapalny a może nawet piorunujący, który wymaga leczenia dermatologicznego.

Druga myśl jest zgoła odmienna od tej pierwszej, ponieważ wielu osobom zależy na tym, aby w jakiś sposób zamaskować nieraz duże i widoczne wypryski, których się wstydzimy i nieraz mogą obniżać nasze poczucie pewności siebie.

Czytaj dalej...

ototoksyczność, czyli szkodliwe działanie na narząd słuchu - skutkiem może być trwałe lub przejściowe uszkodzenie tego narządu, a nawet utrata słuchu, na którą narażeni są zwłaszcza pacjenci z zaburzeniami czynności nerek;.

Czytaj dalej...

Do walki z trądzikiem używa się past do zębów białego koloru, w których składzie znajdują się nadtlenek benzoilu, drobinki ścierne, wyciągi roślinne o działaniu łagodzącym, ściągającym, antyseptycznym i przeciwbakteryjnym np.

Czytaj dalej...

Działanie antybakteryjne Dzięki swoim antybakteryjnym właściwościom, sok z cytryny może być używany do walki z trądzikiem, pomagając redukować liczbę bakterii odpowiedzialnych za powstawanie wyprysków.

Czytaj dalej...