Co to jest epilacja - wszystko, co musisz wiedzieć o usuwaniu zbędnego owłosienia

Epilacja - właściwości i zastosowanie

Jak działa epilacja laserowa? To bardzo ciekawe zjawisko. Głowica urządzenia, emitująca wiązkę światła lasera, przykładana jest w odpowiednie miejsce na skórze. Światło lasera, a dokładnie energia, która mu towarzyszy, zostaje zaabsorbowana przez ciemny pigment w skórze. Znajduje się on w cebulce włosa - która pod wpływem tej energii zostaje zniszczona. Dzięki temu, włos nie ma już warunków do ponownego wzrostu. Podobną zasadę wykorzystuje się przy usuwaniu tatuaży i głębokich przebarwień.

Epilacja, w zależności od wykorzystywanej do usunięcia owłosienia technologii, dzieli się na kilka rodzajów, a są to:

- epilacja laserowa, wykonywana laserem diodowym. Światło lasera trafia do melaniny zawartej w cebulce włosa i niszczy ją bezpowrotnie.

- elektrokoagulacja, wykorzystująca działanie prądu elektrycznego zmiennego o dużej częstotliwości.

- fotoepilacja, inaczej depilacja IPL, wykorzystująca impulsy świetlne. Ten typ epilacji to między innymi urządzenia do domowego usuwania włosków. Nie jest ona tak skuteczna, jak epilacja laserem diodowym, gdyż jedynie opóźnia wzrost cebulki. Jest jednak tańsza i bezpieczna do samodzielnego użytku.

Zdecydowanie najpopularniejszą, a także najskuteczniejszą z nich, jest epilacja laserowa. Współczesne urządzenia do epilacji pozwalają na maksymalne skrócenie czasu zabiegu, a także podniesienie komfortu klientki - jeszcze kilka lat temu, zabiegi te były bardzo bolesne, a czasem kończyły się nawet poparzeniem skóry.

Najmodniejsze włosy to zdrowe włosy. Jak osiągnąć idealną fryzurę? Jest na to prosty sposób!

- epilacja (jako zabieg, który wymaga użycia specjalistycznego sprzętu i wiedzy) jest stosunkowo droga,

- osoby z niskim progiem bólu mogą odczuwać duży dyskomfort podczas zabiegu.

Do niedawna z epilacji laserowej mogły skorzystać tylko osoby o ciemnym owłosieniu i stosunkowo jasnej karnacji. Jasny pigment włosa nie pochłonąłby energii lasera, natomiast ciemna skóra mogłaby ulec poparzeniu. Technologia poszła jednak do przodu i dziś na stałe włosków pozbyć się może niemal każdy.

Epilacja to z pewnością świetny wybór dla osób, które regularnie usuwają owłosienie i chcą zaoszczędzić czas, a także czuć się komfortowo w każdych warunkach. Epilacja może być też bardzo praktycznym rozwiązaniem dla osób uprawiających sporty, które wymagają zachowania gładkiej skóry, jak na przykład pływanie.

Czy depilacja brazylijska boli?

Wiesz już, co to depilacja brazylijska, więc prawdopodobnie zastanawiasz się, czy taki zabieg boli. Niestety, z racji tego, że skóra w okolicach bikini jest bardzo wrażliwa, zabieg dla niektórych może być trochę bolesny. Jeśli jednak jest wykonywany przez osobę doświadczoną i posiadającą odpowiednią wprawę, ból może być o wiele mniejszy. Istnieje możliwość zastosowania środków przeciwbólowych przed pierwszym tego rodzaju zabiegiem. Warto także pamiętać o tym, że każda kolejna depilacja brazylijska będzie mniej bolesna, gdyż wyrastające nowe włoski są o wiele słabsze i łatwiej jest je usunąć.

Przede wszystkim pamiętaj o tym, by na dzień przed zabiegiem nie używać żadnych balsamów ani oliwek w okolicach bikini. Mogą one sprawić, że wosk czy pasta cukrowa nie będą trzymać się na skórze. Kobiety powinny pamiętać, że na tego rodzaju depilację nie należy umawiać się w trakcie miesiączki. Nie warto planować wizyty także tuż przed miesiączką, bo wówczas odczucia bólowe są o wiele mocniejsze, a cały zabieg może przebiegać nieco trudniej. Oczywiste jest, że należy zachować higienę osobistą. Warto zabrać ze sobą nawilżające chusteczki, a wiele gabinetów umożliwia przygotowanie się do zabiegu w specjalnych pomieszczeniach.

Dzięki temu kremy zawierające witaminę C wykazują fantastyczne właściwości odmładzające pobudzają produkcję kolagenu, co przyczynia się między innymi do spłycenia lub zniwelowania widoczności drobnych zmarszczek.

Czytaj dalej...

Kontaktowe zapalenie skóry wyprysk kontaktowy przyczyny, objawy i leczenie Kontaktowe zapalenie skóry inaczej wyprysk kontaktowy to miejscowa skórna reakcją nadwrażliwości w wyniku bezpośredniego kontaktu z określonymi substancjami chemicznymi lub drażniącymi.

Czytaj dalej...

Należy jednak pamiętać, że kluczowe jest korzystanie z usług renomowanych klinik, które stosują sprawdzone i bezpieczne urządzenia laserowe oraz przestrzeganie wszystkich zaleceń przed i po zabiegu, aby zminimalizować ryzyko niepożądanych efektów.

Czytaj dalej...

Wolno kopiować, rozprowadzać, przedstawiać i wykonywać objęty prawem autorskim utwór oraz opracowane na jego podstawie utwory zależne pod warunkiem, że zostanie przywołane nazwisko autora pierwowzoru.

Czytaj dalej...