Jak uniknąć wyskakiwania pryszczy?

Jak Wysuszyć Pryszcza

Pamiętaj, że sebum wydzielane przez Twoją skórę również jest potrzebne, bo nawilża skórę i pomaga zwalczać wypryski. Dopiero jego nadmiar powoduje pryszcze.

Dlatego nie możesz przesadzać z całościowym wysuszaniem. Sucha skóra będzie starała się zregenerować, produkując jeszcze większą ilość łoju.

Zatem zanim zaczniesz wysuszać swoje pryszcze na twarzy i ciele, musisz je zrozumieć. Nie każdy pryszcz można wysuszyć, więc najpierw określ, co właściwie masz na twarzy.

zaskórniki zamknięte

zaskórniki otwarte

blizny po pryszczach

pryszcze guzkowate

ropne pryszcze

Z tej grupy możesz samodzielnie wysuszyć jedynie krosty z białymi czubkami oraz zwalczyć zaskórniki obu typów (ale nie przez wysuszanie).

Jeśli zastanawiasz się jak wysuszyć podskórnego pryszcza, nie będzie to takie proste - będziesz potrzebować pomocy dermatologa.

Wszystko zależy od ogólnej kondycji Twojej twarzy. Musisz określić, czy masz stan zapalny, czy trądzik niezapalny.

Trądzik niezapalny czy stan zapalny?

Trądzik niezapalny to łagodna forma trądziku, którą można bez trudu leczyć w domu.

Trądzik niezapalny występuje wtedy, kiedy na twarzy masz tylko kilka niewielkich krostek (mniej niż 20), a także nie więcej niż 20 zaskórników zamkniętych albo otwartych, bez stanu zapalnego.

Jeśli to opis Twojego trądziku, możesz go leczyć poprzez prawidłowe oczyszczanie skóry, a także stosując odpowiednie maski, toniki ściągające i inne domowe sposoby.

W naszym rankingu najlepszych kosmetyków na trądzik znajdziesz najlepsze produkty, które pomogą Ci w walce.

Jeśli na Twojej twarzy widać ponad 20 wyprysków ze stanem zapalnym albo wykwity pokrywają większą część twarzy, oznacza to, że masz trądzik zapalny a może nawet piorunujący, który wymaga leczenia dermatologicznego.

Domowe sposoby na wypryski

Choć leczenie i odpowiednio dobrana pielęgnacja są kluczowe w zwycięstwie w walce z trądzikiem, istnieją sprawdzone, domowe sposoby, które mogą pomóc nam w przyspieszeniu gojenia się wyprysków oraz regeneracji zarówno skóry twarzy jak i ciała. Do tego celu możemy wykorzystać składniki, które z pewnością znajdziemy w naszej kuchni:

  • drożdże ‒ maseczka z drożdży to bardzo popularny sposób na trądzik. Łyżeczkę drożdży rozpuść w łyżce ciepłego mleka, nałóż na twarz i zmyj ciepłą wodą, kiedy na skórze powstanie skorupka,
  • kurkuma ‒ połącz ze sobą łyżeczkę kurkumy, miód i jogurt naturalny. Nałóż na skórę i zmyj letnią wodą po około 20 minutach,
  • ocet jabłkowy ‒ nałóż miejscowo na wypryski.

Przemysł kosmetyczny nie przestaje nas zaskakiwać. Każdego roku na półkach drogerii pojawia się coraz większa liczba innowacyjnych kosmetyków, wzbogacanych o składniki, które w jeszcze większym stopniu mają odpowiedzieć na różnego rodzaju problemy skórne, sprawić, że nasza skóra będzie w jak najlepszej kondycji, pełna blasku i pozbawiona niedoskonałości. Jednym ze składników, które w ostatnich latach cieszą się ogromną popularnością wśród konsumentów, jest niacynamid. To substancja aktywna, która posiada bardzo szerokie zastosowanie w kosmetologii i ma stanowić skuteczne rozwiązanie na różnego rodzaju problemy skórne. Tak jak w przypadku każdej substancji aktywnej, tak i w przypadku niacynamidu należy mieć świadomość tego, kiedy go używać, aby zapewnić naszej skórze jak najwięcej korzyści. Poznaj jego właściwości, działanie, zastosowanie, a także sprawdź, kiedy go nie stosować.

Wypryski wokół ust

Ten typ wyprysków to bardzo częsty objaw niedoboru witamin z grupy B. W tej sytuacji warto zwrócić uwagę na to, jakie produkty spożywamy i wprowadzić pokarmy z pełnego ziarna, produkty zawierające dużą ilość warzyw liściastych oraz chude mięso.

Regularnie co kilka tygodni zauważasz na swoim podbródku wypryski? Może mieć to związek z Twoim cyklem owulacyjnym oraz wahaniami hormonów. Sytuacja wygląda podobnie w przypadku żuchwy: występujące tam wypryski są duże, zaczerwienione i bolące. Często mogą przechodzić także na obszar szyi. Nieleczone mogą pozostawić szpecące blizny.

Wypryski na żuchwie oraz wypryski na szyi mogą być także skutkiem zaburzeń pracy jelita grubego: to skutek diety bogatej w potrawy smażone oraz wysoko przetworzone. Fast foody, słodkie gazowane napoje, sztuczne barwniki ‒ to wszystko ma wpływ na wygląd Twojej skóry!

Co na pryszcza?

Szukasz profesjonalnych preparatów, które szybko rozprawią się z pryszczami tak, aby rano nie pozostał po nich ani ślad? W takiej sytuacji najlepiej sprawdzą się kosmetyki punktowe o skoncentrowanych, a dzięki temu ultraskutecznych składach. Nakładane tylko na dotknięte zmianami trądzikowymi miejsca, zasuszają wypryski i wspomagają gojenie, zatem są w stanie zmniejszyć ich widoczność już w kilka lub kilkanaście godzin po aplikacji.

Jak szybko usunąć pryszcza? Wypróbuj te produkty:

Najniższa cena: 59.99 najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką Najniższa cena: 72.99 najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką Najniższa cena: 74.99 najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką Najniższa cena: 35.99 najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką

Domowe sposoby na pryszcza

Cenisz sobie domowe metody pielęgnacji cery? Wykonane własnoręcznie preparaty, które zrobisz przy użyciu tego, co już masz w kuchni lub apteczce, nie tylko są skuteczne, ale też przyjazne dla portfela i zgodne z ideą zero waste. W walce z nieproszonym gościem na skórze twarzy mogą pomóc:

  • aspiryna – rozkrusz jedną tabletkę na proszek i zmieszaj z odrobiną wody, aby zyskać gęstą pastę. Nałóż ją punktowo na wykwity, pozostaw na noc, a rano zmyj dokładnie ciepłą wodą. Znajdujący się w jej składzie kwas acetylosalicylowy ukoi stan zapalny, zasuszy krostkę i zniweluje czerwoną obwódkę wokół niej,
  • czosnek – pokrój go na plasterki i przykładaj do zmian skórnych na ok. 10 minut. Powtarzaj kilkakrotnie w ciągu dnia. Czosnek jest bogaty w cynk oraz siarkę i działa bakteriobójczo, zatem w ciągu paru godzin pryszcz powinien się zmniejszyć,
  • biała pasta do zębów – nanieś odrobinę na czubek pryszcza, pozostaw na kilkanaście minut (albo nawet na całą noc), a następnie dokładnie zmyj. Zawarte w niej alkohol, mentol i soda oczyszczona pomogą zasuszyć pryszcza, aby stał się mniej widoczny,
  • miód + cynamon – pierwszy działa ściągająco, drugi antybakteryjnie i gojąco. W duecie tworzą skuteczny kosmetyk, który w ciągu nocy widocznie zmniejszy widoczność wykwitu skórnego. Wymieszaj ze sobą te dwa składniki w takich proporcjach, by stworzyły gęstą pastę, nałóż punktowo na problematyczne miejsca i zmyj po ok. 15 minutach,
  • pasta z pomidora – warzywo to zawiera likopen, który cechuje się działaniem przeciwzapalnym, przeciwbakteryjnym i zwalczającym wolne rodniki. Jak wykorzystać go w walce z pryszczem? Rozgnieć pomidora na papkę i nałóż ją na krostę na kilkanaście minut – a później dokładnie zmyj.

WSKAZÓWKA

Jednego z popularnych, domowych sposobów na pryszcze zdecydowanie nie polecamy, a wręcz odradzamy. Mowa tu o wyciskaniu zmian skórnych – czy to przy użyciu palców, czy specjalistycznych akcesoriów. W ten sposób nie tylko naruszasz strukturę skóry, pozostawiasz na niej rany i przyczyniasz się do pękania naczynek, ale również roznosisz bakterie po całej twarzy. W efekcie zamiast pozbyć się pryszczy, zintensyfikujesz ich wysyp.

Lekarze i specjaliści potwierdzają, że golenie miejsc intymnych wcale nie wpływa pozytywnie na zdrowie a wręcz przeciwnie, całkowite pozbycie się włosków może sprawiać, że infekcje będą częściej powracać.

Czytaj dalej...

dodatki kosmetyczne i pielęgnacyjne w tym celu można wykorzystać kwas hialuronowy lub olejki eteryczne wszystko, co tylko podpowie nam nasze powonienie, oczywiście biorąc pod uwagę alergię i nadwrażliwość na niektóre substancje,.

Czytaj dalej...

Naukowcy, szukając tej najbardziej trwałej i stabilnej często producenci kosmetyków zamykają ją w ciemnych opakowaniach, żeby nie ulegała utlenianiu, albo dodają w postaci proszku czy kapsułek, które miesza się z bazą tuż przed nałożeniem na skórę.

Czytaj dalej...

Przed przystąpieniem do sporządzania kosmetyków z aloesu warto wiedzieć jakie właściwości posiada ta roślina głęboko wnika w skórę, usuwa martwe naskórki dzięki zawartości enzymów, działa regenerująco na skórę, przyśpiesza wytwarzanie kolagenu.

Czytaj dalej...