Czarne włosy po rozjaśnianiu - jak osiągnąć idealny efekt i zadbać o ich kondycję

Jak odbudować zniszczone włosy

Należy wiedzieć, jak po kolei przeprowadzać proces odbudowy. Okazuje się, że np. mając bardzo zniszczone włosy po rozjaśnianiu, zacząć należy od dość radykalnych środków, czyli obcięciu włosów zniszczonych — można zrobić to za jednym razem, bądź stopniowo . Kolejno, wszelaka pielęgnacja musi być regularna i bardzo kompleksowa . Warto wiedzieć też, że im większą zmiana koloru, tym dużo bardziej powinniśmy zadbać o zastosowanie środków pielęgnacyjnych dostosowanych do stanu włosa.

Rynek pełen jest rozmaitych środków przeznaczonych do pielęgnacji zniszczonych włosów. Należy jednak wiedzieć, jak prawidłowo ich używać i do czego konkretnie są przeznaczone. Posiłkować się można etykietami, na których zapewne widnieć będą wszelkie informacje dotyczące przeznaczenia produktu.

Czy jednak są inne metody na zniszczone włosy po rozjaśnianiu? Okazuje się, że tak. Poniżej przedstawiamy kilka skutecznych domowych metod na pielęgnację włosów po rozjaśnianiu.

Czego będziesz potrzebować, farbując włosy w domu?

Zanim przejdziemy do rozjaśniania, należy zgromadzić wszystkie niezbędne akcesoria, żeby mieć je zawsze pod ręką. Przygotowana mieszanka powinna zostać jak najszybciej nałożona na włosy, wobec czego nie będziemy mieć później czasu, by szukać poszczególnych rzeczy. Podczas farbowania warto również poprosić o pomoc drugą osobę. W ten sposób będziemy mieli pewność, że wszystkie kosmyki zostały dokładnie pokryte farbą.

Do rozjaśniania będziesz potrzebować:

  • pędzelka – posłuży on do aplikacji produktu bezpośrednio na włosy,
  • miseczki ze szkła lub tworzywa sztucznego (należy unikać metalowych) – to w niej przygotujesz rozjaśniacz,
  • rękawiczek ochronnych – najlepiej lateksowych, a w przypadku uczulenia na ten materiał możesz wybrać tworzywo sztuczne,
  • spinek i grzebienia – dzięki nim sprawnie podzielisz włosy na partie,
  • starych ubrań oraz ręcznika – jeśli odrobina rozjaśniacza przedostanie się na odzież, nie będzie nam szkoda jej wyrzucić. Dodatkowo warto zarzucić na ramiona ręcznik lub zabezpieczyć nim posadzkę, by produkt nie miał kontaktu z podłogą, co mogłoby spowodować trudne do usunięcia plamy,
  • wazeliny lub tłustego kremu – zabezpiecz nim skórę wokół włosów, by w razie konieczności łatwo pozbyć się pozostałości farby,
  • szamponu – najlepiej takiego, który przywraca naturalne pH i skutecznie oczyszcza.

Sposoby korekcji błędów powstałych w procesie rozjaśniania

Istnieje kilka sposobów korekcji błędów powstałych w procesie rozjaśniania. Pierwszy i dla większości najbardziej drastyczny to strzyżenie włosów. W zależności od sytuacji, plamy można przykryć ciemną farbą zbliżoną do naturalnego koloru włosów. W innym przypadku, jeśli stan włosów na to pozwoli, można ponownie położyć mieszaninę. Najczęściej wykonywane jest tonowanie koloru.

Tonowanie włosów

Jeśli odcień włosów jest niekorzystny (a po rozjaśnieniu zazwyczaj tak jest), to można go skorygować stosując płukanki, tonery lub środki półtrwale koloryzujące o odcieniu przeciwstawnym. Na kolory ciepłe nakładane są kolory zimne. Odcienie żółte neutralizuje się dzięki użyciu środków, które mają zabarwienie fioletowe. W efekcie powstają odcienie perłowe lub platynowe. Natomiast odcienie pomarańczowe eliminowane są środkami dającymi zabarwienie niebieskopopielate. Choć nie dotyczy to konkretnie procesu rozjaśniania to warto nadmienić, że odcienie czerwone neutralizowane są poprzez zastosowanie preparatów dających odcienie zielone (matowe).

Czy można rozjaśnić czarne włosy?

Rozjaśnianie czarnych włosów, podobnie jak ciemnych jest nieco skomplikowanym procesem. Oczywiście jest to możliwe, jednak wymaga czasu i cierpliwości. Niemalże niemożliwe jest płynne przejście z czarnego koloru na blond. Przy pierwszych podejściach bardzo możliwym jest, że uzyskamy rudy, żółty lub pomarańczowy ton włosów. Dużo zależy też od tego, czy są one naturalnie czarne lub czy wcześniej były farbowane. Musimy was zmartwić, bo po pierwszej sesji na pewno nie uzyskacie upragnionego blondu. Jeśli przefarbowałyście włosy na czarny kolor, ale okazało się, że jednak nie jest to wasza bajka, to koniecznie odczekajcie, aby ciemny kolor trochę się wypłukał lub poinformujcie o tym fryzjera. Doradzi wam, czy możecie przystąpić do rozjaśniania, bez uszkodzenia włosów.

W przypadku domowego farbowania warto odczekać (minimum miesiąc) między serią koloryzacji. Włosy, które były farbowane przez wiele lat, są dość uwrażliwione i podatne na zniszczenia. Wcześniej wspomniana przerwa będzie miała korzystny wpływ dla włosów.

Zobacz także

Należy zatem zastosować skuteczną pielęgnację, i to zarówno przed zabiegiem, jak i po nim w ten sposób będziemy w stanie możliwie jak najbardziej ograniczyć zniszczenie kosmyków i zachować ich ładny wygląd.

Czytaj dalej...

Jeśli czerwone plamy nie znikają , a stają się duże, rozszerzają się, zmienia się ich zabarwienie bądź struktura, pojawiają się zgrubienia oraz pęcherze, i towarzyszą temu inne objawy, należy bezzwłocznie zgłosić się do dermatologa.

Czytaj dalej...

Zapobieganie chorobom skóry u psów to zwykle najlepsza metoda na uniknięcie konieczności przewlekłego, uciążliwego leczenia, które w wielu wypadkach nie jest obojętne dla ogólnego stanu zdrowia czworonoga.

Czytaj dalej...

W tym artykule omówimy różne aspekty włosów na nogach, podzielimy się informacjami na temat golenia i jego wpływu na zarost, oraz przedstawimy skuteczne metody osłabiania włosków, abyś mogła cieszyć się gładkimi nogami przez dłuższy czas.

Czytaj dalej...