Czy można golić się między zabiegami depilacji laserowej

Golenie między zabiegami depilacji laserowej – na co uważać?

Warto odczekać z goleniem po depilacji laserowej. Szczególnie dotyczy to osób, których skóra ma skłonność do podrażnień. Co prawda zabieg depilacji laserowej jest w pełni bezpieczny, bezinwazyjny i w znacznym stopniu nie podrażnia skóry, ale trzeba pamiętać, że mówimy o wiązce światła lasera, która wnika do cebulek mieszków włosowych. U niektórych takie działanie może skutkować podrażnieniem, tj. dyskomfortem i zaczerwienieniem. Wówczas należy odczekać jak najdłużej z goleniem, aby nie pogarszać stanu skóry i tym samym swojego dyskomfortu. Szczególnie mowa o bardzo wrażliwych miejscach na ciele, na przykład w okolicach bikini. Tutaj skóra może być narażona na intensywniejsze podrażnienie niż na przykład na rękach czy nogach.

Przed depilacją laserową – czy można się golić?

Czy do zabiegu depilacji laserowej trzeba się odpowiednio przygotować? Należy pamiętać o kilku istotnych sprawach. Wszystkie te wytyczne przedstawi specjalista w trakcie wstępnej konsultacji. Chodzi między innymi o to, aby na kilka tygodni przed zabiegiem nie opalać się, gdyż opalenizna może powodować oparzenia. Nie należy także przyjmować leków oraz ziół światłouczulających. A co z goleniem? Oczywiście przed laseroterapią możesz pozbywać się włosków w ten sposób, a tuż przed wizytą w gabinecie depilacji laserowej jest to nawet konieczne. O co dokładnie chodzi?

Bezpośrednio dzień przed zabiegiem, albo w dniu zabiegu, musisz usunąć włoski za pomocą maszynki jednorazowej. Chodzi oczywiście o miejsce, które będziesz poddawać zabiegowi. Pamiętaj, aby nie wyrywać włosków pęsetą czy usuwać woskiem. Chodzi tylko i wyłącznie o pozbycie się ich z powierzchni skóry. W niektórych gabinetach zaleca się, aby zostawić nieco włosków, tak aby specjalista przeprowadzający zabieg widział jakie pacjent ma włosy i tym samym dobrał odpowiednie parametry lasera. W gabinetach Depilacja.pl nie będzie to konieczne, gdyż przed każdą serią zabiegów zapraszamy naszych pacjentów do odbycia bezpłatnej konsultacji, o której już wspomnieliśmy. Zatem przed zabiegiem zostaniesz dokładnie zbadany i dzięki temu będziesz miał pewność, że zabieg będzie nie tylko skuteczny, ale też bardzo bezpieczny i komfortowy.Przeczytaj również: Depilacja laserowa – jak się przygotować do zabiegu?

Jak usuwać włosy pomiędzy zabiegami depilacji laserowej?

Aby osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty, czyli pozbyć się włosków na długo, a często nawet na stałe, należy odwiedzić gabinet depilacji laserowej kilka albo kilkanaście razy. Liczbę tych spotkań estymuje laseroterapeuta podczas wstępnej konsultacji. Dlaczego nie można usunąć włosów podczas jednej wizyty?Trzeba pamiętać, że laser działa tylko na włoski znajdujące się w fazie aktywnego wzrostu czyli w tzw. anagenie. Podczas każdego zabiegu jesteśmy w stanie usunąć maksymalnie do 30% owłosienia. Każdy z włosów przechodzi różne fazy w różnym czasie. Dlatego, aby mieć pewność, że doszło do uszkodzenia wszystkich mieszków włosowych, należy pojawić się w gabinecie kilka, a czasem nawet kilkanaście razy. Odstęp pomiędzy tymi zabiegami wynosi od 4 do 6 tygodni. Co prawda już po pierwszym zabiegu odrastające włoski będą słabsze i przez to mniej widoczne, ale jednak nadal będą odrastać. Wielu pacjentów, co jest zupełnie zrozumiałe, chce je usuwać. Czy można to robić? Jak najbardziej tak, ale trzeba wiedzieć jak.

Golenie pomiędzy zabiegami depilacji laserowej jest jak najbardziej możliwe, ale można to robić tylko poprzez usuwanie włosków z powierzchni skóry.Zabronione jest zatem wyrywanie owłosienia, na przykład za pomocą pęsety czy wosku, ale zastosowanie zwykłej maszynki do golenia jest jak najbardziej wskazane. Chodzi bowiem o to, aby nie usuwać cebulki włosa, co ma miejsce podczas realizacji metod z zastosowaniem plastrów z woskiem, pęsety czy depilatora elektrycznego. Jeżeli jednak zapomniałaś i wyrwałaś włoski musisz wiedzieć, że od tego czasu powinno minąć minimum 6 tygodni. Wcześniejsze wykonanie zabiegu depilacji będzie nieskuteczne lub w niewielkim stopniu efektywne. Laser działa skutecznie tylko na włoski znajdujące się w skórze.

Podkreślamy jednak, że nie należy obawiać się intensywnego i przez to wyraźnie widocznego owłosienia pomiędzy zabiegami. Włoski będą odrastać, ale będą coraz słabsze, coraz cieńsze i coraz mniej zauważalne. W przypadku wielu pacjentów w ogóle nie pojawi się potrzeba ich usuwania. Zresztą wystarczy odczekać parę tygodni, aby cieszyć się gładką skórą na stałe. Często nie zaleca się w ogóle usuwania włosków pomiędzy zabiegami, aby nie doprowadzić do ich wzmocnienia, co wpłynie oczywiście negatywnie na cały proces. Jeżeli jednak zależy Ci na gładkiej skórze w oczekiwaniu na zabiegi depilacji laserowej, to nie wahaj się zastosować maszynki jednorazowej.

Solarium a depilacja laserowa – ekspert wyjaśnia

Czy bez obaw można wybrać się do solarium przed i po depilacji laserowej? Kosmetolodzy zawsze poruszają ten temat z pacjentami przed planowaniem serii zabiegów depilacji laserowej. Jest to niezwykle ważne dla pań, które w okresie letnim chcą mieć nie tylko gładkie, ale też opalone ciało. Połączenie tych dwóch kwestii jest możliwe, choć może okazać się nieco problematyczne. Z czego to wynika?

By dokładnie to wyjaśnić, należy wrócić do początku i przypomnieć, na czym polega zabieg depilacji laserowej. W procesie tym najważniejsze jest wyniszczenie komórek macierzystych włosa. Dokonuje się tego podczas kilku zabiegów. W czasie trwania jednej wizyty możemy usunąć ok. 20–30% włosów, gdyż wyniszczeniu ulegają tylko te, które znajdują się w fazie wzrostu. Po kilku razach finalnie wypadną wszystkie włoski, które już później nie odrosną.

Zabieg powinien być przeprowadzany wtedy, gdy w skórze nie rozpoczął się proces melanogenezy. Uruchamia się on podczas pojawiania się na skórze opalenizny. Zastosowany laser zostaje pochłonięty przez melaninę, która przetwarza wiązkę lasera na ciepło – dochodzi wtedy do rozpadu komórek macierzystych.

Bardzo istotne jest jednak to, aby to właśnie melanina włosa pochłaniała wiązkę lasera. Jeżeli skóra pacjenta jest opalona, część wiązki lasera zostaje pochłonięta przez melaninę naskórka. Mówiąc prościej – zbrązowiały naskórek nie przepuści światła lasera do włosa. Proces ten utrudnia depilację i może doprowadzić nawet do pojawienia się poparzeń na skórze.

Depilacja laserowa – solarium przed zabiegiem

Dlaczego jeszcze nie należy opalać się przed zabiegiem depilacji laserowej? Mamy na myśli zarówno wystawianie skóry na słońce, jak i wizyty w solarium. Podczas opalania, może dojść do powstania przebarwień, odbarwień, a nawet blizn. Z czego to wynika?

Skóra po opalaniu często jest podrażniona. Staje się też wrażliwa na dotyk i jest bardziej delikatna niż zwykle. Pomyśl sobie, że masz ją potraktować laserem, gdy jest w takim stanie. W sytuacji, gdy skóra jest w dobrym stanie światło lasera, nie wpłynie na Ciebie negatywnie. Jednak w przypadku nadwrażliwej skóry może pogłębić jej stan.

Skóra opalona stanowi przeciwwskazanie do zabiegu depilacji laserowej. Dlatego przed wizytą w salonie medycyny estetycznej nie należy także stosować samoopalaczy, bronzerów czy oczywiście chodzić do solarium. W każdym z tych przypadków skóra ulega zabrązowieniu, a więc powstaje bariera, która blokuje dostanie się wiązki lasera do mieszka włosowego. – podkreśla kosmetolog Depilacja.pl –

Może być dostępny w postaci kremu lub płynu o lekkiej konsystencji i szybkiej wchłanialności i może być stosowany na skórze z niedoskonałościami, a także na skórze skłonnej do wyprysków w zależności od jego składu.

Czytaj dalej...

Chorobie sprzyja również noszenie obuwia wykonanego z syntetycznych materiałów nieprzepuszczających powietrza oraz długotrwałe wykonywanie prac w pozycji stojącej, które skutkuje nadmiernym obciążeniem kończyn dolnych, a tym samym stóp.

Czytaj dalej...

Oprócz wrodzonej, naturalnej tendencji skóry do nadmiernego wydzielania sebum, stresu, reakcji na niektóre produkty do pielęgnacji włosów, bądź nadmiaru produkcji prolaktyny, do częstych przyczyn trądziku na czole zalicza się niewystarczające nawodnienie organizmu, niezdrowy sposób odżywiania się i nieprawidłową pracę układu pokarmowego.

Czytaj dalej...

Jest to fragment strefy T , która przez sporą ilość wydzielanego sebum najszybciej się przetłuszcza i dlatego tak trudne jest dobranie odpowiedniej pielęgnacji, która utrzyma w ryzach wyświecanie się.

Czytaj dalej...