Czy po rozjaśnianiu włosów można od razu farbować?

Farbowanie po wcześniejszym rozjaśnianiu – jak powinno przebiegać?

Jeżeli chcesz zdecydować się na farbowanie włosów po rozjaśnianiu, to musisz udać się do salonu kosmetycznego, gdzie fryzjer profesjonalnie zajmie się Twoimi włosami. Gdy kolor po rozjaśnianiu nie wyszedł tak jak się tego spodziewałaś nie musisz się załamywać. Możesz spróbować używać szamponów i odżywek wyrównujących kolor do odcieni chłodnych lub ciepłych. Jeśli to na niewiele się zdaje po prostu wzmacniaj włosy proteinami i szamponami na bazie kwasu hialuronowego, a także naturalnymi olejami, które nie powodują zmiany koloru, jak choćby konopnym czy z awokado. Gdy włosy będą już wzmocnione możesz przejść do zabiegów koloryzacji. Najlepiej postawić na tonowanie. Choć niektórzy próbują stosowania utleniacza o mniejszym stężeniu i koloru nieco ciemniejszego, to jednak toner, który w swoim składzie nie ma amoniaku najlepiej sprawdzi się na włosy po wcześniejszym rozjaśnianiu. Dzięki temu na pewno na głowie nie uzyska się zielonych czy też pomarańczowych odcieni. Co ważne dzięki zastosowaniu profesjonalnych produktów fryzjer może uzyskać pożądany kolor włosów w czasie jednej wizyty. Nie ma zatem konieczności ponownego umawiania się na farbowanie po pierwszym zabiegu. Przyciemnianie włosów rozjaśnianych jest często trudniejsze niż odwrotny proces, zatem nie warto zabierać się za to samodzielnie.

Jednocześnie przypominamy, że włosy po takim zabiegu należy odpowiednio pielęgnować. Trzeba sięgnąć po kosmetyki głęboko nawilżające, bo choć tonowanie nie wnika w strukturę włosa, to wcześniejszy zabieg rozjaśniania na pewno sprawił, że łuski są rozchylone i przez to włosy szybko tracą wilgoć.

Jak zmieniał się mój odrost?

Mój dwucentymetrowy odrost.
Zdjęcie zostało zrobione podczas zachmurzenia, dlatego doskonale odzwierciedla początkowy odcień odrostu (ciemny grafit).

Mój siedmiocentymetrowy odrost.
Odrost powoli stawał się ciemnym blondem.

Moje włosy 12 lat temu.
W gimnazjum i liceum dużo czasu spędzałam na słońcu, dlatego też włosy były dużo jaśniejsze.
Gdy skończyłam studia, podjęłam pracę w klimatyzowanym, ciemnym biurze i przeprowadziłam się do mieszkania, w którym słonecznie jest jedynie w godzinach porannych. Od dłuższego czasu spędzam na słońcu naprawdę niewiele czasu, a mimo wszystko odcień odrostu zmienia się z miesiąca na miesiąc. :)

Preparaty stosowane przy rozjaśnianiu

Jeden z głównych składników stanowi rozjaśniacz, który można spotkać w wielu formach. Najpopularniejsze to pudry, proszki, kremy, żele, dekoloryzatory. Jednak żaden rozjaśniacz nie zadziała bez odpowiedniego aktywatora. Aktywatorem nazywany jest oksydant. Emulsje utleniające występują od 1,5 do 12%. Podczas zabiegu stosowane są często także wzmacniacze rozjaśniania, preparaty do korekty koloru, a także szampon i odżywka do włosów rozjaśnianych.

Chcąc przystąpić do rozjaśniania włosów, należy przygotować niezbędne narzędzia fryzjerskie, przybory i akcesoria. Należą do nich:

  • grzebień (do rozczesywania włosów),
  • plastikowy szpikulec (do podziałów i / lub pasemek na folię),
  • miseczka,
  • pędzelki,
  • waga fryzjerska (lub kuchenna z dokładnością do 1g),
  • opcjonalnie klamry, folia czy minutnik.

Podczas rozjaśniania niezbędne są także środki ochrony osobistej takie jak: jednorazowe rękawiczki (lateksowe, winylowe lub foliowe), ręczniki, papierowe serwetki czy peleryna foliowa. Warto zainwestować także w olejek / krem ochronny, który pozwoli odpowiednio zabezpieczyć skórę głowy.

Rozjaśnianie włosów – wszystko, co musisz wiedzieć

Blond to marzenie wielu kobiet. Czy istnieje sposób żeby szatynki i brunetki spełniły swoje życzenie?

Odpowiedź jest prosta – tak. Z pomocą przychodzi tajemniczy preparat, który pozwala na diametralne metamorfozy. Mowa o rozjaśniaczu do włosów.

  • czym jest rozjaśnianie włosów
  • czym jest zakres i stopień rozjaśnienia włosów
  • kiedy nie należy rozjaśniać włosów
  • jakie preparaty stosowane są przy rozjaśnianiu włosów
  • jakie akcesoria są potrzebne do rozjaśniania włosów
  • o zasadach przygotowania mieszanki rozjaśniającej
  • czy czas ma znaczenie
  • czym się różni farba rozjaśniająca od rozjaśniacza
  • jakie są najczęściej popełniane błędy przy rozjaśnianiu włosów

BlondHairCare

Pomysł na dzisiejszy wpis znów zaczerpnęłam z komentarzy. Bardzo często pada w nich pytanie: "Czy to prawda, że farbowanie/rozjaśnianie zmienia trwale naturalny kolor włosów?".

Wiele osób twierdzi, że farbowanie wpływa na zmianę koloru włosów, ponieważ kilkucentymetrowy odrost ma zupełnie inny kolor niż w czasach, gdy nie farbowaliśmy/rozjaśnialiśmy włosów. Dlaczego tak się dzieje?

  • Po pierwsze, kilkucentymetrowy odrost charakteryzuje się niską porowatością. Dopiero z czasem zmienia swój odcień i strukturę, gdyż ma kontakt ze słońcem, szamponem i innymi czynnikami. Naturalny kolor klaruje się więc w ciągu kilkunastu miesięcy od zaprzestania farbowania.
  • Po drugie, farbowane lub rozjaśniane włosy mają zwykle bardziej intensywny i głęboki kolor, przy którym naturalny odrost może wydawać się wypłowiały, a także jaśniejszy czy ciemniejszy niż przed farbowaniem.

Może to być spowodowane kilkoma czynnikami źle przygotowaną mieszaniną, niewystarczającą ilością preparatu naniesionego na włosy, zbyt dużymi podziałami separacjami porostu lub złym nałożeniem rozjaśniacza.

Czytaj dalej...

Właśnie dlatego jakość i ilość włosów jest uzależniona od tego co się dzieje w naszym organizmie oraz podkreśla się istotność przeprowadzania szczegółowego wywiadu medycznego podczas tego schorzenia celem zdiagnozowania i eliminacji przyczyny.

Czytaj dalej...

O kreatynowym przedłużaniu włosów słyszał chyba każdy w końcu tak popularna metoda przedłużania kosmyków, nie mogła przejść bez echa wśród kobiet, które nawet w minimalnym stopniu zainteresowane są kwestiami związanymi z urodą, fryzjerstwem i pięknymi włosami.

Czytaj dalej...

Proces ten trwa od 2 do 4 godzin i wymaga przeszkolonego profesjonalisty - jeśli nie zostanie wykonany prawidłowo, może powodować podrażnienie skóry głowy i wypadanie włosów, jeśli koraliki są zbyt ciasne lub źle umieszczone.

Czytaj dalej...