Dlaczego tracę tak wiele włosów? Przyczyny i sposoby radzenia sobie z problemem

ρσzутуωηιє zαкяę¢σηα χ

Ja też tak mam i to nie jest od wiązani ich mi pomógł ten szampon [LINK]

Nie ! Myślę że to nie jest od zwiazywanych włosów, ale zawsze można spróbować i zobacz jak twoje włosy będą się zachowywały gdy będziesz je miała cały czas rozpuszczone.. szczerze mówiąc mi też wypada dużo włosów codziennie, ale chyba u cb nie jest tak źle :] No nie wiem, ja w koku cały czas do szkoły chodziłam pół roku.. teraz dla odmiany chodze raz tak, raz tak . ! : ] i nie zauważyłam żeby tych włosów ubywało znów.. jest tak samo.. Nie wiem ! Radzę się przekonać, ale także spróbuj porozmawiać o tym z mamą :] Ona coś wymysli, a jak już z nią rozmawiałaś to radze poczytać coś w internecie, no i.. ? zobaczyć czy chodzenie we włosach rozpuszczonych daje efekty .

Pozdrawiam :D I trzymam kciuki za twoje wlosy :D

PS. Ale może jak i koleżanki z gory .. te szampony mogą ci na prawdę pomóc :]

Nie ! Myślę że to nie jest od zwiazywanych włosów, ale zawsze można spróbować i zobacz jak twoje włosy będą się zachowywały gdy będziesz je miała cały czas rozpuszczone.. szczerze mówiąc mi też wypada dużo włosów codziennie, ale chyba u cb nie jest tak źle :] No nie wiem, ja w koku cały czas do szkoły chodziłam pół roku.. teraz dla odmiany chodze raz tak, raz tak . ! : ] i może właściwie mniej włosów mi wypada ? Nie wiem ! Radzę się przekonać, ale także spróbuj porozmawiać o tym z mamą :] Ona coś wymysli, a jak już z nią rozmawiałaś to radze poczytać coś w internecie, no i.. ? zobaczyć czy chodzenie we włosach rozpuszczonych daje efekty .

Pozdrawiam :D I trzymam kciuki za twoje wlosy :D

Dlaczego wypadają włosy?

Przerzedzenie lub dziedziczne łysienie (zwane także łysieniem androgenowym) jest jedną z głównych przyczyn wypadania włosów i dotyczy zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Łysienie plackowate, będące chorobą autoimmunologiczną, to kolejny przykład. W tym przypadku to organizm atakuje własne komórki włosowe.

Zmniejszanie się objętości fryzury może być wczesnym sygnałem choroby tarczycy lub niedokrwistości. Dzięki prawidłowemu leczeniu łysienie często zostaje zatrzymane i odwrócone. Utrata włosów po długotrwałej chorobie jak przeziębienie, narkoza przedoperacyjna, wysoka gorączka, zakażenie lub grypa są również znaczącymi przyczynami tego problemu.

Radioterapia i chemioterapia często prowadzą do czasowego wyłysienia, podobnie jak trichotilomania – zaburzenie, gdzie osoba nieświadomie wyrywa swoje włosy. Nadmierna utrata kosmyków po porodzie lub w okresie menopauzy jest związana ze spadkiem poziomu estrogenów. Problem ten może być częściowo odwrócony, lecz objętość włosów rzadko wraca do stanu sprzed przekwitania.

Stres i traumatyczne wydarzenia życiowe także nasilają utratę włosów. Podobnie jak radykalna dieta oraz znaczny spadek masy ciała. Problem nadmiernego wypadania włosów często ujawnia się od 3 do 6 miesięcy po zmianie nawyków żywieniowych.

Utrata włosów często jest spowodowana niewłaściwym poziomem witamin i minerałów, takich jak nadmiar witaminy A, niedobór witamin z grupy B, D3 czy niedobór białka i żelaza w diecie, co jest szczególnie ważne dla prawidłowej kondycji włosów.

Przyjmowanie niektórych leków na receptę również może być przyczyną wypadania włosów, podobnie jak nieprawidłowa pielęgnacja pasm, w tym częste farbowanie, stosowanie silnych kosmetyków, suszenie gorącym powietrzem, używanie prostownicy, mocne upięcia czy ciasne warkoczyki, które przyczyniają się do uszkodzenia włókien włosowych oraz podrażnień skóry.

Pozostałe przyczyny nadmiernej utraty włosów

Przyczyny wypadania włosów mogą być bardziej złożone niż się wydaje. Oprócz wcześniej wymienionych czynników, takich jak stres, problemy z tarczycą czy dieta, istnieje kilka innych ważnych aspektów, które mogą nasilać ten problem:

Objawy wypadania włosów

Dużo więcej włosów w wannie po kąpieli czy pod prysznicem. Dużo więcej włosów na szczotce po wyczesaniu. Przerzedzenia i prześwity na głowie w niektórych miejscach lub na całości głowy. Wszędzie w domu , na podłodze walające się włosy.

Są wskaźnikiem jakości odżywienia, niektórych chorób, zatrucia pokarmowego, przyjmowanych leków, zaburzeń hormonalnych, a więc czynników, które mogą wpłynąć negatywnie na ich wzrost. O istnieniu patologii w organizmie poza nadmiernym wypadaniem, świadczy również zmiana grubości, struktury i zabarwienia łodygi włosa.

Czym tak naprawdę jest włos? Dlaczego włosy nadmiernie wypadają? Warto przyjrzeć się czym tak naprawdę jest włos, co pozwoli na lepsze zrozumienie tematyki problemu nadmiernego wypadania włosów oraz zasadności wdrażania odpowiednich kuracji trychologicznych.

Włos jest umieszczony w mieszku włosowym. To żywy twór, połączony z układem krwionośnym, w związku z czym wszystko co jest we krwi lub czego nie ma, trafia do żywych komórek włosa, z których powstaje włos. Ponadto mieszek włosowy to najwrażliwszy miniorgan naszego organizmu. Właśnie dlatego jakość i ilość włosów jest uzależniona od tego co się dzieje w naszym organizmie oraz podkreśla się istotność przeprowadzania szczegółowego wywiadu medycznego podczas tego schorzenia celem zdiagnozowania i eliminacji przyczyny.

Wypadanie włosów – przyczyny hormonalne

Przyczyną nadmiernej utraty włosów mogą być wahania poziomu hormonów w organizmie. Do najczęstszych przyczyn hormonalnego wypadania włosów zalicza się:

  • łysienie androgenowe – dotyka kobiety i mężczyzn. Za utratę włosów odpowiada zbyt wysokie stężenie męskich hormonów płciowych w organizmie.
  • Ciążę – wzmożone wypadanie włosów obserwuje co piąta kobieta, która urodziła dziecko. Przyczyną jest nagły spadek estrogenów, który następuje w momencie porodu.
  • Menopauzę – w okresie klimakterium zmniejsza się poziom kobiecych hormonów w organizmie.
  • Zaburzenia w pracy tarczycy – wypadanie włosów mogą zauważać zwłaszcza osoby chorujące na niedoczynność tarczycy.

Zapobieganie wypadaniu włosów

Wypadanie włosów to bardzo powszechne zjawisko zarazem u mężczyzn jak i u kobiet. Przyczyny jak i przebieg jest różny w zalezności od wielu czynników.

Co zrobić gdy wypadają włosy?

Na to pytanie odpowiedź jest jedna, należy udać się do specjalisty od włosów jakim jest trycholog. Po wykonaniu badania trychologicznego oraz wywiadu przeprowadzonego przez trychologa należy zastosować się do zaleceń .

Stosowanie preparatów z apteki bez właściwej diagnozy trychologicznej może często powodować większy problem! Powodów może być wiele. W przypadku wypadania spowodowanego zaczopowaniem mieszków, silne wcieranie preparatów przeciw wypadaniu spowoduje jeszcze większe wypadanie włosów. W takim przypadku należy oczyścić zaczopowane mieszki i ułatwić dostęp mikrokrążenia do macierzy zarodkowej mieszków.

W wielu innych przypadkach należy regulować enzymy, które doprowadzają do reakcji miniaturyzacji mieszków. Wtedy wystarczy terapia szokowa regulująca produkcję enzymów.

Każdy przypadek wymaga diagnozy. Właściwa diagnoza gwarantuje 100% zatrzymanie każdego wypadania włosów oraz odrost włosów, które wypadły.

Prawidłowa diagnoza wypadania włosów

Ponieważ tak wiele czynników może być przyczyną problemu, trycholog podczas konsultacji zadaje szereg dokładnych pytań, by udzielić odpowiedź na pytanie jak powstrzymać wypadanie włosów. Specjalista musi dowiedzieć się czy problem pojawił się nagle, czy też postępuje od dawna, czy pacjent długotrwale przyjmuje leki, cierpi na alergie, jaką stosuje dietę itd. Kobiety mogą być proszone o podanie informacji na temat miesiączki, ciąży czy menopauzy.

Trycholog uważnie bada skórę głowy i włosy używając do tego specjalnego trychoskopu – urządzenia powiększającego dany obszar ponad 200 razy. Często konieczne jest wyrwanie kilku z nich w celu zbadania cebulek. Niezbędne jest pytanie na temat owłosienia w innych obszarach ciała.

Większość dzieci, jeśli rodzi się z włosami które powstają w życiu płodowym około 12 tygodnia ciąży , gubi je w pierwszym roku życia, by zazwyczaj do czwartego miesiąca życia włoski wytarły się im zupełnie.

Czytaj dalej...

Są one niemożliwe do wyciśnięcia ich ujście zasłonięte jest przez skórę ; wyciskanie krostek jest zresztą bardzo niewskazane, ponieważ wówczas rozsiewamy bakterie odpowiedzialne za trądzik i powoduje namnażanie się krostek oraz stany zapalne.

Czytaj dalej...

poprzez podrażnienie krosty i zakażenie jej bakteriami , w ten sposób infekcja może bardzo szybko się rozprzestrzenić, prowadząc do poważnych powikłań, takich jak zapalenie zatoki jamistej lub zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych.

Czytaj dalej...

Niedożywienie Brak odpowiednich witamin i minerałów, które wpływają na strukturę włosów osłabia je Niedotlenienie Brak dostatecznej ilości tlenu skraca okres żywotności włosów Wypadanie Niedożywienie i niedotlenienie skutkuje wypadaniem włosów.

Czytaj dalej...