Czy warto wyciskać pryszcze? Wszystko, co powinieneś wiedzieć

Pryszcze: wyciskać czy nie wyciskać?

Każdy z nas marzy o idealnej cerze. Wpływ na to mają w dużej mierze obecnie wyznaczane trendy. Niestety liczba osób, które mogą pochwalić się cerą bez jakichkolwiek niedoskonałości, w rzeczywistości jest bardzo niewielka. Jednym z najczęstszych problemów skórnych, z jakimi zmagają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni, są wypryski na twarzy. Ich niespodziewane pojawienie się na skórze potrafi skutecznie zepsuć humor przed nadchodzącą imprezą, przyjęciem czy spotkaniem ze znajomymi. To właśnie wtedy wiele osób decyduje się na wyciskanie pryszczy. Dla wielu z nich jest to najszybszy sposób na pozbycie się niedoskonałości. Czy jest bezpieczny i powinniśmy to robić?

Jak wyciskać pryszcze, gdy musisz pozbyć się wyprysku?

Wyciskanie pryszczy jest silniejsze od Ciebie? Jeśli mimo naszych ostrzeżeń czujesz, że musisz to zrobić, zachowaj sporą dawkę ostrożności. W ten sposób zminimalizujesz ryzyko powstania infekcji oraz nieestetycznych blizn.

Zanim zabierzesz się za wyciskanie krostek, dokładnie umyj ręce mydłem i wodą. Oczyść obszar wokół pryszcza delikatnym środkiem myjącym lub tonikiem o działaniu przeciwbakteryjnym. Nie zaczynaj swojego rytuału na skórze, na której znajdują się kolorowe kosmetyki – pomieszane z ropną wydzieliną stanowią świetną pożywkę dla bakterii.

Niektórzy specjaliści z zakresu dermatologii radzą wykonać kąpiel parową. Rozpulchnienie twarzy ciepłą wodą rozszerzy pory, dzięki czemu usunięcie zanieczyszczeń stanie się łatwiejsze. Możesz nachylić się bezpośrednio nad miską z ciepłą wodą lub na kilka minut przyłożyć do twarzy wilgotny ręcznik.

Bezpiecznie możesz wycisnąć jedynie taki pryszcz, którego jasnożółty ropny czubek widoczny jest już na powierzchni skóry. Zrób to opuszkami palców przez czystą chusteczkę higieniczną. Nie używaj do tego celu ostro spiłowanych paznokci ani nie przekłuwaj pryszcza żadnym narzędziem – bez wprawy i sterylności łatwo o uszkodzenie naskórka!

Po wyciśnięciu pryszcza oczyść skórę delikatnym tonikiem lub żelem o działaniu przeciwbakteryjnym. Następnie nałóż na ten obszar maść przeciwbakteryjną. Staraj się nie dotykać ponownie krosty, aby dodatkowo nie przenosić bakterii.

Pamiętaj o tym, że nie wszystkie pryszcze nadają się do wyciśnięcia. Nie ruszaj podskórnych grudek, które bolą w momencie, gdy tylko się je dotknie – decydując się na ich wyciskanie, dosłownie rozrywasz naskórek. Warto wspomnieć również o tym, że istnieje coś takiego, jak trójkąt śmierci na twarzy. To obszar, który obejmuje nos, usta, brodę i obszar wokół nich. Jest on szczególnie delikatny, ponieważ znajdują się tam naczynia krwionośne. Ich zainfekowanie może prowadzić do poważnych komplikacji. Infekcje w obszarze trójkąta śmierci mogą nawet skutkować zapaleniem opon mózgowych.

Jak wyciskać pryszcze

Pryszcze…
Każdy wie, że nie wolno ich wyciskać. To oczywista oczywistość.
ALE wiemy jak z tym bywa. Ciężko się powstrzymać.
Ostatnio nawet zapytałam Was o to w ankiecie i okazało się, że pryszcze wyciska ZNACZNA większość osób

Tak więc moje „nie wolnooo” nic tutaj nie da. Zróbmy inaczej.
Powiem Wam jak najlepiej je wyciskać, aby zminimalizować szkody. Wciąż nie polecam tego robić, ale zatajanie tematu nie sprawia, że on znika. Po prostu jak już musimy, to niech będzie chociaż jak najlepiej.

Jeszcze chciałam na szybko wspomnieć, że na kanale już jest cała playlista dla takich problematycznych cer. Bo łatwiej zapobiegać, prawda?

Zapraszam na krótkie i proste porady!

przy regeneracji skóry często używa się jej po zabiegach medycyny estetycznej, a także w przypadku nadmiernej ekspozycji na słońce tylko na zdrową, nie uszkodzoną skórę jako silny antyoksydant wykazuje działanie neutralizujące na działanie wolnych rodników, a do tego uszkodzeń spowodowanych przez obecność stresu oksydacyjnego;.

Czytaj dalej...

Pryszcze podskórne mogą pojawić się w różnych miejscach na twarzy pryszcze podskórne na brodzie, skroniach, policzkach i żuchwie oraz częściach ciała, czasami bardzo nietypowych podskórne pryszcze pod pachami.

Czytaj dalej...

Warto jednak pamiętać, że samodzielna diagnoza na podstawie zdjęć nie zastąpi wizyty u dermatologa, który może zalecić odpowiednie leczenie, takie jak maść na krosty na pupie lub inne specyfiki dostosowane do konkretnej diagnozy.

Czytaj dalej...

Aby poprawić stan skóry i zmniejszyć ryzyko powstawania nowych wyprysków należy nosić lekkie, przewiewne ubrania, wykonane z naturalnych tkanin, które zapewnią odpowiedni przewiew i warunki do gojenia.

Czytaj dalej...