Czy przed depilacją laserową trzeba się ogolić?

Depilacja laserowa: jak przebiega, ile kosztuje i czy boli? Przeciwwskazania i pielęgnacja po zabiegu

Depilacja laserowa przeznaczona jest szczególnie dla osób, u których pojawiają się podrażnienia po tradycyjnych metodach depilacji. Po kilku zabiegach depilacji laserowej można mieć pewność, że owłosienie nie pojawi się na skórze przez długi czas. Jak przebiega depilacja laserowa i czy boli? Poznaj też przeciwwskazania do tego zabiegu i zasady pielęgnacji po jego przeprowadzeniu oraz dowiedz się, jaka jest cena depilacji laserowej.

Spis treści

  1. Depilacja laserowa: przeciwwskazania
  2. Depilacja laserowa: przygotowanie do zabiegu
  3. Na czym polega epilacja laserem diodowym?
  4. Depilacja laserowa: przebieg zabiegu
  5. Depilacja laserowa: po zabiegu
  6. Depilacja laserowa: cena
  7. Depilacja laserowa: czy boli?

Depilacja laserowa zalecana jest osobom z tendencją do wrastania włosów, tworzenia stanów zapalnych (grudek i krostek). Największą zaletą tego typu depilacji jest całkowite lub niemal całkowite usunięcie owłosienia z wybranych miejsc na ciele. Podobny zabieg trzeba powtarzać, ale już po kilku sesjach depilacji laserowej możemy cieszyć się gładką skórą nawet przez parę lat.

A kiedy można golić się po depilacji laserowej?

Jak wiadomo, nie wszystkie włoski zostaną usunięte już po pierwszym zabiegu depilacji laserowej. Osoby, które lubią mieć idealnie gładką skórę, często zastanawiają się, kiedy można golić się po depilacji. Tak naprawdę skórę można ogolić już wtedy, kiedy znikną wszystkie podrażnienia po zabiegu.

Nowoczesne metody usuwania zbędnego owłosienia, takie jak depilacja laserowa, nie tylko pozwalają na uzyskanie bardzo dobrych efektów, ale też są małoinwazyjne i bezpieczne dla skóry. Należy pamiętać o tym, że im lepiej przygotujemy skórę do zabiegu, tym bardziej efektywna będzie depilacja. Znasz już odpowiedź na pytanie „depilacja laserowa – kiedy się ogolić”, a także wiesz, jakie są najważniejsze zasady dotyczące przygotowania do zabiegu. Warto zastosować się do wszystkich zaleceń bo dzięki temu już niebawem Twoja skóra będzie idealnie gładka.

Jak się przygotować do depilacji laserowej?

Kluczem do osiągnięcia najlepszych rezultatów depilacji laserowej jest odpowiednie przygotowanie skóry. Przede wszystkim, na 24-48 godzin przed zabiegiem, należy dokładnie ogolić obszary, które będą poddawane depilacji. Golenie pozwala na usunięcie widocznej części włosa, dzięki czemu energia lasera może być precyzyjnie skierowana na mieszki włosowe znajdujące się pod powierzchnią skóry. Ważne jest, aby do golenia użyć czystej, ostrej maszynki i delikatnie przesuwać ją zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów. Pozwoli to uniknąć podrażnień i stanów zapalnych. Po goleniu skóra powinna być czysta i pozbawiona wszelkich kosmetyków, takich jak kremy, balsamy czy dezodoranty. Laser najlepiej działa na gładkiej, nienatłuszczonej skórze.

W dniu zabiegu warto zadbać o komfort i wygodę. Zaleca się założenie luźnej, przewiewnej odzieży wykonanej z naturalnych tkanin. Pozwoli to skórze swobodnie oddychać i zminimalizuje ryzyko otarć czy podrażnień po zabiegu. Jeśli depilacji mają być poddawane okolice bikini, warto założyć bieliznę, której nie będzie szkoda, gdyż może ona ulec zabrudzeniu żelem używanym podczas zabiegu.

Wreszcie, warto pamiętać, że jeśli personel medyczny uzna to za konieczne, położna ogoli cię sama za pomocą dostępnej w szpitalu jednorazowej golarki na sucho , co może być dość krępujące i nieprzyjemne.

Czytaj dalej...

Dlatego kosmetyki do mycia twarzy , które oferuje nasz sklep internetowy, są dostosowane do różnych typów skóry tak, byś mogła cieszyć się świeżością i komfortem niezależnie od tego, czy masz cerę normalną, przesuszoną czy problematyczną.

Czytaj dalej...

mikrodermabrazja diamentowa , wykorzystująca głowicę pokrytą opiłkami naturalnego diamentu; głowice mogą różnić się średnicą, a także wielkością ziarenek diamentu; tego typu zabieg umożliwia delikatne złuszczanie naskórka, jest zatem dedykowany skórze wrażliwej, ze skłonnością do podrażnień,.

Czytaj dalej...

z nieznaną częstością obrzęk skóry, ból skóry, obrzęk powiek, swędzenie powiek, podrażnienie lub zaczerwienienie powiek, kontaktowe alergiczne zapalenie skóry, zmiana koloru skóry ciemnienie jasnej lub rozjaśnienie ciemniejszej skóry , oparzenie w miejscu aplikacji.

Czytaj dalej...