Depilacja światłem Philips - Recenzje użytkowników

Jak działa depilacja świetlna? Co warto wiedzieć o depilacji laserowej?

Depilator światłem wykorzystuje IPL, czyli Intense Pulsed Light. Depilacja laserem IPL wykorzystuje szerszy zakres światła niż popularniejszy laser. Oddziałuje na spory obszar skóry naraz. Specjalne filtry zabezpieczają twoją skórę i oczy przed szkodliwym promieniowaniem. Emitowane światło pochłaniane jest przez cebulki włosa – energia cieplna wypala je wraz z korzeniami.

Wydzielana wiązka światła oddziałuje na barwnik zawarty we włosach. IPL to depilacja, która rozgrzewa melaninę do takiego poziomu, że korzenie włosa zostają trwale zniszczone. Bez obaw, twoja skóra nie zostaje przy tym poparzona ani uszkodzona w żaden inny sposób. Depilacja światłem może być nieprzyjemna, ale nie jest szkodliwa.

Depilacja światłem – jak często trzeba powtarzać zabieg?

Po przeprowadzeniu jednego zabiegu depilacji światłem nie odrastają już więcej tylko te włoski, które były w tym czasie w swojej fazie wzrostu. Cykl rozwoju włosów trwa około 4–8 tygodni. Właśnie w takim odstępie należy powtarzać zabieg. Odpowiedź na pytanie – jak często depilacja światłem jest konieczna dla najlepszego efektu, jest kwestią indywidualną. Aby poznać na nią odpowiedź, musisz obserwować swoje ciało.

Depilacja IPL nie daje natychmiastowych efektów. Twoje włoski nie zaczną wypadać od razu po naświetlaniu. Potrzeba im na to około 2–3 tygodni. Po takim czasie zauważysz całkowite wyłysienie naświetlanego obszaru. Minie kolejnych kilka tygodni, zanim włosy zaczną odrastać. W tym momencie należy powtórzyć depilację światłem. Rób tak do czasu, aż żadne włoski nie będą już odrastać.

Depilacja światłem – opinie na temat depilacji IPL

Poznałaś już efekty depilacji IPL i wydaje ci się ona bardzo kusząca? Przed inwestycją w depilator światłem warto zapoznać się z opiniami o depilacji światłem. Jednym z głównych czynników, jakie mogą zniechęcać, jest ból. Na ten temat każdy ma inne zdanie. Wszystko zależy od urządzenia, rodzaju skóry i twojego progu bólu.

Większość urządzeń wyposażona jest w nowoczesne opcje i ustawienia, które pomagają redukować poziom bólu. Pod tym względem depilacja światłem jest bardziej znośna niż laser. Jednak weź pod uwagę, że każdy tego typu zabieg będzie w pewnym stopniu nieprzyjemny. Z drugiej strony, depilacja laserowa w salonie często jest przeprowadzana z nakładkami lub preparatami chłodzącymi – redukują one ból i gorąco praktycznie do zera.

Skuteczność depilacji IPL jest w mniejszym stopniu uzależniona od koloru skóry i włosów. Zabieg tego typu jest tańszy i prosty do wykonania samodzielnie, we własnym domu. Depilacja światłem nie szkodzi skórze, jednak musisz omijać znamiona, pieprzyki i tatuaże. Naświetlanie jest krótkie, a efekt trwały. Użytkowniczki zaznaczają jednak, że trzeba co jakiś czas wykonywać tzw. zabieg przypominający, aby potrzymać skutki depilacji. Którą metodę wybierzesz? To zależy wyłącznie od ciebie.

Depilacja światłem to nowoczesny sposób na pozbycie się niechcianego owłosienia z dowolnego obszaru ciała. Jednorazowy zakup urządzenia naświetlającego pozwoli ci wydepilować kilka owłosionych partii skóry na długi czas. Nie musisz wcale wydawać setek złotych na depilację laserową. Depilacja IPL daje takie same efekty. Jest ona prosta do wykonania i całkowicie bezpieczna dla skóry. Wybierz depilator dobrej jakości, który posłuży ci przez długi czas.

Jak stosować urządzenie do depilacji IPL w domu?

Przed rozpoczęciem depilacji należy usunąć włoski. Ja zrobiłam to za pomocą maszynki, dzięki czemu bezpośrednio po goleniu mogłam przejść do używania urządzenia. Dodatkowo przed użyciem urządzenia dokładnie umyłam skórę i nie nakładałam żadnych balsamów do ciała, tak jak zaleca producent. Pierwszy zabieg wykonałam na łydkach. Choć technologia SmartSkin wskazała mi poziom 4 w przypadku tego obszaru ciała, to zdecydowałam się, aby zacząć od najniższej mocy impulsów. Z początku trochę martwiłam się, czy depilacja jest rzeczywiście bezbolesna. Jednak już po kilku strzałach podwyższyłam moc i wykonałam pierwszy zabieg na poziomie 3. Przy następnych zabiegach używałam już mocy dopasowanej do mojego odcienia włosów i skóry.

  1. Pierwszym krokiem, który wykonałam, było wykorzystanie technologii SmartSkin, która dobrała odpowiednią intensywność światła do koloru moich włosów i skóry. Mnie dopasowany został zabieg na poziomie 3 w przypadku pach i bikini i 4 na łydkach i udach. Możemy ręcznie zmniejszyć lub zwiększyć moc urządzenia, ale najlepiej pozostać przy dobranych przez technologię parametrach.
  2. Następnie przyłożyłam urządzenie do skóry pod kątem 90 stopni. Kiedy pojawiło się białe światło z tyłu urządzenia, posłałam wiązkę w kierunku skóry poprzez naciśnięcie przycisku na uchwycie. Wskazówka: Mamy tutaj dwie opcje depilacji. Możemy naciskać przycisk i wysyłać pojedyncze impulsy świetlne lub trzymać przycisk, który sam będzie wypuszczał impuls po impulsie, a my będziemy tylko przesuwać po skórze. Ten drugi sposób świetnie sprawdził mi się na większe partie ciała, depilacja wtedy była zdecydowanie szybsza. Pod pachami i w okolicach bikini używałam pojedynczych impulsów świetlnych.
  3. Starałam się pamiętać o tym, by dokładne przesuwanie pola po obszarze skóry tak, by kilkukrotnie nie wysyłać impulsów świetlnych w to samo miejsce, ale również nie ominąć żadnego obszaru.
  4. Po depilacji nałożyłam balsam nawilżający z masłem shea.

Philips Lumea – moja opinia po roku stosowania urządzenia do domowej depilacji światłem IPL

Sporo o sprzęcie i efektach jego działa napisałam już wcześniej i jeśli macie ochotę dowiedzieć się więcej czym jest Philips Lumea, to zapraszam do przeczytania mojego pierwszego wpisu: Domowa depilacja światłem – Philips Lumea Prestige.

W skrócie: Philips Lumea, to urządzenie będące domową wersją urządzenia do usuwania owłosienia w gabinecie kosmetycznym. Pamiętam jak z przyjaciółką zafundowałyśmy sobie karnety na zabiegi laserowej depilacji kilku części ciała w renomowanym gabinecie. Do tej pory nie mogę zapomnieć okropnego uczucia wbijania igły w ciało, które towarzyszy takim zabiegom. Ona zacisnęła zęby, ja odpuściłam prawie od razu. Ból był dla mnie nie do zniesienia (tak, to mówi kobieta, która wydała na świat dziecko, pozwalając sobie przeciąć powłoki brzuszne podczas cesarskiego cięcia).

Ale wracając do przyjaciółki. Wytrzymała ból, zrobiła po 5 zabiegów na 3 lub 4 części ciała i wcale nie jest zadowolona z efektów. Owszem, 3-4 tygodnie po zabiegach włosy były słabe, odrastały dużo wolniej, ale po kilku miesiącach rosły prawie tak samo jak dawniej (może jedynie były trochę cieńsze). Koleżanka wydała około 4 tysięcy złotych i wszystko wskazuje na to, że były to pieniądze wyrzucono w błoto. Bo po pewnym czasie budżet się wyczerpał, zapał też jakby opadł, a przecież zabiegi wypadałoby kontynuować żeby podtrzymać efekty.

Nie twierdzę, że depilacja laserowa wykonywana w gabinecie kosmetycznym nie działa. Działa, ale ilość zabiegów, kwota jaką trzeba wydać, czas poświęcony na dojazdy i ból, jaki trzeba wytrzymać jednak mnie przeraził. To zdecydowanie nie jest metoda dla mnie.

Jest jeszcze jedna, szczególnie ważna zaleta Philips Lumea. Docenią ją z pewnością osoby, które, tak jak ja, porwały się kiedyś na szalony występek, jakim jest laserowa depilacja okolic bikini i pach w gabinecie kosmetycznym. Tortury – to słowo, które pasuje tu najlepiej. W przypadku depilacji tych części ciała światłem IPL wrażenia po zabiegu są naprawdę pozytywne. Zero bólu (jedynie mocniejsze ciepło, które może pojawić się co kilka strzałów) i brak wrastających włosków po zabiegu. U siebie nie zaobserwowałam nawet zaczerwienionej skóry, ale jeśli na częściach ciała potraktowanych światłem IPL pojawi się lekkie zaczerwienienie, pamiętajcie, że jest to całkiem normalne i zazwyczaj znika po kilku godzinach.

Urządzenie należy po prostu włączyć, ustawić moc własnoręcznie lub korzystając z czujnika SmartSkin automatycznie dobiera właściwy poziom intensywności światła i przyłożyć do skóry najlepiej pod kątem 90 stopni , a następnie nacisnąć przycisk.

Czytaj dalej...

Warto pamiętać, że zabieg laserem diodowym jest niemal całkowicie bezbolesny większość osób poddających się zabiegowi raportuje delikatne mrowienie czy ewentualnie pieczenie, które ustępuje zaraz po zabiegu.

Czytaj dalej...

Cały sekret trwałego zniszczenia zbędnego owłosienia tkwi w zastosowaniu fali skutecznej tylko w przypadku melaniny , czyli o długości od 700 do 1000nm w przypadku lasera Vectus emitowane są fale o długości 810 nm.

Czytaj dalej...

Dzięki temu włoski usuwa się razem z cebulkami, co zapewnia efekt gładkiej skóry na dłużej, niż na przykład w przypadku jednorazowej maszynki do golenia, która niweluje tylko włoski z powierzchni skóry, a cebulki pozostawia nienaruszone.

Czytaj dalej...