Depilacja a okres - Wpływ usuwania owłosienia na cykl menstruacyjny

Co to jest endermologia?

Endermologia to zabieg, który obecnie znajduje się w ofercie niemal każdego gabinetu medycyny estetycznej. Trudno się dziwić – popularność tej metody rośnie. Seria sesji modeluje sylwetkę, wyszczupla oraz niweluje znienawidzoną przez kobiety „pomarańczową skórkę”. Jak działa endermologia? To rodzaj podciśnieniowego masażu, który oddziałuje na tkankę łączną skóry. Urządzenie poprawia metabolizm, co sprzyja spalaniu tkanki tłuszczowej i wydalaniu toksyn. Endermologia pobudza także produkcję kolagenu, co pomaga w uelastycznieniu oraz ujędrnieniu skóry.

Jakie są wskazania do zabiegu endermologii? Wspomniany już cellulit, ale także rozstępy, wiotka skóra, nagromadzenie tkanki tłuszczowej w konkretnych miejscach (brzuch, uda, pośladki), duże ilości toksyn w organizmie, zniszczona skóra twarzy i dekoltu, obrzęki nóg i wiele innych. Endermologia nie tylko modeluje sylwetkę i poprawia kontur twarzy, ale też relaksuje po intensywnym treningu.

Depilacja laserowa a okres – czy to dobry pomysł?

Menstruacja to dla wielu kobiet trudny czas – pogarszające się z godziny na godzinę samopoczucie i ból w okolicach podbrzusza sprawiają, że wszystkie obowiązki domowe oraz drobne przyjemności idą w odstawkę… Ale bywa i tak, że okres nie stanowi większej przeszkody w wykonywaniu różnych zabiegów pielęgnacyjnych. Stąd też pojawia się pytanie: czy w trakcie miesiączki można umówić się na depilację laserową?

Dobra informacja jest taka, że menstruacja nie jest przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu. Musisz jedynie pamiętać o tym, że podczas okresu Twoja skóra robi się bardziej wrażliwa. To może wpłynąć na Twój komfort i wygodę podczas naświetlania różnych partii ciała. Jeżeli nie jesteś pewna, czy wytrzymasz ewentualny ból podczas wizyty u kosmetyczki lub w trakcie korzystania z depilatora IPL w domu, przełóż zabieg o kilka dni.

Pamiętaj:

Większość salonów kosmetycznych odmawia depilacji laserowej wokół stref intymnych podczas okresu. Jest to spowodowane względami higienicznymi. Dlatego też w trakcie umawiania się na zabieg koniecznie sprawdź w kalendarzu, na który dzień przewidywany jest początek miesiączki.

Z depilatorem możesz zadbać o swoją skórę na długi czas. Jeżeli jednak nie masz czasu na regularne odwiedzanie kosmetyczek, sprawdź urządzenia wykorzystujące technologię IPL lub skorzystaj z wynajmu Lumea Dzięki nim częstotliwość zabiegów oraz ich intensywność dostosujesz do własnych potrzeb. Przekonaj się sama!

Depilacja laserowa a ciąża, czyli kiedy jest najlepszy czas na zadbanie o gładkie ciało

Ciąża i okres laktacji to szczególny czas, kiedy ciało się zmienia, skóra jest wrażliwa i trzeba zachować wszelkie środki ostrożności, myśląc za dwoje. Co nie zmienia faktu, że przyszła lub świeżo upieczona mama chciałaby się cieszyć gładką skórą i nie martwić codziennym goleniem. Dlatego odpowiadamy na pytania dotyczące depilacji laserowej i ciąży, jak i podpowiadamy, kiedy najlepiej zaplanować zabieg w salonie depilacji laserowej.

Wraz z rosnącym brzuszkiem bliżej nam do porodu i poznania nowego człowieka, ale też trudniej wykonywać takie czynności jak samodzielny pedikiur czy golenie nóg. W dodatku skóra może gwałtownie reagować na ostrze maszynki i kosmetyki używane do golenia. Można więc pomyśleć, że to najwyższy czas i pora wybrać się na depilację laserową – będącą bezpieczną i skuteczną metodą trwałego usuwania niechcianych włosków. Niestety ciąża to taki szczególny czas, że jest ona przeciwwskazaniem do tego typu zabiegu. Jest, że to okres, kiedy trzeba na siebie i płód chuchać i dmuchać. Hormony szaleją, ciało się zmienia, skóra staje się wrażliwsza, nasza wytrzymałość na ból także może spaść – to wszystko zależy oczywiście od indywidualnych predyspozycji, ale w żadnym profesjonalnym gabinecie zabieg nie zostanie wykonany w przypadku kobiety będącej w ciąży. Lepiej nie ryzykować przebarwień, poparzeń czy ewentualnego niekorzystnego wpływu lasera na płód oraz stresujących doznań bólowych. I to niezależnie od miejsca, które chcielibyśmy wydepilować.

Endermologia a okres – czy miesiączka jest przeciwwskazaniem?

W przypadku właściwie każdego zabiegu medycyny estetycznej możemy mówić o przeciwwskazaniach. Jak wygląda to w przypadku masażu podciśnieniowego? Czy endermologia podczas okresu jest możliwa?

Warto pamiętać, że tego rodzaju zabieg działa na bardzo głębokie warstwy skóry. Z tego właśnie powodu nie jest to metoda dla wszystkich. Powinny odpuścić ją osoby z dużą ilością tłuszczaków, przepukliną brzuszną, aktywnym nowotworem czy zapaleniem żył. Jeżeli borykasz się z żylakami, to również nie jest to zabieg dla Ciebie. Inne przeciwwskazania? Zażywanie leków rozrzedzających krew, ciąża, okres laktacji, aktywne choroby skóry w miejscu działania urządzenia.

Jak widać na liście przeciwwskazań nie znajduje się miesiączka. A to oznacza, że podczas okresu jak najbardziej można poddać się masażowi podciśnieniowemu. Poniżej znajdziesz szczegóły na ten temat.

Warto pamiętać, że zabieg laserem diodowym jest niemal całkowicie bezbolesny większość osób poddających się zabiegowi raportuje delikatne mrowienie czy ewentualnie pieczenie, które ustępuje zaraz po zabiegu.

Czytaj dalej...

Co więcej, sprawdza się niemal u każdego różnica będzie polegać jedynie na liczbie zabiegów wymaganych do uzyskania pożądanego efektu oraz ewentualnej potrzebie powtarzania zabiegu co pewien czas o tym, w jakich wypadkach może pojawić się taka konieczność, opowiemy za moment.

Czytaj dalej...

Dzięki temu włoski usuwa się razem z cebulkami, co zapewnia efekt gładkiej skóry na dłużej, niż na przykład w przypadku jednorazowej maszynki do golenia, która niweluje tylko włoski z powierzchni skóry, a cebulki pozostawia nienaruszone.

Czytaj dalej...

W przypadku wcześniej wykonywanej depilacji woskiem powinno się odczekać 4 tygodnie, aby wykonać depilację światłem, z tego względu, iż może dojść do poparzeń i tworzenia się strupków w miejscach wyrastania włosów.

Czytaj dalej...

Chodzi głównie o farmaceutyki steroidowe, homeopatyczne, tiazydowe, niektóre z leków na nadciśnienie, na serce, moczopędne, przeciwbakteryjne, przeciwdepresyjne, przeciwwymiotne, pochodne retinoidów, szczepionki przeciwko grypie, sulfonamidy.

Czytaj dalej...