Depilacja woskiem cukrowym - Naturalna i skuteczna metoda usuwania włosków
Jak przygotować skórę do depilacji pastą cukrową?
Dzień przed planowaną depilacją zrób dokładny peeling. Możesz wykonać peeling cukrowy, peeling z soli, peeling enzymatyczny - ważne, by peeling wykonywać w formie masażu, kolistymi ruchami wcierać preparat. Dzięki peelingowi usuniesz martwy naskórek, który nie będzie przyklejał się pasty cukrowej. Podniesiesz też włoski i wyciągniesz te wrośnięte w skórę. Na noc użyj maski nawilżającej. Tuż przed depilacją odtłuść skórę talkiem lub pudrem. Ten prosty zabieg spowoduje, że pasta będzie się lepiej przyklejać do skóry.
Po depilacji powstaną podrażnienia. Aby szybko się ich pozbyć należy przetrzeć skórę sokiem z cytryny, delikatnym tonikiem (bez zawartości alkoholu) lub wodą różaną. Depilowane miejsca możesz smarować delikatną oliwką po depilacji, która złagodzi ból i ukoi zaczerwienioną skórę, a dodatkowo doda jej blasku. Pamiętaj o regularnym peelingu. Tylko regularne ścieranie naskórka pomoże zapobiec wrastaniu włosów po depilacji.
Depilacja pastą cukrową – na czym polega?
Depilacja pastą cukrową polega na wyrwaniu całego włosa wraz z jego cebulką . Przygotowaną mieszankę nakłada się na obszar skóry, który ma zostać wydepilowany i po chwili całość energicznie odrywa. Czynność należy powtarzać do uzyskania zadowalającego efektu [1].
Pastę cukrową potrzebną do zabiegu można wykonać samodzielnie w domu . Podstawowe składniki to cukier, woda i sok z cytryny. Można dodać również ulubione olejki eteryczne, by uzyskać piękny zapach.
Podstawowy przepis na pastę cukrową:
- 2 szklanki cukru,
- ¼ szklanki wody,
- ¼ szklanki soku z cytryny.
Do garnka wlej wodę, a po zagotowaniu dodaj cukier i sok z cytryny. Całość mieszaj tak długo, aż roztwór zmieni kolor i konsystencję [2].

Zalety depilacji pastą cukrową
Depilacja pastą cukrową to równie skuteczny, ale nieco mniej bolesny niż klasyczny wosk, sposób na to, by przez długi czas cieszyć się gładką skórą. Pasta cukrowa nie podrażnia i nie uczula. Mieszanka z cukru nie przykleja się do skóry, a jedynie do włosków. Nawet jeśli przez przypadek zalejemy nią obszar ciała, którego nie chcemy depilować, jest łatwa do usunięcia ciepłą wodą. W dodatku taka pasta niemal nic nie kosztuje, a wszystkie składniki z pewnością mamy już w domu. Jeśli jednak nie chcemy samodzielnie robić pasty cukrowej do depilacji, możemy kupić ją w drogeriach internetowych - za opakowanie, które wystarczy na co najmniej kilka aplikacji zapłacimy około 15 zł.
Pasta cukrowa do depilacji jest łatwa w wykonaniu, ale wymaga to trochę cierpliwości. Co jest potrzebne do jej zrobienia?
- 2 szklanki cukru
- 1/4 szklanki soku z cytryny
- 1/4 szklanki wody
Zobacz także
Do garnka należy wlać ¼ szklanki wody, zagotować i dodać ¼ szklanki soku cytryny oraz 2 szklanki cukru. Gotować na małym ogniu i mieszać co jakiś czas (to bardzo ważne, gdyż w innym wypadku powstała konsystencja przyklei się do garnka) aż do rozpuszczenia cukru (ok. 35-45 minut). Gdy substancja nabierze koloru bursztynu nabierzcie ją na małą łyżeczkę i sprawdźcie, czy szybko zastyga w pokojowej temperaturze. Jeśli tak – pasta jest gotowa!
Zalety depilacji pastą cukrową
Pasta cukrowa nie przykleja się do skóry, a jedynie okleja włoski, co już zmniejsza ból (nie drażni się naskórka). Zimna pasta wyklucza też poparzenie czy podrażnienie skóry. Resztki pasty zmywa się ciepłą wodą, bez pocierania skóry. Ta metoda depilacji nie wymaga również stosowania chemicznych substancji potrzebnych do oczyszczenia skóry np. z syntetycznego wosku do depilacji.
Podrażnienia po depilacji pastą cukrową są znikome, najczęściej znikają już tego samego dnia. Stosując taką formę depilacji można szybko zauważyć jak słabe i jasne odrastają włosy. Depilując się regularnie można całkowicie pozbyć się owłosienia w niektórych rejonach ciała. Pierwszą depilację najlepiej wykonać w salonie kosmetycznym. Dla osób niewprawionych depilacja pastą może być uciążliwa głównie ze względu na obliczanie proporcji i umiejętne nakładanie pasty na skórę.
