Depilacja IPL - Czy Codziennie Jest Kluczem do Gładkiej Skóry?
Jak wygląda zabieg?
Naświetlanie lampami IPL nie wywołuje bólu, jednak u niektórych pacjentów może ewokować nieprzyjemne odczucia. Jako że u każdego pacjenta próg bólu jest nieco inny, zabiegi z wykorzystaniem intensywnego światła pulsacyjnego wykonuje się często po wcześniejszym schłodzeniu skóry zimnymi żelami, a niekiedy wykorzystuje się także miejscowo działające maści znieczulające, np. kremy (poza zabiegami na naczynkach, bo znieczulenie powodowałoby ich obkurczenie).
Ponadto niektóre urządzenia posiadają dodatkowe funkcje chłodzenia, które pozwalają pacjentom lepiej znosić nieprzyjemne wrażenia towarzyszące zabiegowi. Jak opisuje to dr n. med. Ewa Żabińska, część pacjentów nie zgłasza żadnych nieprzyjemnych doznań, inni sygnalizują lekkie mrowienie, niekiedy nieprzyjemne pieczenie i kłucie. Przy naświetlaniu twarzy z dyskomfortem wiązać się mogą błyski świetlne, które mimo okularów zakładanych na czas zabiegu, następują wraz z każdym kolejnym impulsem emitowanym przez urządzenie.
Jak uzyskać najlepsze rezultaty depilacji?
Przede wszystkim dla uzyskania najlepszych efektów najważniejsze jest poprawne używanie Philips Lumea oraz systematyczność. Nie warto być jednak nadgorliwym - w wyniku badań przeprowadzonych przez Philips wykazano, że zwiększenie częstotliwości naświetlania nie wpłynie na zwiększenie efektu, co wynika z cyklu fazy wzrostowej włosa. Prze pierwsze sześć tygodni poddaj się pierwszym zabiegom w odstępie dwóch tygodni. Następnie traktuj obszar urządzeniem raz na 4 do 8 tygodni, w zależności od tego, jak szybko rosną włosy. Ta zalecana częstotliwość depilacji jest oparta na średnim tempie wzrostu włosów. Po pierwszych 3 zabiegach możesz zauważyć aż do 92% mniej włosków!
W trakcie zabiegu wybierz jedną z czterech nasadek do ciała, pach, twarzy lub bikini, a Lumea rozpozna ją i spersonalizuje ustawienia zabiegu dla konkretnej części ciała. Nasadki są wyprofilowane i mają odpowiednie filtry w zależność od partii ciała, zapewniając również najlepsze efekty.
Ponadto nowa Philips Lumea 9900 z aplikacją SkinAI jeszcze bardziej pozwoli zadbać o najlepsze rezultaty depilacji. Bezpłatna aplikacja zapewnia szczegółowe wskazówki dotyczące używania produktu, a dodatkowo została wyposażona w wyjątkową technologię do analizy skóry i śledzenia procesu redukcji włosów. Dzięki temu z nowym modelem Philips Lumea możesz cieszyć się gładką skórą nawet do 12 miesięcy!

Postępowanie po zabiegu
Naturalnymi reakcjami po zabiegu mogą być: zaczerwienienie i delikatny obrzęk. W przypadku naświetlań zmian naczyniowych mogą powstać niewielkie krwiaki, które wchłaniają się w ciągu kilku, najpóźniej kilkunastu dni. Przebarwienia początkowo ciemnieją, by potem rozjaśnić się i zniknąć.
W pierwszych godzinach po zabiegu wskazane jest stosowanie zimnych okładów. Warto po zabiegu wspomagać gojącą się skórę poprzez wklepywanie w nią ochronnych preparatów wspomagających regenerację. Skórę poddaną zabiegowi należy traktować z delikatnością: nie używać kosmetyków na bazie alkoholu, ostrożnie osuszać, nie trzeć, nie stosować żadnych preparatów złuszczających przez minimum 14 dni po zabiegu.
Konieczna jest staranna ochrona skóry przed promieniami UV. Należy stosować środki o wysokim stopniu fotoprotekcji: kremy, blokery. Opalanie i wizyty w solarium są bezwzględnie zakazane przez co najmniej 4 tygodnie po zabiegu. Powinno się również przez pierwszy tydzień po naświetlaniu unikać spożywania alkoholu, gorących kąpieli, korzystania z sauny i intensywnego wysiłku fizycznego oraz wszystkich czynności, które prowadzić mogą do przegrzania i przekrwienia skóry. Makijaż można nałożyć już następnego dnia po zabiegu, ale tylko w wypadku, gdy naskórek nie nosi żadnych śladów uszkodzenia.