"Depilacja laserowa w zaciszu domowym - Nowa era gładkiej skóry"
Depilacja laserowa: czy boli?
Osoby zastanawiające się nad zabiegiem depilacji laserowej obawiają się przede wszystkim bólu. To, jak go odczuwamy, zależy od naszej kombinacji włosów i melaniny - osoby czarnoskóre mają jej więcej niż białe, a te o ciemniejszej karnacji więcej niż osoby blade. Im ciemniejsze i gęstsze włosy i ciemniejszy odcień skóry, tym odczuwany ból będzie większy.
Wiele zależy też od progu odczuwania bólu przez daną osobę. To, co dla jednych jest "ukłuciem komara", innych może bardzo boleć. Kosmetolożka przykłada laser do ciała punkt po punkcie, laser wydaje specyficzny dźwięk - "strzał", który również może powodować dyskomfort. Kobiety określają ból podczas depilacji laserowej jako pieczenie, szczypanie. Niektóre porównują go do depilacji depilatorem, inne - do wyrywania brwi pęsetą.
dr Ewa Rybicka, lekarz medycyny estetycznej, założycielka kliniki Estetica Nova- Mediostar Next Pro to laser stosowany m.in. w zabiegach usuwania owłosienia. Dzięki zastosowaniu zaawansowanego i wysoce wydajnego systemu chłodzenia zabiegi depilacji są praktycznie bezbolesne. To bardzo ważne dla naszych pacjentek, które często bardzo nieprzyjemnie wspominają zabiegi depilacji innymi urządzeniami. Mediostar Next Pro łączy w sobie z wygodę i efektywność zabiegu. Głowica depilacyjna pracuje na 2 długościach fali 808 nm i 940 nm.
W zależności od fototypu i koloru włosów różny jest procentowy rozkład tych fal w wiązce. Dlatego właśnie laser jest bezpieczny nawet dla wyższych fototypów i skutecznie depiluje jasne włosy. Dodatkowym atutem jest możliwość podpięcia kilku innych głowic zabiegowych. W klinice stosuję również głowicę vaskularną o długości fali 940 nm, bardzo skutecznie zamykającą naczynka zarówno na twarzy, jak i na nogach.
Komfort i bezpieczeństwo zabiegu zapewni pacjentkom laser Motus AX. W przeciwieństwie do innych urządzeń dostępnych na rynku posiada unikatową szafirową głowicę, która schładza skórę do temperatury 15 stopni. Laser świetnie sprawdzi się również na jasnych włosach (z wyjątkiem białych i siwych).
Depilacja laserowa: jak przebiega, ile kosztuje i czy boli? Przeciwwskazania i pielęgnacja po zabiegu
Depilacja laserowa przeznaczona jest szczególnie dla osób, u których pojawiają się podrażnienia po tradycyjnych metodach depilacji. Po kilku zabiegach depilacji laserowej można mieć pewność, że owłosienie nie pojawi się na skórze przez długi czas. Jak przebiega depilacja laserowa i czy boli? Poznaj też przeciwwskazania do tego zabiegu i zasady pielęgnacji po jego przeprowadzeniu oraz dowiedz się, jaka jest cena depilacji laserowej.
Spis treści
- Depilacja laserowa: przeciwwskazania
- Depilacja laserowa: przygotowanie do zabiegu
- Na czym polega epilacja laserem diodowym?
- Depilacja laserowa: przebieg zabiegu
- Depilacja laserowa: po zabiegu
- Depilacja laserowa: cena
- Depilacja laserowa: czy boli?
Depilacja laserowa zalecana jest osobom z tendencją do wrastania włosów, tworzenia stanów zapalnych (grudek i krostek). Największą zaletą tego typu depilacji jest całkowite lub niemal całkowite usunięcie owłosienia z wybranych miejsc na ciele. Podobny zabieg trzeba powtarzać, ale już po kilku sesjach depilacji laserowej możemy cieszyć się gładką skórą nawet przez parę lat.
Przeczytaj też:
Depilacja laserowa powoduje podrażnienie skóry, która wymaga później delikatnego traktowania. Niewskazane jest stosowanie po zabiegu mydła, toników i innych kosmetyków z zawartością alkoholu, a pod pachami – dezodorantów i antyperspirantów. Dobrym pomysłem jest natomiast nakładanie na skórę preparatów łagodzących w postaci kremu lub zasypki z alantoiną lub pantenolem, ale dopiero następnego dnia po zabiegu. W dniu depilacji można najwyżej wziąć wieczorem prysznic. Po około 2 dniach można ogolić włoski.
Do czasu powrotu skóry do normy niezalecane jest korzystanie z basenu czy klubu fitness z uwagi na możliwość jej zakażenia.
Bezpośrednio po zabiegu najlepiej chronić skórę za pomocą kremów z filtrem przeciwsłonecznym. Dopiero po upływie ok. 2 tygodni można zacząć wystawiać ją na działanie promieni słonecznych, a także stosować peelingi lub inne kosmetyki powodujące złuszczanie się naskórka.
Warto przeczytać:
Zabieg laserowego usuwanie owłosienia nie może być przeprowadzony na skórze opalonej, podrażnionej, przesuszonej czy uszkodzonej, a także uwrażliwionej na promieniowanie ultrafioletowe przez niektóre leki czy zioła.
Istnieje też szereg innych przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu, do których należą:
- ciąża i okres bezpośrednio po narodzinach dziecka (ze względu na wahania hormonalne),
- infekcje na obszarze poddawanym depilacji,
- świeże blizny lub bliznowce w miejscu depilacji,
- choroby pęcherzowe skóry,
- fotodermatozy,
- łuszczyca,
- bielactwo,
- skłonność do powstawania przebarwień skóry,
- niekontrolowana cukrzyca,
- padaczka,
- choroba nowotworowa,
- wszczepiony rozrusznik serca,
- przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych.
Podczas zabiegu zarówno osoba obsługująca laser, jak i poddawana jego działaniu, powinny nosić specjalne okulary ochronne.
Czy depilacja laserowa działa na siwe włosy?
Część osób jest zainteresowana wykonaniem depilacji laserowej na siwych włosach. Warto pamiętać, że tego typu włosy nie zawierają melaniny – barwnika, który jest niezbędny do wychwycenia owłosienia przez laser, w celu wysłania do niego wiązki laserów. Z uwagi na jego zerowy poziom, depilacja laserowa siwych włosów nie jest możliwa. Klienci często myślą, że wykonanie większej liczby zabiegów pozwoli uzyskać zamierzony efekt. Niestety – nic bardziej mylnego.
Właściciele jasnego owłosienia często chcą się go pozbyć w domowych warunkach. Wizyty w salonach kosmetycznych są dla nich stresujące bądź zwyczajnie nie mają na nie czasu. W tym celu inwestują w nowoczesne, domowe urządzenia do depilacji laserowej. Porównując skuteczność działań narzędzi do domowego użytku z laserami stosowanymi w profesjonalnych i sprawdzonych gabinetach, należy jasno zaznaczyć, że nie przyniosą one zamierzonych efektów. Wynika to z faktu, iż modele przeznaczone do użytku domowego nie są laserami medycznymi – wiązka światła jest rozproszona, a jej działanie jest płytkie – niszczy strukturę włosa i skórę, ale nie usuwa włosów na stałe. Ponadto, wersje medyczne niszczą kompleksowo wewnętrzne struktury, tj. macierz i brodawkę.
Czy ten post był pomocny?
Bądź pierwszym który oceni!