Depilacja laserowa a okres - Wpływ zabiegu na cykl menstruacyjny

Depilacja laserowa a miesiączka – wszystko, co musisz wiedzieć

Laser to jedna z najwygodniejszych metod depilacji – jest bezpieczna i niemal bezbolesna, a do tego nie powoduje podrażnień i pozwala uniknąć uciążliwych wrastających włosków oraz bolesnych zapaleń mieszków włosowych. Można ją wykonywać na całym ciele, a więc zarówno na rękach, pachach, nogach czy dłoniach, jak i w okolicach bikini. O ile dyskomfort związany z menstruacją nie przeszkadza Ci w zabiegu, usuwanie zbędnego owłosienia z reszty ciała nie powinno być problemem – nieco bardziej skomplikowaną kwestią może być depilacja bikini w czasie okresu, jednak i na to mamy odpowiednie rady.

Na początku chcemy zaznaczyć, że nie ma medycznych doniesień, jakoby okres stanowił istotne przeciwwskazanie do wykonania depilacji laserem. Należy przy tym pamiętać, że medycyna to jedno, ale w tym wypadku to własna ocena i samopoczucie niejednokrotnie wskazują odpowiednie rozwiązanie. Oczywiście laser w żaden sposób nie jest szkodliwy dla organizmu, zaś okres a depilacja laserowa bikini to nie tak straszny duet. Musisz jednak mierzyć siły na zamiary i pamiętać, że podczas miesiączki zdarzają się mocne skurcze w podbrzuszu, a i same krwawienia powodują nieraz silny dyskomfort. Jeśli okres przechodzisz lekko i w miarę bezboleśnie, konieczność przełożenia zabiegu nie powinna nadejść – aby komfortowo skorzystać z depilacji okolic intymnych, wystarczy założyć tampon lub kubeczek menstruacyjny, a cała procedura przebiegnie właściwie bez zmian.

Jak wygląda zabieg depilacji laserowej podczas miesiączki?

Właściwie w każdym salonie depilacji laserowej możesz zdecydować się na opcję depilacji okolic bikini w różnych wersjach. Opcji jest kilka – podstawowa (najbardziej klasyczna forma usuwania owłosienia – usuwa się tylko te włosy, które wychodzą poza linię bielizny), średnie (usunięcie włosków z pachwin oraz z całego wzgórka), głębokie (pozbycie się dodatkowo owłosienia z warg sromowych oraz szpary pośladkowej). Jak wygląda w tych miejscach temat taki jak depilacja laserowa?

Na początek istotne jest samo przygotowanie – należy zgolić włosy maszynką, najlepiej dzień przed zabiegiem albo rano przed udaniem się do salonu kosmetologicznego. Przed zabiegiem kosmetolog przeprowadza wywiad, wykluczając jeszcze niebezpieczne przeciwwskazania . Następnie pacjentka może odświeżyć/umyć się w łazience, rozbiera się od pasa w dół, zakładając jednorazowe stringi – chyba, że chodzi o depilację głęboką, wówczas odbywa się ona na zupełnie nagim ciele w tym miejscu. Sam proces depilacji nie trwa długo – terapeuta przeprowadza go delikatnie, w intymnej atmosferze.

Depilacja laserowa – jak się przygotować do tego zabiegu?

Depilacja laserowa to obok depilacji woskiem czy tradycyjnego golenia jeden ze sposobów na usunięcie niechcianego owłosienia. Za pomocą lasera najczęściej eliminuje się owłosienie z nóg, pach, miejsc intymnych, a także twarzy. Jak przebiega depilacja laserowa? Czy daje trwałe efekty? Jakie niesie ze sobą skutki uboczne? Ile kosztuje?

  1. Co to jest depilacja laserowa?
  2. Jakim laserem wykonywana jest depilacja laserowa?
  3. Jak przygotować się do depilacji laserowej?
  4. Czy istnieją przeciwwskazania do depilacji laserowej?
  5. Dlaczego włosy po depilacji laserowej odrastają?
  6. Najczęstsze pytania dotyczące depilacji laserowej

Dlaczego włosy po depilacji laserowej odrastają?

Aby zrozumieć odpowiedź na pytanie, czy depilacja laserowa jest na zawsze , trzeba zdawać sobie sprawę z tego, jak rosną włosy. Wyróżnia się trzy fazy życia włosa:

Laser działa jedynie na włosy w fazie wzrostu. Jeśli wiązka światła trafi na włos w fazie przejściowej lub w fazie spoczynku, nie uszkodzi go, przez co zabieg nie będzie skuteczny. Nie da się jednak określić „na oko”, w której fazie wzrostu znajduje się włos .

Ponadto w tym samym czasie i na tej samej partii ciała (np. nogach, bikini) poszczególne włosy będą w różnych fazach wzrostu. Zatem, żeby depilacja laserowa przyniosła oczekiwane efekty, potrzeba od 6 do 8 zabiegów wykonywanych co 6-12 tygodni . Po zakończonej serii zabiegów raz w roku warto wykonać zabieg przypominający , który usunie nowe, pojedyncze włosy pojawiające się na ciele.

Depilacja woskiem – jak wykonać ją w domu

Co to jest depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to metoda usuwania owłosienia za pomocą specjalnych urządzeń, których działanie opiera się na emisji wiązki światła . Ta „wychwytuje” znajdującą się we włosach melaninę, związek chemiczny odpowiadający za ich kolor. Emitowane przez laser światło zostaje wchłonięte przez włos i zamienione w energię, która prowadzi do trwałego uszkodzenia jego struktury na całej długości. W konsekwencji wypada, a jeśli zabieg wykonany był we właściwym momencie fazy wzrostu (o czym poniżej), nie powinien już odrosnąć.

Zabieg depilacji laserowej przeprowadzany jest w gabinecie kosmetologicznym. Zabiegom najczęściej poddawane są:

  • nogi (łydki i uda),
  • pachy,
  • okolice bikini,
  • miejsca intymne, w tym okolice odbytu,
  • twarz (wąsik, bródka).

Depilacji laserowej może być poddana tak naprawdę każda partia ciała (brzuch, plecy), poza okolicami oczu.

Przy podejmowaniu decyzji wraz z kosmetologiem powinniście wziąć pod uwagę takie parametry, jak sposób emisji wiązki światła pulsacyjny lub ciągły , jej zdolności penetracyjne, stopień pochłaniania przez cząsteczki barwnika oraz konstrukcję głowicy, która może posiadać różne techniki obniżania bólu i zwiększania skuteczności zabiegu.

Czytaj dalej...

Nowoczesny laser diodowy Primelase od światowego lidera sprzętów medycznych nie tylko efektywnie usuwa owłosienie z nóg, rąk, okolic intymnych czy pleców, niezależnie od rodzaju włosa blond, ciemne , lecz także dzięki funkcji chłodzenia Crystal Freeze zapewnia ochronę skórze oraz sprawia, że zabieg jest komfortowy i mniej bolesny.

Czytaj dalej...

Dzięki temu włoski usuwa się razem z cebulkami, co zapewnia efekt gładkiej skóry na dłużej, niż na przykład w przypadku jednorazowej maszynki do golenia, która niweluje tylko włoski z powierzchni skóry, a cebulki pozostawia nienaruszone.

Czytaj dalej...

W przypadku wcześniej wykonywanej depilacji woskiem powinno się odczekać 4 tygodnie, aby wykonać depilację światłem, z tego względu, iż może dojść do poparzeń i tworzenia się strupków w miejscach wyrastania włosów.

Czytaj dalej...

Więcej wizyt w gabinecie trzeba również odłożyć przy zaburzeniach hormonalnych oraz zespole nadwrażliwości mieszków na prawidłowy poziom hormonów mieszki zachowują się tak, jakby w organizmie było za dużo androgenów, chociaż w rzeczywistości tak nie jest.

Czytaj dalej...