"Depilacja laserowa a wrastające włoski - Jak uniknąć problemu?"

Depilacja laserem Vectus

Najskuteczniejszym sposobem na walkę z wrastającymi włoskami jest jednak depilacja laserem Vectus.

Depilacja laserem Vectus wykonywana jest u wszystkich pacjentów, którzy chcą po prostu na stałe pozbyć się niechcianego owłosienia. Jednakże dużą część zabiegów stanowią te, wykonywane ze wskazań medycznych. Jednym z nich są właśnie wrastające włoski. To najskuteczniejsza metoda walki, gdyż pozbywamy się źródła problemu – włoskówmówi dr n. med. Igor Michajłowski, specjalista dermatolog z Clinica Dermatologica

Co istotne, podczas zabiegów pozbywamy się także już wrośniętych włosków, gdyż światło lasera pochłaniane jest przez melaninę. Zabiegi Vectuswykonywać można na obszarze całego ciała, poza miejscami intymnymi u panów. To najskuteczniejsza, najbezpieczniejsza i najbardziej komfortowa metoda depilacji laserowej na rynku.

Podsumowanie

Depilacja to zabieg polegający na usuwaniu owłosienia. Ten zabieg wiąże się z ryzykiem wrastających włosków. Do czynienia z wrastającymi włoskami mamy wtedy, kiedy nie mogą się one przebić przez warstwę naskórka. Wtedy wrastają pod powierzchnię skóry, co powoduje stan zapalny, zaczerwienienia i podrażnienia, a także swędzenie. Również zapalenie mieszków włosowych może być spowodowane przez wrastające włosy. Zjawisko wrastania włosków dotyczy depilowanych części ciała, takich jak okolice bikini czy nogi. W jego zapobieganiu ważna jest pielęgnacja oraz higiena. Zadbaj, aby maszynka do golenia zawsze była zdezynfekowana.

Problem wrastających włosków występuje często przy suchej skórze. Twarda i szorstka skóra, uniemożliwia ich przebicie się. Suchą skórę warto intensywnie nawilżać. Dodatkowo ważnym elementem pielęgnacji zapobiegającej wrastaniu jest także regularne złuszczanie, które pozwala zminimalizować ryzyko problemu wrastających włosków. Klasyczny, mechaniczny scrub będzie dobrym wyborem. Można wybrać gotowy produkt lub wykonać go samodzielnie. Do pielęgnacji sprawdzą się również kosmetyki bazujące na złuszczających kwasach AHA i BHA.

1. Noszczyk M., Medycyna piękności, 2022.

Ukończyła studia doktoranckie na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, autorka wielu publikacji naukowych i popularno-naukowych. Od wielu lat interesuje się zdrowiem, w tym nowinkami z medycznego świata naukowego, naturalnymi metodami leczenia i pielęgnacji oraz wpływem stylu życia na ludzki organizm. Prywatnie pasjonatka podróży, turystyki wysokogórskiej i wspinaczki.

Wrastające włoski po depilacji: Zadbaj o ciało nie tylko poprzez golenie

Pozbywanie się wrastających włosków po depilacji może być frustrujące, ale istnieją skuteczne metody, które pomogą Ci uporać się z tym problemem. Pamiętaj, że każda osoba może mieć inne doświadczenia i preferencje, dlatego warto eksperymentować z różnymi metodami, aby znaleźć tę, która najlepiej działa dla Ciebie.

Jak zapobiegać wrastaniu włosków? Ważne jest m.in. dbanie o odpowiednią pielęgnację skóry przed i po depilacji. Regularne złuszczanie naskórka, nawilżanie skóry i unikanie czynników podrażniających mogą zmniejszyć ryzyko wrastania włosków. Pamiętaj również o higienie, używaniu czystych narzędzi do depilacji i unikaniu zbyt agresywnych metod, które mogą uszkodzić skórę.

Jeśli mimo wszystko borykasz się z uporczywymi wrastającymi włoskami, warto skonsultować się z dermatologiem lub specjalistą od depilacji. Mogą oni zalecić dodatkowe metody, które pomogą Ci w pozbyciu się tego problemu.

Z pewnością warto pomyśleć o depilacji laserowej. Jeśli masz wątpliwości, czy jest to metoda dla Ciebie - umów się na bezpłatną wizytę z laseroterapeutą Depilacja.pl, który rozwieje Twoje wątpliwości.

Pamiętaj, że każda skóra jest inna, a efektywność różnych metod może się różnić. Bądź cierpliwa, kontynuuj eksperymentowanie i znajdź swoje własne sposoby radzenia sobie z wrastającymi włoskami nieważne czy masz suchą skórę czy inny jej rodzaj. Każda dobrze dobrana metoda regeneruje skórę. Zaczerwienienie skóry to już przeszłość. Pamiętaj, że każdy stan zapalny jest poważny, więc warto rozsądnie przeciwdziałać jego występowaniu.

Czym jest wrastanie włosków po depilacji?

Wrastanie włosków po depilacji oznacza, że włoski na skórze zamiast wyrosnąć na zewnątrz, skręcają się i rosną wewnątrz skóry. Jest to częsty problem pojawiający się przy różnych metodach depilacji, takich jak golenie czy depilacja woskiem. Wrastające włoski mogą powodować podrażnienie, zaczerwienienie skóry, a nawet powstanie krostek czy grudek w okolicy mieszka włosowego. Jest to problem estetyczny, ale także może być bolesny i nieprzyjemny. Dlatego ważne jest stosowanie odpowiednich metod depilacji i dbanie o skórę po zabiegach, aby zminimalizować ryzyko wrastania włosków.

Wrastające włoski po depilacji stanowią naturalny efekt depilacji, szczególnie jeśli polegała ona na usuwaniu owłosienia wraz z cebulkami. Odrastające ponownie włosy mają bardzo cienką i miękką strukturę. Aby znalazły się po stronie zewnętrznej skóry, muszą odpowiednio się przez nią przebić. Po zabiegu depilacji są jednak na tyle osłabione, że skręcają się pod skórą tworząc czarne punkciki. Kiedy w końcu włoski przebiją się na powierzchnię mogą wywołać zapalenie mieszka włosowego, które objawia się mocno zaczerwienioną, podrażnioną i opuchniętą skórą, a także wystąpieniem licznych, wypełnionych ropą krostek. W niektórych przypadkach może to doprowadzić do rozwinięcia dużo poważniejszego stanu zapalnego albo skutkować trwałymi bliznami. Problem wrastających włosków dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn. U pań najczęściej pojawiają się na nogach, pachach czy w okolicach bikini. Z kolei panowie borykają się z włoskami, które wrastają na brodzie oraz szyi.

Skąd biorą się wrastające włoski

Problem ten pojawia się nie tylko u osób, które mają słabe włosy, to bardzo powszechna dolegliwość. Wiązana jest z goleniem i depilacją z kilku powodów. Po pierwsze usuwanie włosów prowadzi do ich osłabienia, a w efekcie trudniej im przebić się na powierzchnię skóry. To jednak nie wszystko. Bez względu na to, jaką metodę usuwania owłosienia wybierzemy, powoduje ona w pewnym stopniu podrażnianie skóry, co również nasila problem. Dodatkowo staje się ona twardsza.

Wrastające włosy po pewnym czasie zdołają przebić się na wierzch. Chyba że wcześniej pojawi się stan zapalny. To bardzo nieprzyjemna dolegliwość, która wiąże się z pojawieniem się czerwonych krostek, wyprysków ropnych, a nawet bólu i swędzenia. Otaczająca skóra może być opuchnięta, zaczerwieniona i podrażniona. Czasem po zapaleniu mieszków włosowych pozostają blizny.

Lasery z serii Light Sheer firmy Lumenis zbierają dobre opinie odkąd się pojawiły, a terapia usuwania zbędnego owłosienia z ich wykorzystaniem od lat przynosi rewelacyjne efekty cenione zarówno przez laseroterapeutów, jak i przez pacjentów, którzy poddają się depilacji tym sprzętem.

Czytaj dalej...

Pomimo tego, że zabiegi z kwasem hialuronowym są bezpieczne, minimalnie inwazyjnie i praktycznie nie wymagają rekonwalescencji, to warto mieć świadomość, że mogą ale nie muszą wystąpić efekty uboczne po zabiegu, które przechodzą w ciągu 1-5 dni.

Czytaj dalej...

Dzięki temu włoski usuwa się razem z cebulkami, co zapewnia efekt gładkiej skóry na dłużej, niż na przykład w przypadku jednorazowej maszynki do golenia, która niweluje tylko włoski z powierzchni skóry, a cebulki pozostawia nienaruszone.

Czytaj dalej...

W przypadku wcześniej wykonywanej depilacji woskiem powinno się odczekać 4 tygodnie, aby wykonać depilację światłem, z tego względu, iż może dojść do poparzeń i tworzenia się strupków w miejscach wyrastania włosów.

Czytaj dalej...

Chodzi głównie o farmaceutyki steroidowe, homeopatyczne, tiazydowe, niektóre z leków na nadciśnienie, na serce, moczopędne, przeciwbakteryjne, przeciwdepresyjne, przeciwwymiotne, pochodne retinoidów, szczepionki przeciwko grypie, sulfonamidy.

Czytaj dalej...