Depilacja laserowa pleców - Skuteczne usuwanie owłosienia dla gładkiej skóry

Depilacja laserowa: jak przebiega, ile kosztuje i czy boli? Przeciwwskazania i pielęgnacja po zabiegu

Depilacja laserowa przeznaczona jest szczególnie dla osób, u których pojawiają się podrażnienia po tradycyjnych metodach depilacji. Po kilku zabiegach depilacji laserowej można mieć pewność, że owłosienie nie pojawi się na skórze przez długi czas. Jak przebiega depilacja laserowa i czy boli? Poznaj też przeciwwskazania do tego zabiegu i zasady pielęgnacji po jego przeprowadzeniu oraz dowiedz się, jaka jest cena depilacji laserowej.

Spis treści

  1. Depilacja laserowa: przeciwwskazania
  2. Depilacja laserowa: przygotowanie do zabiegu
  3. Na czym polega epilacja laserem diodowym?
  4. Depilacja laserowa: przebieg zabiegu
  5. Depilacja laserowa: po zabiegu
  6. Depilacja laserowa: cena
  7. Depilacja laserowa: czy boli?

Depilacja laserowa zalecana jest osobom z tendencją do wrastania włosów, tworzenia stanów zapalnych (grudek i krostek). Największą zaletą tego typu depilacji jest całkowite lub niemal całkowite usunięcie owłosienia z wybranych miejsc na ciele. Podobny zabieg trzeba powtarzać, ale już po kilku sesjach depilacji laserowej możemy cieszyć się gładką skórą nawet przez parę lat.

Depilacja baków laserem

Depilacja baków metodą laserową opiera się na usunięciu mieszków włosowych. Wiązka światła lasera dociera w głębokie warstwy skóry, nie uszkadzając przy tym sąsiadujących tkanek. Energia cieplna niszczy nie tylko mieszek włosowy, ale także komórki, które uczestniczą w procesie powstawania nowego włosa.

Największym plusem depilacji laserowej są trwałe efekty – usunięte w ten sposób owłosienie już nie odrośnie. Ewentualnie mogą pojawić się nowe włoski, ale zazwyczaj są mało widoczne. Zaleca się jednak wykonywanie raz do roku tzw. zabiegów przypominających.

Pamiętaj, że osiągnięcie oczekiwanych rezultatów wymaga kilku wizyt w gabinecie depilacji laserowej. Laser działa bowiem tylko na włoski znajdujące się w fazie wzrostu, czyli anagenie. Zabiegi nie są bolesne, o ile wybierzesz renomowany gabinet depilacji laserowej, w którym otrzymasz odpowiednie wytyczne. Od specjalisty dowiesz się, jak przygotować się do tej metody oraz jak postępować ze skórą po działaniu lasera.

Czy depilacja laserowa baczków jest bezpieczna? Jak najbardziej tak. Laser nie spowoduje uszkodzeń, jeśli będzie zastosowany we właściwy sposób. Dlatego tak ważny jest wybór profesjonalnego gabinetu depilacji laserowej.

Depilacja laserowa: przygotowanie do zabiegu

Do zabiegów depilacji laserowej należy się odpowiednio przygotować. Podobne przygotowania mogą trwać nawet miesiąc, dlatego najlepiej skonsultować się z lekarzem, który będzie wykonywał depilację i omówić szczegóły. Przygotowania do zabiegu depilacji są z reguły zależne od kondycji zdrowia danej osoby, koloru i jakości włosów. Jest jednak lista przykazań przed zabiegiem, do których musi zastosować się każdy:

  • pół roku przed zabiegiem należy zrezygnować z kuracji doustnej retinoidami,
  • należy zaprzestać depilacji (usuwania owłosienia) już miesiąc przed planowanym zabiegiem,
  • trzy tygodnie przed zabiegiem należy zaprzestać stosowania maści z retinoidami,
  • dwa przed zabiegiem należy odstawić leki światło uwrażliwiające (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła o takim działaniu np. dziurawiec, nagietek,
  • przez kilka tygodni przed zabiegiem należy zrezygnować z opalania (także solarium),
  • w przypadku opalenizny uzyskanej samoopalaczami, depilacja jest możliwa po jej ustąpieniu.

Przeciwwskazania do depilacji bikini i możliwe skutki uboczne

Depilacja brazylijska nie jest zalecana dla osób chorujących na cukrzycę, palących tytoń, nadużywających alkoholu i przyjmujących leki hormonalne oraz rozrzedzające krew. Nie wolno jej przeprowadzać w przypadku infekcji intymnych oraz chorób skóry.

Depilacja brazylijska woskiem może spowodować nie tylko podrażnienia skóry, ale też trudno gojące się rany. W najgorszym przypadku może dojść do zakażenia bakteryjnego – dzieje się tak zwłaszcza w sytuacji, gdy kosmetyczka niechcący oderwie wraz z woskiem kawałek skóry. Jeszcze łatwiej o to w domu, jeśli zabieg wykonuje niedoświadczona osoba.

Po depilacji bikini często pojawiają się też nieestetyczne czerwone krostki. Jest to skutek podrażnienia skóry w okolicach mieszków włosowych i występującego stanu zapalnego. Podobne zmiany mogą być też skutkiem wrastania włosków jakiś czas po zabiegu. By ich uniknąć, należy dbać o higienę i regularnie wykonywać peeling wydepilowanej skóry otaczającej okolice intymne.

Należy też podkreślić, że owłosienie w miejscach intymnych ma funkcję ochronną. Kiedy go zabraknie, wzrasta ryzyko infekcji, chociażby zapalenia mieszków włosowych.

Zabieg polegający na mechanicznym wyrywaniu włosków za pomocą wosku może spowodować pękanie naczynek krwionośnych, dlatego nie jest zalecany dla osób ze skórą naczyniową.

Skóra po depilacji może też stać się zbyt przesuszona, dlatego po zabiegu zalecane jest stosowanie kosmetyku nawilżającego, który nie powoduje zablokowania porów skóry (nie zawiera parafiny, oleju mineralnego, wazeliny i podobnych syntetycznych produktów ropopochodnych).

Zarówno zabieg depilacji IPL, jak i Light Sheer charakteryzują się niezwykłą skutecznością, jednak tak jak w przypadku każdego zabiegu wyróżniamy przeciwwskazania do przeprowadzania tego typu przedsięwzięcia.

Czytaj dalej...

Liczba zabiegów depilacji laserowej, po których włoski przestają odrastać, może się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak typ skóry, kolor włosów, obszar poddawany zabiegowi oraz indywidualna reakcja organizmu.

Czytaj dalej...

Podaż energii w mniejszych ilościach połączona z technologią in Motion umożliwia utrzymanie wyższej temperatury w skórze przez dłuższy czas, a to z kolei czyni SHR skutecznym w walce z jaśniejszym owłosieniem, co do tej pory nie było możliwe przy użyciu innych urządzeń i technologii.

Czytaj dalej...

Lekarze i specjaliści potwierdzają, że golenie miejsc intymnych wcale nie wpływa pozytywnie na zdrowie a wręcz przeciwnie, całkowite pozbycie się włosków może sprawiać, że infekcje będą częściej powracać.

Czytaj dalej...