Depilacja laserowa bikini dla mężczyzn - Kompleksowy przewodnik po usuwaniu włosków
Depilacja miejsc intymnych u mężczyzn laserem diodowym
Depilacja męskiego bikini, od kilku lat jest tematem dyskusji. Jedni panowie uważają to, za coś bardzo normalnego, inni wciąż się przed tym wzbraniają. Jak to jest zatem z tą męską depilacją bikini? Czy faktycznie jest ona Panom niezbędna? Dlaczego laser diodowy najlepiej eliminuje niechciane włoski?
Oczywiście wszystko zależy od indywidualnych upodobań, tego jak się czujemy ilością włosów w tamtych okolicach, odpowiednią pielęgnacją oraz podejściem faceta do usuwania owłosienia w ogóle. Poznaj powody dla których zabiegi depilacji mogą być spełnieniem twoich oczekiwań. Coraz więcej panów patrzy na depilację laserową bardziej przychylnym okiem.
Depilacja Laserowa dla mężczyzn w Warszawie
Dlaczego laser a nie tradycyjna maszynka?
Tak, jak wspominaliśmy wcześniej depilacja męskiego bikini laserem jest najskuteczniejszą metodą usuwania owłosienia i przede wszystkim nie powoduje podrażnień skóry, tak jak przy goleniu maszynką. Do skracania włosków w okolicach intymnych służą też trymery jednak mężczyźni nie do końca za nimi przepadają.
Po depilacji laserowej skóra jest gładka, nie ma żadnych śladów na ciele w postaci wrastających włosków czy krostek. Po zabiegu ważne jest oczywiście zastosowanie się do wskazanych przez kosmetologa zasad pielęgnacji skóry. W tym wypadku świetnie sprawdzi się krem po depilacji, który załagodzi zaczerwienioną skórę, która jest naturalną reakcją bezpośrednio po odbytym zabiegu depilacji laserowej. Podrażnienia zdarzają się niezwykle rzadko i mają raczej związek z kiepskiej jakości laserem.
Poza depilacją bikini, panowie są także zwolennikami usuwania niechcianych włosków z pozostałych części ciała, takich jak: depilacja pach, depilacja klatki piersiowej, depilacja pleców, depilacja brzucha.
Przeczytaj więcej o zabiegach depilacji w naszych poradnikach:
Etapy zabiegu
- Konsultacja z próbą laserową kosmetolog ocenia stan skóry, przeprowadza wywiad medyczny w celu wykluczenia wszelkich przeciwwskazań. Wykonuje również próbę laserową, na podstawie której sprawdza jak owłosienie i skóra pacjenta zareaguje na laser.
- 7 dni przed zabiegiem depilacji należy odstawić wszystkie suplementy oraz kosmetyki, zawierające zioła lub witaminy A, E i C.
- 24h przed zabiegiemdepilacji należy odstawić wszelkie leki przeciwbólowe oraz zaprzestać spożywania alkoholu.
- W dniu zabiegu lub dzień przed miejsce poddawane zabiegowi, należy ogolić maszynką do golenia. Skóra powinna być czysta i pozbawiona wszelkich specyfików takich jak balsamy, bronzery, olejki, kremy, dezodoranty czy antyperspiranty.
- Podczas zabiegu kosmetolog stosuje profesjonalny laser, za pomocą którego naświetla depilowaną partię ciała. W salonach Depilacja.pl wykorzystuje się dwa typy laserów. System SHR zapewnia bezpieczeństwo zabiegów oraz brak odczuć bólowych. Pacjentki z niskim progiem bólu, mogą odczuwać delikatne mrowienie i uczucie ciepła.
- Pielęgnacja miejsca depilacji skóra może być lekko podrażniona, dlatego zaleca się zastosowanie nawilżających i kojących specyfików, dostępnych również w naszych salonach! Lekki dyskomfort mija już po kilku godzinach, lub maksymalnie po kilku dniach od momentu zabiegu. Pacjenci muszą traktować skórę bardzo delikatnie – nie trzeć mocno ręcznikiem, nie stosować kosmetyków na bazie alkoholu czy innych mocnych substancji. Zabronione jest także przez dwa tygodnie po zabiegu peelingowanie oraz opalanie.
Depilacja laserowa bikini – jak dbać o skórę po zabiegu?
Częstym objawem po zabiegu depilacji laserowej bikini jest lekki obrzęk i zaczerwienienie się skóry. Stan ten trwa od kilku godzin do kilku dni po zabiegu. W tym czasie szczególnie zadbaj o skórę i bezwzględnie stosuj się do zaleceń osoby przeprowadzającej zabieg [3]. Możesz zastosować kremy i maści o właściwościach kojących i chłodzących , aby zredukować nieprzyjemne uczucie. Parę dni po depilacji unikaj gorących kąpieli i sauny, a także kąpieli w basenie. Nie aplikuj kosmetyków i preparatów zawierających alkohol. Przez tydzień po zabiegu nie stosuj również peelingu, natomiast do 2 tygodni unikaj opalania i stosowania samoopalacza [2].
Chociaż zabieg depilacji laserowej jest bezpieczną procedurą, istnieją pewne przeciwwskazania do wykonania jej. Wyróżnia się przeciwwskazania bezwzględne oraz względne [4]. Do bezwzględnych należą:
- choroby nowotworowe,
- trwająca chemioterapia,
- ciąża i karmienie piersią,
- tatuaż w miejscu zabiegu,
- obecność metalowych implantów w ciele,
- nadwrażliwość na światło,
- świeżo przebyte zabiegi chirurgiczne,
- nieustabilizowana cukrzyca,
- łuszczyca,
- świeża opalenizna,
- skłonność do przebarwień,
- aktywne wirusowe, grzybicze lub bakteryjne infekcje skóry,
- trwająca antybiotykoterapia,
- padaczka,
- przyjmowanie na stałe leków fotouczulających,
- bielactwo,
- atopowe zapalenie skóry,
- posiadanie włosów koloru rudego, siwego i bardzo jasnego blondu – włosy takie nie mają dostatecznej ilości melaniny, co wyklucza prawidłowe wykonanie zabiegu.
Przeciwwskazania względne to:
- niektóre schorzenia hormonalne (szczególnie nadczynność i niedoczynność tarczycy) – przed zabiegiem depilacji należy skonsultować się z lekarzem,
- arytmia, niewydolność krążenia (decyduje lekarz prowadzący) [4, 6].