Długotrwałość depilacji laserowej bikini - Co należy wiedzieć
SPIS TREŚCI
Depilacja laserowa to jedna z najskuteczniejszych metod wyeliminowania owłosienia. Urządzenie efektywnie niszczy włosy i elementy je otaczające, dzięki czemu włosy nie odrastają. Przez pierwsze kilka dni po zabiegu włosy wyrastają poza powierzchnię skóry, a z czasem zaczynają wypadać. Dzieje się tak dlatego, że za pomocą lasera usuwane są wyłącznie te włoski, które znajdują się w aktywnej fazie wzrostu (anagenu). Jeden zabieg umożliwia pozbycia się około 30% włosów.
Aby lepiej zobrazować działanie lasera, warto przybliżyć etapy wzrostu włosa. Jest to:
Depilacja oddziałuje wyłącznie na włosy będące pod skórą i u nasady, czyli celuje we włosy w fazie anagenu. Musisz wiedzieć jednak o tym, że włosy na ciele nie rosną w jednym tempie. Każdy z nich może przechodzić przez inną fazę. Dlatego wykonanie serii zabiegów jest niezbędne, aby laser mógł dotrzeć do każdego z nich.
Warto podkreślić, że otrzymany po zabiegu efekt zależy od koloru i struktury owłosienia. Wiązki lasera pochłaniane są przez barwnik (melaninę). Z racji tego o wiele łatwiejsze do usunięcia są włosy ciemniejsze niż jasne: blond, siwe czy rude. Co więcej, duże znaczenie ma również kolor skóry. Najłatwiej usuwa się ciemne włoski na jasnej skórze. Im klient ma ciemniejszą karnację, tym wyeliminowanie u niego owłosienia jest trudniejsze. O tym, jak dany typ skóry reaguje na promieniowanie ultrafioletowe, można dowiedzieć się więcej, zapoznając się z fototypami skóry.
Jak pielęgnować skórę po zabiegu depilacji laserowej?
Po przeprowadzeniu zabiegu pielęgnacji laserowej, skóra przez okres 2-3 dni może pozostawać zaczerwieniona i delikatnie podrażniona. Dlatego też, należy zapewnić jej odpowiednią pielęgnację, na którą składają się:
- Rezygnacja ze stosowania kosmetyków w obrębie skóry poddanej działaniu lasera,
- Unikanie wykonywanie czynności, które odpowiedzialne są za powodowanie wzrostu temperatury ciała,
- Unikanie gorących kąpieli. W okresie kilku dni po zabiegu najlepiej jest korzystać z chłodnych lub letnich pryszniców,
- Bezwzględne unikanie korzystania z sauny, solarium oraz jacuzzi, a nawet kąpieli w basenie,
- Unikanie opalania pod wpływem naturalnych promieni słonecznych.
Po przebytym zabiegu depilacji rekomendowane jest także stosowanie specjalnych kosmetyków o działaniu łagodzącym podrażnienia. W doborze odpowiedniego preparatu do wymagań Twojej skóry, z pewnością pomoże Ci specjalista z zespołu Anlaya Medical Clinic & Spa.
Warto również pamiętać, że po przeprowadzeniu pierwszych zabiegów z udziałem lasera, na skórze mogą pojawiać się drobne włoski. Bez przeszkód można golić je maszynką. Niemniej jednak, zabronione jest dokonywanie depilacji przy użyciu wosku oraz depilatora .
Na czym polega depilacja laserowa?
Depilacja laserowa to skuteczna, a przy tym całkowicie bezpieczna metoda usuwania nadmiernego owłosienia. Wszystko to za sprawą specjalistycznej wiedzy dotyczącej budowy włosa oraz charakterystyki jego wzrostu. Depilacja laserowa polega na wykorzystaniu odpowiednio dostosowanej do potrzeb klienta długości fali wiązki światła laserowego, które jest absorbowane bezpośrednio przez włos, a nie przez skórę. Dzięki zastosowaniu niniejszej technologii, możliwe staje się doprowadzenie do termicznej destrukcji mieszka włosowego, a tym samym zapobiegnięcie ponownego wzrostu włosa.
Depilacja jest praktycznie bezbolesna. Wszystko to za sprawą wbudowanego systemu chłodzenia, który skutecznie minimalizuje odczuwany przez pacjenta dyskomfort. Należy jednak pamiętać, że depilacja laserowa wiąże się z pewnymi przeciwwskazaniami, wśród nich wyróżniamy:
- Okres ciąży,
- Stosowanie niektórych leków, w tym: leków przeciwzakrzepowych, pochodnych witaminy A, ziół oraz kosmetyków światłouczulających,
- Aktywne infekcje skórne, jak również bielactwo, łuszczycę, bliznowce, nowotwory skóry,
- Inne zaburzenia stanu zdrowia, takie jak: padaczka, niedawno przebyte zabiegi operacyjne, wszczepiony rozrusznik serca.