Cena zagęszczania włosów metodą siateczkową - Jakie są koszty i czy warto?

Zagęszczanie włosów metodą siateczkową ‒ cena

Cena zabiegu jest wypadkową wielu czynników: renomy i lokalizacji salonu fryzjerskiego, doświadczenia fryzjera oraz struktury, długości i koloru włosów. Więcej zapłacimy za włos dobry gatunkowo, długi i w rzadko spotykanym kolorze.

Przeszczep włosów jest wykonywany w gabinecie medycyny estetycznej. Na początku lekarz ustala nową linię włosów na czole, która umożliwi uzyskanie możliwie najbardziej naturalnego wyglądu. Ta linia jest rysowana na skórze tuż przed operacją. Zabieg trwa od godziny do trzech i pół godziny, w zależności od powierzchni łysiny, liczby implantów i gęstości ich umieszczania, wieku pacjenta oraz wybranej techniki. Przed zabiegiem stosuje się znieczulenie miejscowe (wyjątkiem są dzieci ‒ w ich przypadku wykonuje się znieczulenie ogólne).

Zabieg rozpoczyna się od ogolenia włosów na potylicy ‒ w miejscu, z którego zostanie pobrany pasek (lub kilka pasków) owłosionej skóry o szerokości od pięciu do dziesięciu milimetrów. Pasek dzieli się na implanty, które zawierają od jednego do trzech mieszków włosowych. Blizna po pobranym pasku, zazwyczaj szerokości jednego milimetra, nie będzie widoczna pod włosami. Miejsce, w które włosy będą przenoszone, nasącza się roztworem soli fizjologicznej, który utwardza skórę.

Najpopularniejsze metody zagęszczania włosów

Najpopularniejsze metody zagęszczania włosów to przyczepianie pasm na ringi, klipsy lub taśmę, a także sczepianie pasm metodą ultradźwiękową i keratynową.

Zagęszczanie włosów na microringi

Metoda fryzjerska to najbardziej popularny sposób na zagęszczenie włosów. Polega ona na doczepianiu włosów syntetycznych lub naturalnych za pomocą microringów, czyli małych, najczęściej miedzianych obręczy. Jest to metoda zagęszczania włosów na zimno, czyli bez użycia wysokiej temperatury. Pasma wyglądają bardzo naturalnie, a miejsce łączenia jest właściwie niewidoczne.

Zobacz także

Zagęszczanie włosów na klipsy

To najprostsza i najtańsza metoda zagęszczania włosów. Dodatkowym atutem jest to, że kosmyki można odpiąć w każdej chwili, a nawet trzeba w przypadku mycia głowy oraz na noc. To rozwiązanie polega na dopięciu włosów za pomocą małych spinek. Mogę być one nieco widoczne, szczególnie przy jasnych i cienkich włosach.

Metoda kanapkowa

Zagęszczanie włosów metodą hairtalk, czyli kanapkową polega na doklejeniu silikonowych taśm do wybranych pasm przy samej skórze głowy. Dzięki temu, że kosmyki nie są przyczepiane do pojedynczych pasm, lecz do całych partii, naturalne włosy nie są obciążone. To świetny wybór dla posiadaczek cienkich i delikatnych pasm. Nie sprawdzi się w przypadku, jeśli lubimy często spinać włosy.

Metoda ultradźwiękowa

To rozwiązanie jest bardzo trwałe, a sztuczne włosy utrzymują się nawet przez pół roku. Kosmyki sczepiane są na zimno za pomocą ultradźwięków. Łączenie jest bardzo małe i niewidoczne. Minusem jest to, że dość trudno ściągnąć włosy i może to prowadzić do ich zniszczenia.

Metoda keratynowa

Jest to metoda doczepiania włosów na ciepło, w której sztuczne włosy mocuje się za pomocą keratyny. Zabieg wykonuje się za pomocą zgrzewarki w temperaturze około 170°C lub pistoletu w temperaturze 70°C. Minusem tej metody jest to, że trzeba często ją odnawiać, bo łączenia przesuwają się w dół razem ze wzrostem włosa. Jest to rozwiązanie dosyć trwałe, kosmyki utrzymują się przez 3-4 miesiące.

Zagęszczanie włosów – która metoda jest najlepsza?

Zagęszczanie włosów to szybki oraz skuteczny sposób na bujną i gęstą fryzurę. Sprawdźcie, która metoda najlepiej sprawdzi się u was - zagęszczanie włosów na microringi, klipsy, metoda kanapkowa, ultradźwiękowa czy keratynowa.

Zagęszczanie włosów, w zależności od metody, różni się trwałością, ceną, naturalnością efektu oraz wpływem na kondycję naszych włosów. Zabiegi doczepiania pasm nie należą do najtańszych, ceny zaczynają się od 500 złotych, a kończą nawet na 2000-3000 złotych. Opinie dotyczące zagęszczania włosów są bardzo podzielone, niektórzy są zachwyceni efektem, inni podkreślają, że zabieg bardzo niszczy włosy.

Zagęszczanie włosów metodą siateczkową - niechirurgiczny przeszszczep włosów

Zagęszczanie włosów metodą siateczkową jest doskonałą alternatywą dla peruk. Włosy umieszczone na delikatnej i przepuszczalnej siateczce nie odznaczają się wyglądem od włosów naturalnych. Metoda siateczkowa zapewnia dodatkowo niezwykły komfort codziennego funkcjonowania.

Spis treści

Zagęszczanie włosów metodą siateczkową jest w pełni bezpieczne i niemal niewidoczne. Naturalne włosy przytwierdzone do przepuszczalnej siateczki gwarantują pełen komfort w wykonywaniu codziennych czynności, uprawianiu sportów i regularnej higieny, pielęgnacji włosów.

Jest to najlepsza metoda zagęszczania włosów dla osób, u których pojawiła się łysina i włosy są widocznie przerzedzone. Ponieważ siateczkę (bazę) przyczepia się za pomocą klipsów do własnych włosów, trzeba posiadać minimalną ilość własnej czupryny. Włosy zagęszczone metodą siateczkową wyglądają bardzo naturalnie. W takim zestawie można spać, uprawiać sport (nawet korzystać z basenu) i myć włosy klasycznymi produktami do pielęgnacji. Siateczka i klipsy nie są widoczne nawet podczas stylizowania i czesania włosów w koński ogon.

Prostowane i kręcone urządzeniami wykorzystującymi wysoką temperaturę włosy szybko tracą swoją objętość, dlatego lepiej unikać tego typu stylizacji i wybierać te, które nadadzą włosom więcej objętości, takie jak naturalne fale i fantazyjne upięcia.

Czytaj dalej...

Należy jednak pamiętać, że bardzo długie włosy doczepiane mogą jednak delikatnie obciążać włosy i wywierać nacisk na skórę głowy i cebulki włosowe, więc jeśli masz zniszczone włosy nie przesadzaj z długością przedłużania.

Czytaj dalej...

Wadą tego typu zabiegu jest cena, która kształtuje się w okolicach kilku tysięcy złotych, długi czas oczekiwania, gdyż tego typu peruki wykonuje się zazwyczaj za granicą, no i fakt, że ostatecznie jest to jednak peruka, a nie prawdziwe włosy.

Czytaj dalej...

Należy jednak pamiętać, że bardzo długie włosy doczepiane mogą jednak delikatnie obciążać włosy i wywierać nacisk na skórę głowy i cebulki włosowe, więc jeśli masz zniszczone włosy nie przesadzaj z długością przedłużania.

Czytaj dalej...