Depilacja laserowa bikini pełne - Piękno i Wygoda na każdym kroku

Depilacja laserowa bikini - jak się przygotować?

Przygotowanie do depilacji laserowej bikini jest ważne, aby zapewnić skuteczność i bezpieczeństwo zabiegu. Przede wszystkim należy unikać opalania się przez co najmniej cztery tygodnie przed zabiegiem, ponieważ opalona skóra może być bardziej podatna na podrażnienia. Należy również unikać depilacji woskiem, golenia lub korzystania z kremów depilacyjnych przez około dwa tygodnie przed planowanym zabiegiem. Oczywiście w czasie zabiegu nie można miesiączkować, ani być w trakcie leczenia infekcji - czy to ogólnej, czy intymnej.

A depilacja bikini płytkie? Czy istnieją przeciwwskazania? Pierwsze golenie należy przeprowadzić dzień przed zabiegiem i również unikać czynników, które mogą spowodować podrażnienia delikatnej skóry. Dokładnych informacji dotyczących postępowania przedzabiegowego udzieli Ci specjalista podczas indywidualnych konsultacji.

Chcesz wiedzieć więcej na temat pielęgnacji pozabiegowej? Przeczytaj: 5 rzeczy, których nie możesz robić po depilacji laserowej bikini.

Etapy zabiegu

  • Konsultacja z próbą laserową kosmetolog ocenia stan skóry, przeprowadza wywiad medyczny w celu wykluczenia wszelkich przeciwwskazań. Wykonuje również próbę laserową, na podstawie której sprawdza jak owłosienie i skóra pacjenta zareaguje na laser.
  • 7 dni przed zabiegiem depilacji należy odstawić wszystkie suplementy oraz kosmetyki, zawierające zioła lub witaminy A, E i C.
  • 24h przed zabiegiemdepilacji należy odstawić wszelkie leki przeciwbólowe oraz zaprzestać spożywania alkoholu.
  • W dniu zabiegu lub dzień przed miejsce poddawane zabiegowi, należy ogolić maszynką do golenia. Skóra powinna być czysta i pozbawiona wszelkich specyfików takich jak balsamy, bronzery, olejki, kremy, dezodoranty czy antyperspiranty.
  • Podczas zabiegu kosmetolog stosuje profesjonalny laser, za pomocą którego naświetla depilowaną partię ciała. W salonach Depilacja.pl wykorzystuje się dwa typy laserów. System SHR zapewnia bezpieczeństwo zabiegów oraz brak odczuć bólowych. Pacjentki z niskim progiem bólu, mogą odczuwać delikatne mrowienie i uczucie ciepła.
  • Pielęgnacja miejsca depilacji skóra może być lekko podrażniona, dlatego zaleca się zastosowanie nawilżających i kojących specyfików, dostępnych również w naszych salonach! Lekki dyskomfort mija już po kilku godzinach, lub maksymalnie po kilku dniach od momentu zabiegu. Pacjenci muszą traktować skórę bardzo delikatnie – nie trzeć mocno ręcznikiem, nie stosować kosmetyków na bazie alkoholu czy innych mocnych substancji. Zabronione jest także przez dwa tygodnie po zabiegu peelingowanie oraz opalanie.
Zobacz jak wyglądają efekty depilacji laserowej bikini, po 9 zabiegach.

Depilacja laserowa bikini – jak przygotować się do zabiegu?

Metoda depilacji laserowej jest bezpiecznym zabiegiem, należy się jednak odpowiednio wcześniej do niego przygotować. Pół roku przed planowaną procedurą zakończ doustną terapię retinoidami. Na miesiąc przed zaprzestań wyrywania owłosienia depilatorem i woskiem – dozwolona jest jedynie depilacja maszynką lub golarką [6]. Na trzy tygodnie wcześniej odstaw maści z pochodnymi retinoidów i środki złuszczające, nie wykonuj peelingu chemicznego [4]. Odczekaj minimum 2 tygodnie po zakończeniu stosowania preparatów fotouczulających, m.in. niektórych leków przeciwzapalnych, przeciwgrzybiczych, przeciwalergicznych, antybiotyków, ziół (np. wyciąg z dziurawca lub nagietka) [6]. 2 tygodnie to również czas, jaki musi upłynąć od zmiany leków (o działaniu fotouczulającym) na choroby psychiczne i neurologiczne na takie, które nie wykazują takiego działania.

Preparatów przyjmowanych na stałe nie odstawiaj samodzielnie, jedynie po konsultacji z lekarzem.

Na minimum miesiąc przed planowaną depilacją zrezygnuj z opalania i stosowania samoopalacza. Na dzień przed depilacją laserem nie stosuj żadnych kremów nawilżających. Ogól się na gładko, lecz nie depiluj ani nie wyrywaj włosków. W przeddzień zabiegu nie spożywaj alkoholu. W dniu zabiegu nie stosuj żadnych kremów, balsamów, perfum czy dezodorantów w miejscu poddawanym depilacji laserowej [2].

Depilacja laserowa bikini – jak dbać o skórę po zabiegu?

Częstym objawem po zabiegu depilacji laserowej bikini jest lekki obrzęk i zaczerwienienie się skóry. Stan ten trwa od kilku godzin do kilku dni po zabiegu. W tym czasie szczególnie zadbaj o skórę i bezwzględnie stosuj się do zaleceń osoby przeprowadzającej zabieg [3]. Możesz zastosować kremy i maści o właściwościach kojących i chłodzących , aby zredukować nieprzyjemne uczucie. Parę dni po depilacji unikaj gorących kąpieli i sauny, a także kąpieli w basenie. Nie aplikuj kosmetyków i preparatów zawierających alkohol. Przez tydzień po zabiegu nie stosuj również peelingu, natomiast do 2 tygodni unikaj opalania i stosowania samoopalacza [2].

Chociaż zabieg depilacji laserowej jest bezpieczną procedurą, istnieją pewne przeciwwskazania do wykonania jej. Wyróżnia się przeciwwskazania bezwzględne oraz względne [4]. Do bezwzględnych należą:

  • choroby nowotworowe,
  • trwająca chemioterapia,
  • ciąża i karmienie piersią,
  • tatuaż w miejscu zabiegu,
  • obecność metalowych implantów w ciele,
  • nadwrażliwość na światło,
  • świeżo przebyte zabiegi chirurgiczne,
  • nieustabilizowana cukrzyca,
  • łuszczyca,
  • świeża opalenizna,
  • skłonność do przebarwień,
  • aktywne wirusowe, grzybicze lub bakteryjne infekcje skóry,
  • trwająca antybiotykoterapia,
  • padaczka,
  • przyjmowanie na stałe leków fotouczulających,
  • bielactwo,
  • atopowe zapalenie skóry,
  • posiadanie włosów koloru rudego, siwego i bardzo jasnego blondu – włosy takie nie mają dostatecznej ilości melaniny, co wyklucza prawidłowe wykonanie zabiegu.

Przeciwwskazania względne to:

  • niektóre schorzenia hormonalne (szczególnie nadczynność i niedoczynność tarczycy) – przed zabiegiem depilacji należy skonsultować się z lekarzem,
  • arytmia, niewydolność krążenia (decyduje lekarz prowadzący) [4, 6].

Przy podejmowaniu decyzji wraz z kosmetologiem powinniście wziąć pod uwagę takie parametry, jak sposób emisji wiązki światła pulsacyjny lub ciągły , jej zdolności penetracyjne, stopień pochłaniania przez cząsteczki barwnika oraz konstrukcję głowicy, która może posiadać różne techniki obniżania bólu i zwiększania skuteczności zabiegu.

Czytaj dalej...

Pomimo tego, że zabiegi z kwasem hialuronowym są bezpieczne, minimalnie inwazyjnie i praktycznie nie wymagają rekonwalescencji, to warto mieć świadomość, że mogą ale nie muszą wystąpić efekty uboczne po zabiegu, które przechodzą w ciągu 1-5 dni.

Czytaj dalej...

Dzięki temu włoski usuwa się razem z cebulkami, co zapewnia efekt gładkiej skóry na dłużej, niż na przykład w przypadku jednorazowej maszynki do golenia, która niweluje tylko włoski z powierzchni skóry, a cebulki pozostawia nienaruszone.

Czytaj dalej...

W przypadku wcześniej wykonywanej depilacji woskiem powinno się odczekać 4 tygodnie, aby wykonać depilację światłem, z tego względu, iż może dojść do poparzeń i tworzenia się strupków w miejscach wyrastania włosów.

Czytaj dalej...

Więcej wizyt w gabinecie trzeba również odłożyć przy zaburzeniach hormonalnych oraz zespole nadwrażliwości mieszków na prawidłowy poziom hormonów mieszki zachowują się tak, jakby w organizmie było za dużo androgenów, chociaż w rzeczywistości tak nie jest.

Czytaj dalej...