Depilacja laserowa całego ciała - cena, skuteczność i więcej
Depilacja całego ciała metodą IPL
Usuwanie włosów światłem jest bezpieczne i możliwe do wykonania w domu. Metoda IPL (Intense Pulsed Light) nie niesie ze sobą ryzyka przegrzania skóry ani poparzeń. Depilator laserowy Philips tak naprawdę nie wykorzystuje lasera, a wiązkę światła. Fotodepilacja obejmuje jednorazowo większy obszar skóry, dzięki czemu zabieg jest szybszy. Urządzenie Philips Lumea ma kilka wymiennych nakładek do różnych partii ciała. Każda z nasadek ma innej wielkości okienko, przez które światło oddziałuje na włoski. W ten sposób możesz komfortowo i bezpiecznie przeprowadzić depilację całego ciała w domu.
Światło dociera na różne głębokości skóry i usuwa również jaśniejsze włosy. Philips Lumea usuwa nawet do 92% włosków już po 3 zabiegach. Należy przy tym pamiętać, że efekty są uzależnione od indywidualnych uwarunkowań. Zdecydowaną przewagą metody IPL nad laserem jest możliwość jej samodzielnego stosowania, co jest bardziej komfortowe i pozwala oszczędzić czas.
Depilacja laserowa nóg – ile zabiegów trzeba wykonać, żeby uzyskać najlepsze efekty?
Depilacja laserowa to nowoczesna i najskuteczniejsza metoda usuwania włosków. Aby osiągnąć najlepsze efekty potrzebna jest seria zabiegów ustalana indywidualnie. Przeczytaj, jak dokładnie przebiega zabieg depilacji laserowej nóg, ile kosztuje, o czym należy pamiętać przed oraz jak dbać o skórę po zabiegu.
fot. Adobe Stock, k8most
Depilacja laserowa nóg nie jest tania, ale po kilku zabiegach możesz mieć pewność, że problem zbędnego owłosienia nie będzie cię dotyczyć.
Spis treści:
- Ile zabiegów depilacji laserowej nóg wykonać?
- Jaki laser będzie najlepszy?
- Jak się przygotować do depilacji laserowej nóg?
- Czy depilacja laserowa nóg boli?
- Jak dbać o skórę po zabiegu?
- Ile kosztuje depilacja laserowa nóg?
Co to jest depilacja laserowa?
Depilacja laserowa to metoda usuwania owłosienia za pomocą specjalnych urządzeń, których działanie opiera się na emisji wiązki światła . Ta „wychwytuje” znajdującą się we włosach melaninę, związek chemiczny odpowiadający za ich kolor. Emitowane przez laser światło zostaje wchłonięte przez włos i zamienione w energię, która prowadzi do trwałego uszkodzenia jego struktury na całej długości. W konsekwencji wypada, a jeśli zabieg wykonany był we właściwym momencie fazy wzrostu (o czym poniżej), nie powinien już odrosnąć.
Zabieg depilacji laserowej przeprowadzany jest w gabinecie kosmetologicznym. Zabiegom najczęściej poddawane są:
- nogi (łydki i uda),
- pachy,
- okolice bikini,
- miejsca intymne, w tym okolice odbytu,
- twarz (wąsik, bródka).
Depilacji laserowej może być poddana tak naprawdę każda partia ciała (brzuch, plecy), poza okolicami oczu.